Një muaj nga aksidenti i frikshëm te ‘Rruga e Kavajës’, çifti Konomi lë ambientet e spitalit

9 Qershor 2022, 09:08Sociale TEMA

Një muaj nga aksidenti i frikshëm te ‘Rruga e

Afro një muaj pas aksidentit që ndodhi në “Rrugën e Kavajës” në Tiranë, çifti Arjan dhe Vilma Konomi kanë dalë nga spitali. 

Prej më shumë se 4 javësh ata ndodheshin të shtruar në spitalin e Traumës në Tiranë, për shkak të plagëve të shumta që morën si pasojë e përplasjes nga mjeti që drejtohej nga Ajas Sulejmani. 

Ky i fundit u vu në pranga disa orë pas aksidentit dhe rezultoi se ishte nën efektin e lëndëve narkotike.

Çifti Konomi së bashku me foshnjen e tyre, vetëm disa muajsh, ishin duke kaluar rrugën në momentin kur u përplasën nga Sulejmani, i cili po ecte me shpejtësi të lartë dhe me semafor të kuq. Fatmirësisht foshnja shpëtoi pa marrë plagë të rënda, dhe la spitalin të nesërmen e aksidentit.

2 Komente

 1. d
  drejtesisht

  Sa me behet qefi qe u sheruan , Çift i mrekullueshem , viktima te nje zagari te felliqur , qe nget makinen i droguar . Urime e te shkuara familjes Konomi .

  1. N
   Nani

   Zoti e bekofte çiftin. Ndersa per te çmendur duhet te thuhet sa u denua se na mbyten te droguarit dhe policia i liron

   Lini një Përgjigje