“Origjina e të parëve të Kosovës ishte sllave”, i ftuari s'ja përton Olsi Jazexhiut: Shko more spiun se po ta .. nënën

3 Dhjetor 2023, 21:30Sociale TEMA

“Origjina e të parëve të Kosovës ishte

Olsi Jazexhiu, një personazh ekstremist që vetëdeklarohet si historian dhe ekspert i gjeopolitikës, vijon të provokojë në televizionet shqiptare.

Këtë e ka bërë në hapësirën që i është dhënë në “Kojshia Shoë” në Kosovë, ku ka qenë i ftuar historiani Nuri Bexheti si dhe Enver Çoçaj nga levizja e Deçanit për Braktisjen e Fesë Islame.

Jazexhiu, duke iu drejtuar atyre u ka thënë se “të parët e Kosovës e kanë patur origjinën sllave”. Deklarata shokuese ka vijuar teksa ai i ka quajtur shqiptarët si “turko-iranianë”.

Por i ftuari e ka duruar boll dhe ka shpërthyer ndaj tij, duke e quajtur “spiun që fyen shqiptarët”. Ai e ka sharë nga nëna ndërsa Jazexhiu është larguar nga emisioni.

Ndiqni përplasjen në emision, nga minuta e 59:00:

 

88 Komente

 1. K
  Klaus

  Gabim qe nuk ja thyu karrigen ne koke pleres otomane.

  1. .
   .

   Ky emisjon tregoj edhe nje here krizen e identitetit Kombetar. Jemi mesuar gjith jeten te na ushqejn genjeshtra dhe tani qe vjen ora e ballafaqimit me historin dalim bithjasht. $$$$$$$ Fakti me I mire I ketyre qe them eshte se argumentet bindese (vetem me referenca) te Olsi Jazenxhiut pergjigjen vetem me sharje dhe ofendime nga Enveri dhe komentuesit. $$$$$$$ Per NJE gje I them Bravo historianit Enver Çoci vetem per guximin e ndryshimit te emrit dhe te Fes, nga Islsmik ne Kristjan, kjo e bene te guximshem dhe jo langaraq. $$$$$$$ Kosova si viktima kryesore e Islamit duhet me emergenc te ndryshoj Fen ne Krishterizem, ne menyr massive, fshatra dhe qytete te tera. $$$$$$$ Vetem ateher do te jemi te dejshem te atyre tokave plot Kisha dhe Shenjtor. Vetem ateher do te kemi Ballin e paster dhe guximin te ballafaqohemi me Serbet. $$$$$$$ Vetem ateher do te kemi nje paqe te qendrushme ne Ballkan. Larg Islami dhe Turqia, ato jane katastrofa historike e rajonit.

   1. H
    Hahahahaha....

    O kokrre.......te ket mbetur...indentiteti kombetare i shqiptareve te vehet ne,,,,,pikepytje,,,,nga ky Jaze-kkkk apo tipa si puna jote....eshte per te qeshur e per te qare o skerbythje......hahahahaha

    1. .
     .

     Hahahaaa Huri ne bith ... Identiteti Kombetar I Skiperis eshte ne piken me kritike .... $$$$$$$ Kjo u vertetua nga Turko-Iraniani Jazenxhi (i vetquajtur Skipetar) nga Enver Çoçaj i cili ben thirje per mohimin e Islamizmit dhe rikthimin ne identitetin e Krishter. $$$$$$$$ Kjo vertetohet nga gjith paneli qe Skenderbeun edhe pse e cilesojn te Mitizuar, pohojn qe na duhet nje Mit (nje perall) per Unitet Kombetar. $$$$$$$$ Humbja e identitetit duket qarte te Fobia dhe kompleksiteti tuaj qe pasqyrohet tek isterizmat me flamuj, shqiponja, Skiperi te Madhe ... dhe te tilla karlleqe mesjetare. $$$$$$$$ jeni te zhytur deri ne gryk ne mut, perdit emisjone per Skiptari, identitetin Kombetar, Rrenjet Tona, ... emisjone qè perdoren si gjelpera tonotikuse.

