VIDEO/ "Janë copëtuar me shekuj mes njëri-tjetrit", Gjergj Luca për takimin Kurti-Vuçiç në Ohër: Vendosën gurin e themelit të paqes

20 Mars 2023, 13:50Sociale TEMA

VIDEO/ "Janë copëtuar me shekuj mes njëri-tjetrit",

Biznesmeni Gjergj Luca ka përgëzuar marrëveshjen Kosovë-Serbi gjatë takimit në Ohër duke u shprehur se 2 liderët vendosën gurin e themelit të paqes.

Në mesazhin e tij në Facebook,  Luca u shpreh se Ballkani është e vetmja strehë e ruajtjes së familjes në Europë.

"Urime të 2 liderëve të popujve të vet që më në fund vunë gurin e themelit të paqes, harmonisë, jo vetëm Kosovës e Serbisë por të të gjithë Ballkanit. Përshëndes gjithë ata njerëz që kanë qenë skeptikë për Ballkanin e Hapur.

Miqtë e mi, e kuptoj kur filloni korrjen e argumenteve dhe sharjeve drejt meje, e kuptoj që shpirti juaj është plagë, jo vetëm i juaji në Kosovë por edhe i boshnjakëve, malezezëve, shqiptarëve dhe serbëve sepse janë copëtuar me shekuj mes njëri-tjetrit por ajo që u bë në Ohër është një lajm i mirë për të gjithë Ballkanin", thotë ndër të tjera Luca. 

 

 

13 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

  Si po shkojne cironkat ne Maliq Luce?

  1. B
   Bac u kry

   O zot ku ka perfunduar gjeja. Jep mend ky loqja per gjeopolitiken dhe Mero beqiri qe ja nxjerr ne gazete sepse shet bythen.

   1. j
    ja pra ky Naivitet na ka penalizuar ne shekuj

    ju Vnedosen Minat poshte Shtetit te Kosoves nga bvijt e kurves plake ,si nje vazhdimesi e 1913

    1. T
     Thagmat e Lucës

     As Kurti e as Vuçiçi nuk firmosën asgjë. Për çfarë marrëveshje flet Luca? Karagjozllëk i madh europian. 12 orë negociata për asgjë. Kisha dëgjuar që nga ferra lind trëndafili. Por për Lucën është e kundërta. Nga dy prindër aktorë të dalluar lindi një hajdut mashtrues.

     1. Bravo Gjergj..e drejte ajo qe thua,por turkovllezerit tane duan vetem lufte me breke neper kembe

      1. .
       ....

       Ky po promovohet si deputet i ardhshëm i PS. E ka porositur "Skënderbeu i II-të", që të dali sa më shpesh në media.

       1. H
        Hajdarovski

        Thelbi i kesaj qe thote ky eshte mburrja e Ballkanit te hapur. Paska kohe qe qenka mallos. O mik mori fund plani ruso serb i ballkanit te hapur. Eshte ne fuqi Procesi i Berlinit. Mos i bej fresk kot Rames.

        1. X
         XXXL

         O Gjergj boll hengre peshk nga goja, fut edhe ca pas..... bythe. Ti peshk ha, por surratin dhe koken e ke si derr.

         1. a
          anti25642654censurë

          o luce,mo u bo dhe ti si alFredo kaCo e saze guri!shiko punën tënde e mos ha mut kot!!rri e mos fol si e jëma e zeqos ulur në majë të thanës!!

          1. S
           Shkelqesia e tij, Magjari i Surrelit

           Loku eshte be peshkatar! Pastaj ka filluar filozof?! Kosova nuk eshte e Pakistanit. Kosova eshte NE! Nuk jemi copetuar, Na kane copetuar! Pyete ate djalin car qe e kemi kryeminster për Ballkan te Hapur! Keshtu eshte kur behen loqet kryeministra dhe peshkatare!

           1. S
            Sokoli

            Bravo Gjergj. Respekt.

            1. N
             Noci

             Çfarë te keqe ka neqoftese bien ne paqe dy shtete qe kane bashkejetuar per80 vjet bashke me detyrim .Tani eshte shansi per te vendosur nje fare paqeje qe me vone mund te rritet pasi ato lidhjet ekonomike i kane te forta.E rendesishme eshte se mesa duket USA dhe BE do te luftojne bosnjezimin e rajonit te Mitrovices

             1. a
              astrit

              Gjergjo shyqyr qe te kemi, çdo shtepi e ka nje torollak ne te kemi ty o injorant me pare

              Lini një Përgjigje