Rama njofton turistët që zgjedhin të pushojnë në Shqipëri: Shërbim shëndetësor 24 orë nga veriu në jug

19 Qershor 2022, 12:06Sociale TEMA

Rama njofton turistët që zgjedhin të pushojnë në

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar të gjithë ata që zgjedhin të pushojnë në vendin tonë në lidhje me sigurimin e kujdesit shëndetësor.

Rama shprehet se nga veriu në jug do të ketë shërbim 24 orë. Janë 29 qendra shëndetësore të vendosura në të gjitha pikat turistike me 160 mjekë dhe infermierë të trajnuar për rastet emergjente.

"Kudo ku keni zgjedhur të pushoni këtë të diel, në mal apo buzë detit, kemi siguruar kujdes shëndetësor 24 orë për pushuesit dhe turistët nga veriu në jug, me rrjetin e qendrave shëndetësore verore, për një sezon turistik të sigurt

29 qendra shëndetësore me shërbim 24/7 në zonat turistike


160 mjekë dhe infermierë të trajnuar për emergjencat

Barna dhe materiale mjekësore të garantuara

Telefononi Urgjencën Kombëtare 127 për çdo emergjencë shëndetësore", shkruan Rama.

45 Komente

 1. l
  luzati

  KJO ESHTE GENJESHTER E MADHE KETA MJEKE DERI TANI NUK EKZISTOJNE GJEKUNDI PO LE ME TE TRAJNUAR .....

  1. k
   k

   Mbase eshte propagandë për ata që nuk e njohin se shqiptarët e dinë mirë si "funksionon" sistemi shëndetshor në shqipëri.

  2. P
   Pordhe me rigone....

   Erdogan (shtoj): do te ket gjthsht edhe live "synet gjullurdi" m'xhamie 24 ore non stop......

   1. v
    vlora.vlora

    Cfare barboni kryeminister ,edhe neper urgjenca te shofin nga xhepat ,mendo edhe per nje tetanoz duhet ti blesh vete gjelperat lere neper plazhe ,o barbon thuaja ca te tjereve se ne u ngopem me ty fendurine qe mendon vetem per te pasurit

    1. O
     Olti

     Siguria shendetesore eshte primare ne cdo moment sidomos tashme me sezonin veror! Jane qendra te cilat na japin ne nje ndihmese” duke qene se eshte dhe nje kohe e nxehte

     1. B
      Besi

      Qeveria po ngren dhe organizon te tilla gjera fantastike per sigurine e turisteve e jo vetem! Sezoni veror eshte nje sezon me temperatura te larta dhe nese dikush ndjen qe nuk eshte mire tashme ka nje qender shendetesore afer qofte ne bregdet apo ne mal!

      1. l
       limi

       me fat qe kemi dike qe investin kaq shume per turizem

       1. t
        timi

        bravo i duhej kjo shqiperis sidomos vendeve turistike pasi kishte shume munnges te madha

        1. A
         Albana

         Nje lehtesim shum i madh per te gjithe pushuesit pasi per cdo emergjence qe kane do e marrin sherbimin fare prane pikes turistike

         1. M
          Megi

          Gjeja me e duhur qe keni bere ndonjehere

          1. A
           Ajgi

           Tani dhe per pushime do jemi me te qete dhe te sigurte per sherbim shendetesor

           1. B
            Blerta

            Shendetesia po zhvillohet dita dites fale vemendjes qe po i kushtojne, tani do shkojm per pushime pa frike pasi per cdo problematike qe do hasim kemi sherbimin mjekesor 24 ore

            1. E
             Elai

             Shendetesia sa vjen dhe gjithmone esht nje hap perpara,qendrat shendetesore jane te nevojshme neper zona turistike se per cdo lloj problemi qe njerezit mund te ken kane mundesi te drejtohen aty

             1. N
              Noel

              Me vjen mire qe mjeksia sa vjen dhe perparohet sidomos me kete te fundit qe ne cdo vend turistik ka qendra shendetesore,ju falenderojme z.kryeminister per punet e mira qe po beni

              1. A
               Arditi

               Normalisht qe kjo iniciative nga qeveria u jep te gjithe turisteve nje siguri te madhe. Vendi yne ka pasur shume zhvillime dhe jam i sigurt qe kete sezon ka per te pasur nje fluks te madh turistesh.

               1. E
                Ermir

                Me vjen mire qe u morre kjo iniciative e duhur nga qeveria. Jo vetem turistet e huaj por edhe ne ndihemi me te sigurte me ndihmen e duhur ne cdo rast nevoje.