    2. j
     janullatos pisoglentis

     Olsi Jazexhiu bythqir i anadollit edhe ju bythqirat e tjere te janulles jeni tradhetare e gjak prishur Meritoni vetem nje gje : varje ne litar

     1. s
      shqip

      Eshte fatkeqesi qe ka individe si puna juaj qe kapeni pas deklaratave te cdo handikapati mendor qe deklaron budallalleqe te mbeshtetura ne hipoteza, kur dihet mire nga dokumentet qe gjinden ne arshivat e Vatikanit dhe te kancelerive te Europes, perfshi ato ruse se kur erdhen sllavet ne Ballkan dhe po keshtu ka me miljona dokumente qe provojne se Dardanet, qe zoteronin trojet ku shtrihet sot Kosova, kane qene njeri prej fiseve ilire me te famshme. Serbet, ishin te fundit qe erdhen ne Ballkan dhe kjo ndodhi ne shekullin e VII, te eres tone (pas vdekjes se Krishtit).

      1. p
       pilo Lala

       Kush eshte Televizioni Kosovar, cili gazetar e ka ftuar Jazexhiun? Ketu duhet te ndalemi. Ketu fillon tradhetia, jo tek nje pis si Jazexhiu, apo ndonje trushpelar tjeter. Detyrojeni televizionin te kerkoj falje publikut per tezat antishqiptare qe u reklamuan ne ate Televizion. Komisioni Kultures te denoje me gjobe Televizionin, te ndaloje hyrjen e Jazexhiut ne Kosove. E keni pare ju qe Marin Mema ka mbi 15 vjet qe i ndalohet hyrja ne Greqi? E dini ju qe Spartak Ngjeles nuk i lejohet hyrja ne Greqi? Shteti duhet te reagoje fort ndaj ketyre personave antishqiptar. Kur fton Cakon ne studio, dihet qe brockulla do degjosh. Problemi eshte kush e fton? E fton Arjan Cani, nje antishqiptar i betuar kunder Shqiptareve

      2. M
       Mbresa

       KUNDËR MALLKIMIT TË GJUHËS SHQIPE Si shqiptarë që jemi Shqip ne duhet të mësojmë Dhe Zotin, të drejtë kemi, Ne gjuhën shqipe ta lëvdojmë. Epo ju gjuhën tonë Doni ta humbisni fare Dhe me mallkim e me nëmë Shprehni ta shpini në varre. S’më vjen rëndë nga priftërinjtë Që s’ dinë ç’ bëjnë e ç’punojnë, I urdhërojnë të zinjtë Që gjuhën shqipe ta mallkojnë. Po krye-priftërinjtë e tyre Nëkëmbës t’ orthodoksisë Shumë punë prej mynxyre Bëjnë kundër Shqipërisë! Të mallkojnë njerëzinë Të nëmosin gjuhën tonë, Të përçajnë Shqipërinë, Zoti mos e pastë thënë! Thonë s’ ditka Krishti shqip Dhe shqip-fjalë s’ pret prej nesh, Vetëm në gjuhën greqisht Të dëgjon e të mban vesh! Këto e shumë të tjera, Që dëgjon në kishë brenda Dhe na mallkojnë për hera Gjuhën tonë që s’ ua k’ ënda. S’ kanë frikë as turpërohen Që përçmojnë Perendinë, Po mburren edhe lëvdohen Sepse shërbejnë Grejqinë! Gjuhën e kemi tonë Të vjetër dhe të vyer, Nga Perendia ish thënë Që ta ruajmë të çkëlqyer. - Poezi nga Petro Nini Luarasi

       1. C
        Concili

        O trap, sesa lidhje kane shqipetaret me sllavet e tregon me teper ADN'ja, dhe me teper ADN sllave ka poshte ne Greqi, se ne Kosove, por siduket Jazexhiu qe eshte nje surrat si turqiret dhe graqiret nuk e ka mesuar akoma kete, megjithe diplomat e blera me parate turke, serbe, arabe por edhe greke.

        1. p
         pilo Lala

         Sa ju di by.tha ketyre grekerve, kerkojne te na ndajne nga Turqia, sepse ne aleance nuk na bejne dot gje. Delen qe ndahet nga tufa, e ha ujku. Nuk harrohet viti 1997, kur Greket erdhen ne kufi, por ishte Tansu Ciller qe vuri helmeten ne koke, dhe i kercenoi qe po te hynin ne Shqiperi, Turqia do i sulmonte. Sa apartamente ndertoi Greqia mbas termetit, dhe sa ndertoi Turqia? Nderkohe qe Greqia kerkon Jugun e Shqiperise, Turqia nuk ka kurrfare pretendimi tokesor ndaj trojeve Shqiptare. Greqia kaloi ne thike Mijera Cam ne 1944, per ti shfarosur, per ti ndjekur nga tokat e tyre. Turqia nuk nderrmori asnjehere fushate shfarosje te ndjeki shqiptaret nga vendi i tyre, Greqia dhe Serbija e ka bere dhe vazhdon ta beje. Atehere perse te futemi ne sherr me Turqine, qe te na gllaberoj Greqia?.

