Artan Fuga shpërthen ndaj… Cristiano Ronaldos: O budalla, ik se po qelb dynjanë

12 Prill 2024, 10:03Sport TEMA
Artan Fuga shpërthen ndaj… Cristiano Ronaldos: O budalla, ik se po

Profesori filozof Artan Fuga, ka sulmuar papritur… Cristiano Ronaldon.

Kjo, pasi një zënke që ka pasur ai në fushën e futbollit.

“Futbollistet qe vijne ne fund te energjive dhe mbahen me zor nga fama e tyre, kane tendence qe ne vend te luajne futboll, nisin perdorin grushtat, shkelmat, koken per te goditur te tjeret.

Ju kujtohet Zidane.

Ju kujtohet Maradona, gol me dore.

Ja edhe Ronaldo me shfaqje te shemtuar dhune.

S'ke takat, nis provokimet.

Turp i madh.

O qendro, o po nuk qe ne gjendje, ik, mos u turpero!

Kujton ky budalla se mund te rrahe futbollistet, arbitra, fyeje tifoze.

Nga qe nuk luajne dot, behen te dhunshem.

Si impotentet qe behen te dhunshem në seks, do te thoshte Frojdi!

Keshtu gjithcka qe vjen ne fund. Qelb dynjane me devijance”, shkruan profesori.

Me siguri që Ronaldo do të reflektojë, kur ta lexojë kritikën e profesorit.

41 Komente

 1. M
  Mondi

  Mos e ka per Meten dhe Saliun , profesori Se dhe ata ne fund te karires jane

  1. G
   Gjyna

   Paska ik për lesh si Likja, Saliu dhe Rama..

   1. P
    Pero

    Ky profesori madh e ka per vehte I ka ardhur fundi Le që ky profesori fundin e ka pasur që në fillim

    1. P
     Pero

     Ore profesor leshi Meradona, golin me dore e beri në kulmin e karieres, Zinade po ashtu Ti fut hundet kudo ju je injorant

     1. A
      AR

      O Perom nuk e kuptoj se kujt i ke shpjeguar rastet e Maradones dhe te Zidane! Shihet qarte se ky person ne rastin e Zidane nuk ka lexuar asgje dhe nuk e ka idené. Legeni italian Materaci (Materazzi) e provokoi ne menyren me te ndyre Zidanen dhe meritonte ndofta me shume, porse gjyqtaret e futbolli jane me keq se gjykatesit tane. Ketu me poshte po jap titullin e nje interviste te dhene nga ky legeni ne "Football Italian TV". Po te doni shikojeni ne link :https://www.footmercato.net/a3036780454835552997-marco-materazzi-avoue-enfin-ce-quil-a-dit-a-zinedine-zidane-en-2006. Po jap vetem frazen e fundit, sepse materiali eshte ne frengjitsht: "«Les personnes qui vivent en Amérique connaissent cela avec la NBA, ce qu’on appelle le trash-talk. Mon trash-talking était minime. Il m’a dit qu’il m’offrirait son maillot après le match et j’ai répondu 'Non, je préfère ta sœur’», a ainsi avoué Marco Materazzi. Pra, Zidane kerkoi t'i jepte fanelen, kurse pisi italian i kerkoi te motren. Nqs Materazzi do t'i kishten permendur te motren akademikut tone, me siguri ky i fundit do t'i kishte dhene plumbin dhe jo goditjen me koke. Pra, eshte me mire te mos flasesh kur nuk i njeh gjerat se sa te nxjerresh p... nga goja. Kurse per Ronaldon eshte tjeter problem.

    2. P
     Psikologu

     Fiks fare eshte mesazh i koduar per Meten se e ka mik dhe i do te miren

    3. m
     mona

     Edhe ky budallai paska lene politiken dhe i paska byre sportit.

     1. F
      Fuga si fuge

      ore car,po me ronaldon ca pate kur ke ilirin me saliun qe pshurr maj te ballkonit

      1. P
       Pjeter mustaku

       T'i je nje cope mooti para Ronaldos!

       1. R
        Ronaldo

        Ky do ketë mbetur keq për lek , kur të kaloj do i jap € ????????. Shëndet profesor!

        1. N
         Na mbyten bolet

         Ky ka pjerdhur si ajo shprehja ane shan ane Bagdat.Na ka ngelur ose jemi pordha e madhe japim mend per te gjitha ska faj ky tipik shqipo.

         1. D
          Demokrati orëve të para

          Eh more profesor leshi që ke pjerdhur me kohë. Sikur çdo gjë të kesh bërë mirë në jetë, vetëm fotoja me spiunin, hajdutin, palaçon Ilir Muti, të skyalifikon.

          1. J
           Joti

           Shume e sakte

          2. S
           Shqiptari i Ilirisë

           Ka rrjedhur, mos ja vini re.Është dhe vetë në fund.

