Armando Broja përsëri në qendër të merkatos, Everton kërkon shërbimet e yllit shqiptar

15 Gusht 2022, 15:18Sport TEMA

Armando Broja përsëri në qendër të merkatos, Everton

Për Brojën vetëm pak ditë ishin të qeta, ku emri i tij po qëndronte larg zërave të merkatos.

Tashmë, Everton është kthyer në sulm për Armando Brojën, për të cilin Chelsea nuk dëshiron ta shesë dhe Tuchel shtrëngon dhëmbët për këdo që interesohet për talentin e kombëtares shqiptare.

Gjithsesi, Chelsea është treguar shumë i qartë për të gjithë ekipet që interesohen për Brojën.

Blutë e Londrës janë të gatshëm vetëm ta lejojnë yllin e tyre të largohet në formë huazimi, pasi nuk duan të shesin kartonin e një lojtari që mendohet të jetë e ardhmja e sulmit.

Lini një Përgjigje