         1. R
          Remo

          Pirdho Lala, ke vjedhur emrin e dikujt qe bente pilaf ne rrugen fier-lushnje. Me nje fjale je nje erdoganist i peshtire, nje plehre e erdoqenit turk ndaj s'pushon duke shkruajtur ne favor te corapekuqit te Surrelit qe i ben gojore sulltan salepit, he te shkerdhefsha ate rracen o anadollak qe turqit na i ben shenjtore, ata qe ne shekuj kane masakruar ate vend, dhe nje shumice si puna jote, i shkerdhyen gjyshe e katragjyshe per te nxjerre ne drite(erresire) kopile haremi si puna jote. O kerme pa identitet, o jazexhi i "moderuar", erdoqeni jot qe te ndertoi nje kazerme si spital dhe disa pallate ne Lac, te ka hedhur ne dore gjithe industrine minerare, arsim e ushtri, telekomunikacion etj etj dhe te vjedh qindra miliona ne vit qe shkojne per rrethin e ngushte te sulltan salepit, si shpetblim te ka dhene me mijera xhami trushpelarjesh anembane trevave shqipfolese, me keta jazexhinjte kerkon te te identifikoje si otoman c'ka i shkon për shtat Serbise , o fare e poshter qe s'ke asnje ndryshim nga talebanet e Salehut, po te kete dore te lire ai haleja e Ankarase, te ben te njejten qe te kane bere andratet Greke porsa te lane jetim ata qe kerkon te imitoje neo-sulltani i sotem ne 1914-en, po ato krime qe te bene ne shekuj me radhe sulltanet, patriarkana dhe gjakprishurit shqipfoles te graduar pashallare e bejlere. Pt'huuuuuu fare e ndyre qe per sufllaqe e bireke, shisni nderin, o majmune.

        2. S
         Sperma ottomane

         Gabim qe nuk ja qivi t emen!

         1. .
          ......

          Nuk doli ndonje ne Kosove ta peshtyj kete olsi delenxhiun ?

         2. a
          american23al

          E kame theksuar edhe me pare qe Shqiperia nuk ka seksion te sigurise kombetare ose me mire sektorin e ” kuplatase” sepse me sa lexoj antikomtarizmi publikohet lirisht dhe me pasion nga njerez antikombetare dhe bastarte duke u duartrokitur nga te ashtuquajturi ruajtesit e sigurise kombetare qe me sa duket marrin rroga vetem per pushime dhe haenge..!!!! Perfaqesues mjerane e pabusull sic eshte dhe kryetari i tyre…!!

          1. P
           Prec Ulaj

           Nje kallezim penal per televizionin qe propogandon politike Antishqiptare. Nje gjobe e majme do e sillte ne vete te gjithe ata gazetar, ta kuptojne se ka limite , nuk mund te flasesh kunder Kombit. Sa per ate Jazexhiun, me sa degjova, eshte nje pis, trushpelare, i keq ne shpirt, duhet lene vetem ne mjerimin e tij, deri sa te hidhet nga pallati, sic beri Kastriot Dervishi kur e braktisen e mbeti pa leke.

          2. R
           Roberto

           Nuk del ndonje ta kape me shqelma kete Olsi Jazexhiun qe i quan Shqiptaret Turq dhe Sllave??? Ja shkerdhefsha kurven ku e ka.Fajin e kane dhe legenat e Kosoves qe e lejone te neperkembe figuren e Skenderbeut Heroit tone kombetar nga nje byqire i ndyre si ky zagar Jazexhiu.

           1. M
            Mitrovice

            Si mundet nje qelbesire si Olsi Jazexhiu te ftohet ne emisione te frekuencave nacionale? Ne asnje shtet normal te botes nuk nfodh docka e tille.

            1. P
             Prishtine

             Vet @kojshia show” eshte i poshter e antishqiptar sepse paraprakisht e ka dihte. Fare qelbesire eshte Jzexhiuprandaj ne ne rrethine tone kurr nuk e shiqojme ate emision banal e antikombetar. Kete lajm e morem nga mediat, jo nga emisioni i hastardit me bastrdet.

