Turistja australiane: Shqipëria është më e sigurt se Parisi

13 Shtator 2023, 09:36Sociale TEMA

Turistja australiane: Shqipëria është më e sigurt se Parisi

Turistja Anna Shatilova nga Sydney e cila ka vizituar Shqipërinë tha se në vendin tonë është ndjerë e sigurt.

Teksa ka përgënjeshtruar lajmin tabloidit britanik Daily Mail se ajo është traumatizuar në vendin tonë, turistja pohoi të kundërtën.


Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ajo theksoi se Shqipëria është 100% më e sigurt se Parisi.

“Shqipëria është një nga vendet më të sigurta që kam udhëtuar ndonjëherë. Në Shqipëri u ndjeva shumë e sigurt.  Krahasuar me Parisin, Shqipëria është 100% më e sigurt”-tha ajo.

25 Komente

 1. L
  Londinezi

  Si ka mundesi qe genjen Daily Mail? Hahahahahah Gazeta me e dhjere e globit. Vetem idiotet dhe analfabete e Anglise e lexojne dhe keta ne Shqiperi e perkthejne si "media britanike".. Tirana eshte kryeqyteti me i sigurte ne Evrope. Parisi, Barcelona, Roma, Amsterdami, Btiukseli jane hale plot me lypsa, drogaxhinj, hajdut xhepash dhe nuk del dot me femijen sapo te erresohet. E di qe do dale ndonje idiot qe nxine nga xhelozia politike dhe do shaj shqiperine apo si puna e ketyre gazetareve ne Shqiperi qe vriten ne surrat sa here nje huaj mburr shqiperine.

  1. P
   Petrit

   Kjo qendron plotesisht, jemi vend i sigurte , por jo ngaqe nuk kemi kriminele, por jane shperndare neper europe dhe aty kryejne aktivitetet kriminale, si dhe faktin tjeter qe, nuk kemi akoma fatmirsisht dyndje emigrantesh.

   1. Roberto

    Mos u cudit. Ne bote ka plot njerez qe Shqiperine dhe shqiptaret i imagjinojne akoma si "njerez me bisht". Kjo vjen nga urrejtja dhe nga mosnjohja e realitet. Ne fakt c'eshte e verteta ne e kemi dhjere dhe kemi nam te keq me bemat tona neper bote por nuk besoj se gojet e liga nuk kane informacion per ndryshimet ne Shqiperi por keta nuk heqin dore nga baltosja e vendit tone. Me pak fjale-- KUJT I RRUHET???

    1. L
     London is full of Cunts frm Alb

     @Londinez=albanian Cunt ….. pasi ju ke hyre anglezeve si Mi ilegal paske dhe Opinion bytha Jote per Shtypin Anglez… I Quan dhe Analfabet ne Vendin e tyre ti Gjiriz fekalesh Qe mbush zorren ne Atdheun e tyre… ore Qelbash lere Tiranen Po shiko si po ben Fshesa Policia angleze per Qyteterimin Qe i sollet ju Anglise… u zbras Haleja e Shqiperise e mbushi muti rruget e Londres…. Ke ti krenari te shash Daily Mail se mbron Britaniket nga Hajdutet dhe kriminelet …. Thuaja ne Sy anglezeve ato Qe me don a ke byth , bukshkele ballkani.

     1. L
      Londinezi

      Hahaha analfabet qe nuk di as shqip e as anglisht.. Je nje parazit i shoqerise tipik lexues i Daily Mail qe jane 90% me benefite qe paguhen nga taksat e Shqiptareve. Pleqe te mbaruar e analfabete qe i kane mbytur semundjet mendore. @Petrit si puna jote ka trushplare plot. Ik shikoji njer kush jane lypsat, drogaxhinjt, pijanecet dhe pedofilat ne ato qytete e do shohesh qe 90% nuk jane emigrante dhe aq me pak shqiptare. Jane te gjithe race e dhjere evropiane. Shqiperia do behet per inat te shqiptareve dhe Tirana eshte qytet I sigurte per inatin e shqiptareve shpirtzinj dhe te frustruar.

      1. T
       Thjesht shqip

       Londinez me zbukurove diten vella.

      2. T
       Thjesht shqip

       Ik ore pirdhu, rrote. Shkruan shqip por vetem shqiptar nuk je, krimb. Te ardehka keq ty per Angline dhe Anglezet, ooo qyp po Anglia ka 150 vjet qe eshte ne ate gjendje kriminaliteti, e paskemi prishur ne Angline. Ne as 3 milion nuk jemi gjithe gjithe po prishkemi boten ne, ik or koqe kandari.

     2. E
      Ermal

      Gazeta e Rames leshon titullin e radhes per te bere popullin te harroje hallet dhe faktin qe vendi po shpopullohet me nivele alarmante. Po ikin mjeke, inxhiniere, avokate, informaticiene, e me radhe, ndersa Mero Gelbaza nxjerr tituj: "jemi me te sigurt se Parisi", "jemi me te vizituar se Italia", "kemi me pak krime se Gjermania", "kemi plazhe me te mira se Spanja", "jemi Maldivet e Europes", bla bla bla. Keto vende kane shume emigrante sepse te gjithe dynden tek ata. Ne Shqiperi nuk duan te rrine as shqiptaret me rroga te larta dhe gjysma e shqiptareve preferojne te kerkojne azil neper Europe sikur jane ne Siri dhe te hajne corbe neper tendat e Europes si lypesa, se sa te qendrojne ne vendin e tyre. Dhe askush nuk mind t'i fajesoje. Ky eshte realiteti. Po vazhdoni me keto lajme idiote se cfare paska thene nje turiste australiane se na e bete zemren mal.