                1. O
                 Olta

                 Uau sa mire per te gjithe pushuesit te pakten te mos ken probleme me shendetin

                 1. B
                  Besi

                  Mjeksia po zhibllohet shume bravo per kto sherbime qe ofroni dhe per pushuesit

                  1. B
                   Besi

                   Mjeksia po zhibllohet shume bravo per kto sherbime qe ofroni dhe per pushuesit

                   1. B
                    Besi

                    Mjeksia po zhibllohet shume bravo per kto sherbime qe ofroni dhe per pushuesit

                    1. B
                     Besi

                     Mjeksia po zhibllohet shume bravo per kto sherbime qe ofroni dhe per pushuesit

                     1. B
                      Besi

                      Mjeksia po zhibllohet shume bravo per kto sherbime qe ofroni dhe per pushuesit

                      1. B
                       Besi

                       Mjeksia po zhibllohet shume bravo per kto sherbime qe ofroni dhe per pushuesit

                       1. B
                        Besi

                        Mjeksia po zhibllohet shume bravo per kto sherbime qe ofroni dhe per pushuesit

                        1. B
                         Besi

                         Mjeksia po zhibllohet shume bravo per kto sherbime qe ofroni dhe per pushuesit

                         1. E
                          Egi

                          Na keni ber nder te madh dhe dukeni qe na vlersoni shum e kujdeseni per ne ne cdo problem qe kemi

                          1. M
                           Miri

                           Me ksto qendra shendetsore na keni ber nder te madh oasi tani kemi ku shkojm po patem ndonje problem te till

                           1. G
                            Genti

                            Mjekesia po perparon shume qe nga koha kur qeveria Rama ka ardhur ne krye te vendit.Nje perkushtim shume i madh i eshte dhene vendeve turistike duke hapur qendra shendetesore ne cdo zone .Ju falenderojme kryeminister!

                            1. H
                             Hasan

                             Shendetesia ne vend sa vjen dhe eshte prrmiresuar gjithmone e me shume ku fale investimeve te bera nga ju ajo ka kete pamje sot.

                             1. R
                              Rea

                              Tani pushuesit mund te pushojne te qete sepse e marrin ndihmen e nevojshme ne rast emergjence shendetesore

                              1. H
                               Hasan

                               Me vjen mire qe tashme ne shqiperi ofrohen sherbimet e duhura shendetsore sa me shpejt fal jush zoti rama. Pushuesit mund te ndihen me komod e te sigurt

                               1. F
                                Fatmira

                                Njoftojme dhe te huajt te vijne ta vizitojne vendin tone sepse pervecse tashme kemi sherbim shendetsor shume te shpejt. Vendi yn ak vende shum te bukura qe ia vlejn te vizitohen kete ver sidomos pas investimeve qe ka kryer kryeministri

                                1. A
                                 Aldi

                                 Nje ndihme shume e madhe per te gjithe pushuesit pasi ne kete periudhe duhet patjeter nje qender shendetesore ne plazh

                                 1. L
                                  Luan

                                  Shume mire sepse tani ne vere te gjithe kane nevoje qe te marrin mjekimin e duhur nese ndihen keq ne plazh

                                  1. A
                                   Anita

                                   Zgjedhja e duhur kete vere per njerezit qe mund te ken probleme si te djegurat apo ethet bravoo

                                   1. N
                                    Nevila

                                    Ky sherbim kaq i mir i kishte munguar turisteve dhe ju bete me te miren dhe e sollet ne cdo destinacion turistik 24/7 bravo zoti rama

                                    1. E
                                     Era

                                     Bravo i qoft e mbylli dhe kte problem. rrin flasin kot kto gojet e ndyra te saliut.Rama po e transformon Shqiperin

                                     1. A
                                      Anisa

                                      Shume ide e mire kjo qe kane zgjedhur dhe do ta shtoje shume kerkesen per turizem sepse do te kene dhe nje siguri per shendetin pervecse do te shijojne dhe vendin tone te bukur

                                      1. Z
                                       Zyber

                                       Nje super iniciative e qeverise per te mobilizuare sa me shume qendra shendetesore neper vendet bregdetare.

                                       1. b
                                        bedriu

                                        Tani plazhet shqipetare do te jene me te sigurta se me pare dhe pushuesit do te jene me te qete.

                                        1. G
                                         Genci

                                         Nje investim i nevojshem sidomos edhe me hapjen e sezonit turistik

                                         1. G
                                          Gerti

                                          Me rritjen e numrit te turisteve duhej rritur edhe numri i qendrave spitalore , bravoo

                                          1. A
                                           Andi

                                           Nje gje shume e mire e cila do te rris shume sigurin ne zonat bregdetare

                                           1. R
                                            Redi

                                            Kjo gje do te rris akoma dhe me shume sigurin ne bregdat qe sezoni te jet sa m i qet dhe pa incidente

                                            1. T
                                             TANO

                                             Genjeshtar patollogjik Ne QS e Drimadhes ishte vetem nje mjeke e re orologe qe kishte vetem nje stetoskop.Cdo gje tjeter duhet ta bleje ne farmacine qe nuk ekzistonte . Kishte 37683 restorante , bare , minimarkete, shites misrash , farash dhe as nje farmaci per be. Kjo tregon dhe njehere se nen udheheqjen e lartgjatesise se tij populli shqiptar as nuk semuret. Rrnofte Rilindja ( po lindja kur ka qene valle??)

                                             Lini një Përgjigje