            2. D
             Detari

             na duhen me shume veta si ky olsi jevgu qe te kuptojme kush eshte arber dhe kush turk.

             1. j
              john travolta

              Habitem si debatojne me nje debil. Me Olsin te behen nervat uje, duhet te rrihesh me hu pas cdo fjale qe thote

              1. K
               Kalec Dega

               Per fat te keq ka shume Olsa ne Shqiperi! = Allahu Akbar! Te fala nga Qerimi

               1. .
                ...

                Ky Olsi Jazexhiu, ështe fetyra dhe zëri i Muslimanve Shqip folsê.

                1. b
                 bimi

                 KETIJ olsit bashke me ty qe prezantohesh me 3 pika. duhet me jau shkerdhy cfar ju mban pragu. Feja e Shqiptarit eshte shqiptaria. Shqiptaret nuke jane as sllave as turq, por nje nga kombet me te vjeter ne Europe dhe bote.

                2. C
                 Cudia

                 Pyetja ime është: a e di Olsi që është simboli I karit me syze??

                 1. O
                  Ols kar'sexhiu

                  E din qe eshte kar me syze, por kur merr eurot nga qarqe shoviniste ben sikur se din qe eshte kar me syze. Ai e do ne lule te ballit per tradhti ndaj atdheut Ato fjale qe ka nxjerr nga goja ols bastard kopili si ka thon as turku ne kohet e vet ma t'mira.

                3. N
                 Nuk e rrafet are kurve !?

                 Nuk ja wit Robt atij kurve !?.Turp tju vij qe se beshtyt,kur perdhunos SHQIPTARIN.Ty old sumqimi po te pash njeher ne rrug,do ta qi motren,she cte ma pragu.Pa tinqi robt se lej. PTUUUU FARE E KEQE,MOTER QIR.

                 1. E
                  E verteta dhemb....

                  E verteta dhemb... tourkoshqipfoles nga irani!

                  1. H
                   Hahahahaha....

                   Mire o mire per ne shqiptaret "iranian"....por si tja bejm kur Olsi thote,,,,,,serbet nuk kane pasur indentitet,,,,,,dhe greket e sotem jane nje trillim i Europes dhe nuk kane lidhje me greket e vjeter,,,,,,,po kesaj si tja veme emrin o korrak bithe-zi.....sepse Olsi ka shume te verteta...dhe jo vetem per shqiptaret.....hahahahahaha...

                  2. B
                   Baca Bajram

                   Edhe une ate do t'i beja do t'a peshtyja ne fytyre dhe do ja beja kurrizin me te but se barkun, po t'a shifja ne rruge... Nje idiot i pacipe, nje rrugac ordiner, injorat qe e quan veten profesor historie...??? Vetem ne Shqiperi mund te ekzistojne njerez te tille, qe e quajn veten ose Turq, Grek apo Sllave dhe perpiqen te mohojn identitetin e Shqiptarve me argumenta injorantesh fetar per emrat e perdorur. Ajo qe i tha Enveri ne studio ishte shume e vertet dhe dihet historikisht se pse Shqitaret u detyruan te nderronin emrat e tyre. Jane neper biblotekat e Vatikanit censusi i Shqiperise qindra vjetra perpar kur shume fshatra, troje dhe krahina qe ishin te rregjistruara me emra krishtersh qe sot njihen si zona te populluara si myslyman, qoft the ne veri te Shqiperise dhe ne Kosove. Ku ne pidhe te somes u bo profesor dhe historian ky rrota e karit, Olsi qe qifshin nonen, motren, gruan dhe gocen gjithe Turqia dhe myslimonet.

                  3. H
                   Haka Tekizoti

                   Si degradojnë televizionet e ftojnë në emisione psikopatë si ky Jazexhiu. Çfarë mund t'u vjelin idiotëve të tillë për interesat kulturore apo diturore të publikut? Fëlliqësirat thirren si karrem për shtimin e ndjekësve, dhe ndjekës të këtyre ndyrësirave janë ajka e llumit njerëzor, që bëhet edhe më shumë i tillë nën ndikimin e këtyre palaçove. Kjo politikë programore është antikombëtare e i duhen treguar kufijtë.