      1. L
       Londinezi

       Hahaha e nxori koken nje inferior dhe inatci shqiptare. Mos u merzit Shqiperia do behet edhe per inatin tend.

       1. N
        Nju jorkezi

        O trap londinez, te vesh ne dukje propaganden e nje gazete dhe realitetin shqiptar nuk do te thote te mos duash te behet Shqiperia; te jane pjerdhur trute duke shitur droge andej nga Londra

        1. T
         Thjesht shqip

         Ermali dhe Nju Jorkezi jeni aq te kalbur ne shpirt sa vjen era deri ketu, keshtu qe mbylleni gojen se qelbet ajrin ooo te deshtake te pa rekuperueshem. Shqiperia po behet e me mire do behet pikerisht sepse vemjet si puna juaj po largohen. Krimba

        1. K
         Koli

         Ok vllai, qetesohu se nje cope artikull eshte. Shyqyr sot mund te zgjedhesh te jetosh ku te duash. Nuk te mban njeri me zor as ne Shqiperi, as ne ndonje vend tjeter. Vazhdo jeten i qete nga ke shkuar. Madje habitem, cne ne kete ore lexon gazeta shqiptare... se duhet lexoje shtypin lokal. Apo doli si lajm ne instagram :P

        2. s
         saliu duhet te shpallet terrorist

         nuk ke takuar mond bilbilin ti qe te vret me paralajmerim

         1. B
          Bledi

          Mire qe e gjete nje australiane qe na pelqeka Tiranen o Mero. Hajde jeto ketu moj vajze me rrogat dhe kushtet tona se do ja mbathesh me te katra andej nga ke ardhur.

          1. A
           Altin

           O inbecil ajo po thote komplet gje tjeter . Ku e lexove qe po permend rrogat . Un kam qe nga shkurti qe kam ardh nga usa se po ndohmoj nenen plake te semure dhe e pohoj me 100% . Nuk e mendoja qe Tirana te ishte kaq e sigurte . Hajde jeto ne new york dhe beje krahasimin .

           1. ?
            ????????

            Come back , because we are better than Paris . Shkuat ne emigracion dhe kudo ku vajtet e bete me keq se e gjetet.

          2. M
           MITATI

           Eshte plotesisht e vertete, Kam jetur 2 vjet ne Paris, ishte frikshme te ecje naten. Po ju tregoj nje ngjarje te vertete. Nje turiste Japoneze, beri kallezim ne komisariatin e Policise nr.1 te Parisit, se e kishin perdhunuar dhe marre edhe leket. Me beri pershtypje deklarata e saj. Kam nje jete qe kursej per te vizituar dhe pare Parisin, dhe si shperblim me perdhunuan mu ne mes te Parisit.

           1. A
            Arjan

            Ne cdo qytet te madh te botes ndodhin te tilla gjera, New York, Paris, Londer. Ti si i dale qe qenke "mitat" duhet ta dish. Smund te krahasosh Tiranen me nje qytet qe eshte me i vizituari ne bote.

            1. A
             Astrit

             E vertete . Po kjo jo vetem ne Paris . Pothuajse ne gjithe kryeqytetet e Europes e Amerikes . Naten dil ne po deshe ne Rome Milano Firenze ku un kam jetuar . Tirane ndejta 3 jave pernate kthehesha pas 2 te mengjesit e me bente pershtypje qe shikoja edhe vajza te reja qe ecnin vetem

             1. N
              N

              Mos e ekzagjero kot. Ne te gjitha keto qytete qe vizitohen nga gjithe bota dalin vajza e djem naten vone. Sigurisht qe krime do kete gjithandej sa me e madhe popullsia. Budallalleqe te fryra kot si propagande komuniste.

            2. A
             ABC

             E sigurt se ketu nuk duan te rrine as afganet. Pese cope qe erdhen ia mbathen.

             1. P
              Populli

              Pas Londres, Berlinit, Madridit, Romes e me the e te thashe, tani qe ja kaluam edhe Parisit prekem qiellin me dore dhe lideri yne shtatgjate me shallvare do na prije drejt suksesit per te drejtuar Europen dhe boten ne krah te USA-s. Rrofsh o shoku Rama!! Te hengshim mutin sic ja hengrem shokut Enver per 50 vjet!!

              1. M
               Moni

               Harrove dhe merden e Dr. Mortjes from Vicidoli, apo ajo lloj merde ju shijonte....

               1. A
                Artan

                Ia hengsh, po duket qe je palle i padale. Me i sigurt se Parisi e Londra eshte edhe Kabuli, nuk eshte ndonje mburrje e madhe.

               Lini një Përgjigje