                   1. E
                    E populli kënaqet kur i ndëgjon

                    Problemi nuk është vetëm i jazenxhiut,por edhe i sazexhinjëve të tjerë që janë mbushur tv tona..... Karian Çanët,Bushatit,lubonjat,Cako shkencëtari,apo sazanët e një tufë idiotësh politikanë si pollo qimekuqi e deri te Saliu që rreshtohen me çdo të huaj dhe shajnë vëndin e tyre për interesat e tyre e për një bythzi beleris

                   2. T
                    Taulant

                    Pse ftoni Olsin ne keto emisione nje dallkauk antiShqiptar i betuar .

                    1. v
                     vang

                     po si e fton ne emision nje pacavure, nje ekstremist, nje i shitur tek qarqet ekstreme islame,nje pseudo pedagog,nje ndyrsire ,nje manipulist i historise se Shqiperise.POR mbi te gjitha ti pergjegjes i emisionit mos bej propagande fetare sepse feja eshte e ndare nga shteti.

                     1. m
                      monika

                      ma shum se mamin shkerdheja

                      1. v
                       vang

                       KESAJE mostre nuk ja vlen te debatosh.AI DO NXJERRE ME SHQELMA NGA ATY.CA TI BENIN SHQIPTARET MORE GOMAR?

                       1. J
                        Janulla online

                        Ku e gjetet ket 300 eurosh iranian olsi jazekun, ky esh njelloj me janullen, belerin.

                        1. A
                         Abdylmutalip Dardani

                         e vrteta dhemb

                         1. K
                          Kokrra e b..q...

                          Cila e vertete e Olsit....kjo per shqiptaret....per serbet kur thote,,,,,nuk kane pasur indentitet,,,,,,apo ajo per greket kur thote,,,,,,,,qe keto te sotmit(greket)...nuk jane greket e hershem por nje trillim i Europes......cilen te vertete...o Abdullah rocka....se Olsi ka shume te verteta......hahahahaha....

                         2. O
                          Oh sa kom qesh

                          Perse behen "nevrik" kur faktet dhe historia flet qarte, ky Nuriu duket qe shte sllav, por i ngjizur me sperme toci serb, ndersa te tjeret as qe behet fjale jane turko-arab 100 kar-at.

                          1. P
                           Populli

                           Problemi është që ky është dhe profesor, u pjerdh trutë studentëve me teoritë e Turqisë përça e sundo. Motërqir!

                           1. e
                            em

                            nuk ka ndonje burre qe tja numuroje ne lule te ballit ketij mashtruesi

                            1. D
                             Daullxhiu

                             Olsit i ks bere haken, po legen eshte ai moderatori faqepllocke dhe kokrra e injorantit.

                             1. T
                              Tajari

                              Ai eshte mut

                              1. L
                               Lungara

                               A nuk ka ligje qe te mbyllen keto televizione qe inkurajojne antishqiptarizmin?

                               1. p
                                pretorian.

                                E kam thene dhe e rithem dhe njehere. Olsi Jazexhiu (Sazexhiu, daullexhiu etj) e ka origjinen prej nje fshati ne Gjirokaster, qe quhet Kardhiq. Ketu pjesa me e madhe, ne mos i gjithe fshati kane qene jevgj. Keta kane ardhur aty si pjese e prapavijave te ushtrise osmane. Olsi Jazexhi eshte jevg, pra nuk eshte as arberor, as shqiptar, as arnaut etj. Thjesht jevg. Pastaj ky jevg, qe i quan te tjeret e konvertuar ne islamik, eshte islamik vete. Dhe nuk perfaqesohet, nuk eshte pjese e atij islami, le ta quajme shqiptar, qe ne ADN, ne gjak eshte produkt konvertimi i disa faktoreve te ndryshem. Ky eshte perfaqesues i nje islami te shartuar, pa bosht, pa karakter, spekullues, dyshues, falsifikues, shpifes dhe perdhosesh. Kesaj shkerrdhate, kesaj bajge te zeze slamike, qe here eshte allaturka dhe here allafrenga, eshte pak e tejkaluar ne çdo aspekt, ti japesh vend ne mes shqiptaresh. Thjesht jevg.

                                1. P
                                 Plaku pa dhambe

                                 Ndoshta e ka gabim por pergjigja :”nonen ne gop” nuk perben argument shkencor .

                                 1. A
                                  Alban

                                  Shume mire ja ka bere ketij jevgut se na hapi barkun.

                                  1. F
                                   Funderrine aziatike

                                   Si e lejon Kosova kyt terrorist tu thote Shqiptareve te Kosoves e keni prejardhjen sllave????

                                   1. U
                                    Universi shpresa ime

                                    Po çk@rin ftoni jevgj që pershendesin arabisht he rpot e mortat . Po KY plera jazexhiu ka edhe kanal të YouTube heqjano at pasoç shqipris et shkoj në Turqit KY haleja ej. Pak Halle na lan turqit edhe KY Mut na del në tv. E ku nKosov e kan thirr si sju vjen marre.

                                    1. t
                                     tosi

                                     qe olsi duhet ta kete nder te madh ta quajne "cope muti", ska dyshim, por faj kane edhe mediat qe per pak klikim dhe vemendje ne kete bote konsumiste e therrasin. jane po keta njerez qe bejne si atdhetare duke bere si tifoza kuq e zi nderkohe qe ulin neper panele kete armik te neverithsme dhe cinik te gjithckaje qe eshte shqiptare!

                                     1. A
                                      Alban Dega

                                      CFARE NUK PRITET NGA BALLI TRADHETISE KOMBETARE DHE PJELLES BASTARDE TE NAZIFASHIZMIT !? Nga bajgat vetem bajga lindin !

                                      1. K
                                       Kosovari

                                       Ku i ke mesuar keto pislleqe ,more gjak i shprishur dhe per fat te keq shqipfoles.?

                                       1. K
                                        Kosovari

                                        Ku i ke mesuar keto pislleqe ,more gjak i shprishur dhe per fat te keq shqipfoles.?

                                        1. M
                                         Mondi Vlore

                                         Me kenaqi kur e degjova! Sikur w kam stare une kete plehre!

                                         1. Ta fitosh debatin me nje njeri te zgjuar eshte e veshtire por ta fitosh ate me nje budalla eshte e pamundur

                                          1. a
                                           arben

                                           Television të degraduar dhe që veprojne kunder interesit kombetar duke u justifikuar me lirine e fjales.Ne fakt kjo nuk është gjë tjetër vec tradheti kombetare.Ne cilin vend të botes do guxonte kush si jevgu I peshtire e pa atdhe Olsi të dilte e të villte ligesi e urrejtje patologjike kunder kombit shqiptar e idhujve të tij.Me e pakta do ta kishin tredhur para gjithe shikuesve per te mos thene se me te drejten e Zotit meriton plumbin.

                                           1. G
                                            Gjeologu

                                            Te fitosh nje debat me nje njeri te zgjuar eshte e veshtire por ta fitosh ate me nje budalla eshte e pa mundur Jazexhiu eshte nje antishqipetar I paguar

                                            1. P
                                             PATRIOTI

                                             KY DEBILI LEGENI I EMISIONIT PERSE FTON NE EMISION ANTISHQIPTARE APO PER TE BERE NUMRA MEDIATIK.. VETEM NE SHQIPERI FTOHEN NE MEDIA ANTISHQIPTARET POPULL LEGEN

                                             1. N
                                              Njeri

                                              Si eshte mundur qe ky spiun serbo-rus te mos arrestohet. Ka Shqiperia apo Kosova sherbim informativ.

                                              1. L
                                               Lani

                                               Eshte thjesht palaço dhe vetem ne emisione si ai i Arian Çanit mund te kishte vend. Atje nuk te marrin seriozisht.

                                               1. J
                                                Juliano

                                                Ky vetëm ke emisioni çanit mund të akomodohet, se tek tv tjera, mund te hajë dhe dru, që ta mbajë mënd gjith jetën. Shko tek çani dhe shaj shqiptarët si të duash, dhe neser çani të bën analist, sa e sa Curra ka rekrutuar çani, që sot bëjnë gjithologun nëpër studiot televizive. Suksese tek çani.

                                                1. $
                                                 $$$$

                                                 Cani nuk e therret tek TV e tij....per arsyen se Olsi thote,,,,,nuk ka grek keta te sotmit jane nje trillim i Europes dhe jo pasardhes te heleneve,,,,prandaj ai eshte....non grata....tek Cani.....

                                                2. a
                                                 astrit

                                                 Eshte mire qe nje kondraversi si historiani Olsi te degjohet se kjo nxit reagimin e shqiptareve. Historiografija shqiptare duke u mare shume e pa vend me enverizmin ka lene shume boshlliqe te shpjegimit shkencor mbi gjenezen e shqiptareve. Le te na sherbeje per mire ky kondravers qe te thellohemi ne historine tone dhe ta qartesojme ate dhe per Olsin.

                                                 1. D
                                                  Drilon

                                                  Po pse e ftojne ne emision, pse? Per klikime?

                                                  1. T
                                                   Tani

                                                   Kete Olsin mund ta ftojne por titulli I emisionit duhet te jete: "Takojme idiotet" ose "Psikopatet" Ky eshte njeri me probleme te thella mendore

                                                   1. L
                                                    Luzati

                                                    mos u merni me nje plehre Islamike qe i thote vetes profesor , ai thote se Skenderbeu eshte sllav, se ka qene mizor terorist,Nene Tereza eshte vllahe , e shume gafa te tjera qe .Habitem me keto TV qe e nxjerin ne TV kete mashtrues pseudo shkencetar ,turp qe nxjerin ne TV

                                                    1. Q
                                                     Qytetar

                                                     Olsi Zorraxhiu e ka vendin ne burg, per nxitje te urrejtjes fetare dhe propagande qe synon permbysjen e rendit kushtetues. E meriton te jete ne nje qeli me perversin Arjan Çanin.

                                                     1. P
                                                      Pater Rasim

                                                      Brravo baca Enver.

                                                      1. E
                                                       E verteta

                                                       Keto personazhe qe me siguri jane te paguar nga vete dora serbo-greko-turke, te cilet shfaqin vetem antikombetarizem duhet te shpallen te padeshirueshem e te zbohen nga ky territor. Nuk mund te durojen me mbetjet e atyre qe donin t'a copetonin edhe kete territor qe u quajt Shqiperi ne kater copash. Duhet te funksionoje ligji per interesat kombetare. Ky e disa te tjere, jo vetem qe nuk i plotesojne por shkojne ne ekstrem kunder tyre. Si te tille nuk mund te gezojne me te drejten te jetojne ne kete territor. Si ky, Çani, Dule e ca te tjere qe e kane mendjen vetem tek perçarja.

                                                       1. I
                                                        Ilir

                                                        Dhune jo dhune ky monstra e zgjifdhi me Uran?! Ky eshte maskara i zgjuar.

                                                        1. T
                                                         Tom

                                                         Si ky dhe disa të tjerë si ky, duhen djegur për së gjalli në tufën me drunj.

                                                         1. G
                                                          Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                                                          Nuk me cudit Olsi sepse te gjithe e kemi te qarte se ai eshte antishqiptar. Me cuditi ky skuthi, profesori nga Tetova qe thot se pajtohet me disa teza te Jazexhiut.

                                                          1. S
                                                           Sefer Daja

                                                           Mos e quani Olsi Jazexhiu, po Olsi FAQEZIU!

                                                           1. A
                                                            Arbëresh

                                                            Olsi Jazekxhi, ti QR. Antishqiptar e otoman. Duhet me ti QR

                                                            1. P
                                                             Ppp

                                                             Mir jua beri thirreni prap qe tju ofendoje gjer ne gjeneze Ju e dini se ai eshte investim i fanatizmit sapo kosova nxorri levizjen per nderrim feje ketij investimi i dogji shume qe pranoj qe shqiptaret nqs nderrojne fe nuk jan me shqiptar por sllave ndersa po qene myslimane jane turq Sikur e kam degjuar nje strategji te tille po po e kam degjuar qe kur patriarka e stamollit me padishahun ishin breke e bythe

                                                             1. A
                                                              Aleko

                                                              Nuk ka faj ky mostra ,kanr faje keta qe e intervistojne ..turp..

                                                              1. E
                                                               Erdogan

                                                               Pa Osmanizem o Idiote nuk do egzistonte Al-Bania Islamike. Nje Komb dallon nga tjetri nga Emrat,Mbiemrat,Cultura,Zakonet. Ishin Veziret,Pashallaret,Bejleret,Agallaret,Hoxhallaret,Muhipet,Dervishet etj qe ishin Administrata Osmane ne Ilyrine e Perandorit Greke Megas Kostantinos. Lufta e popullit Greko-Ilyre dhe Epirote me ne krye Arvanitasit kunder Genitsereve turq te Deputetit Osman Ismail bej Vlores,Frashellinjve,Hasaneve,Tahsimeve etj tregoi qe populli i ashtuquajtur Al-Bania eshte i pushtuar akoma nga Islami,Fashistet e Italise etj. Ta gezoni (Gyzel turq) Arnautistanin. "Eshte Koha" ne fillim per Nje Federate Greko-Ilyre me qellim te clirimit te Tokave tona te Lashta nga Kroacia,Serbia,Turqia,Jugu i Italuse etj. Ndryshe ky Komb i Lashte ne Politizmo (Culture "shqip") Greke.

                                                               1. T
                                                                Tavuritekmuri

                                                                Motren tende do ta veme mbreteresh si Teuta qe te na udheheqi mbreterine Yllyro Greke

                                                                1. C
                                                                 Concili

                                                                 Erdokar, nuk erdhem ne nga Turqia, por erdhe ti me nderrimin e popullsive, ndaj edhe e keni surratin si shuall kepuce, edhe erresira eshte me e dukshme se ju.

                                                                2. E
                                                                 Eni

                                                                 Nuk eshte faji I ktij mostres qe e ka mjet fitimi kre pune...por I televizioneve e gazetareve plera

                                                                 1. M
                                                                  Moni

                                                                  Ky Olsi del e komenton kunder shqiptareve tek Tema :D o shyqyr e gjetem ;p

                                                                  1. P
                                                                   Patru

                                                                   Ç'është ky ftua gollogunë . Me maskë a pa maskë alla turka a si t'a do e tulëta : I hyç hurrit me dëshirë .

                                                                   1. T
                                                                    Tavùritekmuri

                                                                    https://www.koreni.rs/ko-su-arnautasi/pse ka kot ja ka futur olsi hahhahhaha

                                                                    1. ¿?

                                                                     Nuk e kam te qarte, po ky Olsi, cfare e quan veten? Turk. iranian, shqiptar? Ne varesi nga kjo mund t'i jepet pergjigja e duhur.

                                                                     1. A
                                                                      Armiqte e tregojne veten kollaj

                                                                      Propaganda islamike e tipave si ky i vetedeklaruari "historian" eshte qellimisht antishqiptare ashtu sic eshte edhe ajo e politikes greke dhe serbe. Bejeni vete llogarine. Nese Greqia dhe shume vende te tjera nuk do te ekzistonin pa nje fe te organizuar qe i bashkon, edhe pse kane nje perberje etnitete te ndryshme, ashtu edhe Shqiperia (dhe shqiptaria ne pergjithesi) si nje vend dhe popullsi me besime te ndryshme fetare nuk mund te eksistoje pa u fokusuar tek etnia, prandaj edhe aty sylmohemi gjithnje nga armiqte e Shqiperise. Shume turp qe ftohen njerez te tille ne TV per te folur per historine tone

                                                                      1. E
                                                                       Enver turku

                                                                       Jazexhiu thot te verteten ,,,,po myslymanve patriot nuk u pelqen ,,,,bravo doMtor jazexhiu ,,,,

                                                                       1. N
                                                                        Noci

                                                                        Ky Olsi qe ne mbiemër nuk eshte shqiptar,por me sa duket nje mbeturinë turke.Gjuhen turke e flasin disa shtete te ish BRSS qe kane qene te pushtuara nga Turqit,e kane folur nje sasi jo pak e vogel njerezish ne Bullgari qe sot nuk gezojne asnje te drejte minoriteti dhe turqisht flasin vetem ne shtepi,e kane folur nje pjese e mire e Greqise deri ne Selanik,ua nderuan fene dhe gjuhen me hu greket.Shqiptareve edhe pse ndenji 500 vjet,para tyre shume vite Serbet,nuk arriten tua ndrojne gjuhen qe eshte e rendesishme dhe identitetin.Po te ishim iraniane,turq ,kaukaziane secili do ruante gjuhen e tij,po ku jane keta njerez ,perse ky Olsi trapi nuk jep nje shembull te budallallekut te tij,per te mbrojtur ato hajvanlleqe qe flet dhe qe nuk kane lidhje fare me te qenin historian

                                                                        1. H
                                                                         Hamzaj

                                                                         Enver turku do te jet katolik shqiptar ,,,gjoni ,,haha ,,,,,rrofte jazexhiu per te verteten qe thot ,,,po nacional enveristave su pelqen ,,,

                                                                         Lini një Përgjigje