           1. Roberto

            Me sa po kuptoj nga foto behet fjale per Agush Meten?? Ta kete krahasuar veten me Cristiano Ronaldon valle??? Me vjen keq per profesorin por me sa kam pare une kush i rri afer Agushit behet budalla.

            1. s
             shif e shkruaj

             Tenxherja ka gjetur kapakun, shikoje profesorin ne fytyre dhe menjehere e percakton se eshte psikopat, nuk eshte e nevojshme te shkoje ne doktori te nxjerre gjuhen .

            2. q
             qazim

             Prisni vetem kur te filloje dhe ky budalli te hipi ne maje te hekurave e te ligjeroje si sivllami i tije, Sa budallenj ka ne kete Shqiperi te vogel e te gjithe duan te garojne kush eshte me i mencuri prej tyre,

             1. 5
              5G

              Po pse me Metën ne foto bie fjala?? Apo krahasoni like floririn me nje legjendë si CR7

              1. V
               Viçidoli

               O profi...mosha bën të sajën dhe cr7 mund t'a ketë lënë fuqia dhe është më se normale,por mëndja nuk e ka lënë,shiko se ty profi bashkë me Liken ju ka lënë mëndja ...populli thotë të moshuarit pordhët mos i dëgjo por llafin dëgjoja e ju të dyve s'ke ç'ju dëgjon si në rini e në pleqëri se ju mëndjes i keni thënë ikë pirdhu qysh ditën që keni lerë. Sa për cr7 ai ju spërkat me shurrën e mëngjesit ju dhe ju lëpiheni gjithë ditën.

               1. 6
                60 vjec

                vetem mendja nuk plaket

               2. T
                Timo

                Mesazhi i këtij shkrimi është fare i qartë. Ska nevojë të mendohesh gjatë. Profi. e ka me Metën dhe ka të drejtë.

                1. J
                 Jeta

                 Si dukat ka patur parasysh shprehjen "foli derës të degjojë deriçka"

                 1. I
                  Ilir Muta me Mut Fugën

                  Mirē Ilir Muta që nuk ka patur mend kurrë,por edhe ky që ka patur qenka bërë krejt matuf si Iliri.

                  1. J
                   Jimi

                   Ky artikull eshte dicitura kuptimplote e fotos. Per here te pare qe e miratoje qendrimin tend more "Profesor" !

                   1. B
                    Bujku

                    Me siguri që Ronaldo do të reflektojë, kur ta lexojë kritikën e profesorit. ????

                    1. K
                     Kreshniku

                     Ky ka qene nje nga nxenesit me te sjellshem te PNLuarasit. Nuk e kuptoj pse eshte transformuar

                     1. L
                      Llaf Dibre

                      "Skulptor" Fuga!!! Kete rol (te skulptorit) i jepte filozofit Epiteti, filozofi grek; "me jetuar si njeri" (Aristoteli), "si me qene njeri" (Kanti)... Dhe kete rol, prof.Fuga e merr ndaj nje embleme futbolli. Ne fakt nuk ben skulptorin, por demolitori e statures se tij. Per çfare? Per nje rast marrezie te tij. Jo Ronaldo, por as prof. Fuga dhe askush nuk eshte I imunizuar nga momente sporadike marrezie. Nese insinuon ate qe ka ne krah apo ata qe u plaken ne krye te ketij establishmenti politik tranzicioni, perseri e ka gabim. Rinaldo i ka dhene kultures sportive, keta e kane dhjerre kulturen politike. Nese don te skalitesh (si "skulptor") ndonje detaj njeriu tek keta, perseri Gabon. Ata kane lindur si kundershti filosofike e fiziologjike e te jetuarit si njeri, e atij dimensioni qe kultivonin idhujt tane te Panteonit te mendimit filozofik

                      1. Z
                       Zan balta

                       Kot nuk thone deri te mendohet i mencmi budallai e ka mbaruar punen .

                       1. P
                        Pensionin gezo o TN Fuga

                        O Tan Fuga, gezo pensionin, na turperove edhe Francen qe te bere edhe lektor atje, apo jo?!

                        1. B
                         Bledi

                         Po përderisa e ke i postuar edhe ju si media e madhe, edhe Ronaldo do t'a lexojë dhe do reflektoje

                         1. A
                          Anti

                          Eshte e sigurte qe e ka me Ilir Meten.Krahasimi eshte pak i egzagjeruar por mesazhi eshte i qarte qe la nam si koqe maje hekurave.

                          1. T
                           Timi

                           Sa i qut ky mër, edhe për futboll merka vesh…Maradona në fund të karierës thotë, 1986- 26 vjeçar në kulmin e vet…ik o fuge fute i pilaf me paçe edhe kry punë.

                           1. C
                            Cfurku

                            Profe e ke mesuar seksin ne menyren me te veshtire, nga librat e Frojdit. Po deshe te te afrojme mesimdhenje praktike nga bashkijaket e majte e ministrat e djathte.

                            1. K
                             Klaudiana

                             Asnjëherë nuk ke dale perballe situatave, kur duhet dhe sic duhet. Ne vend qe te merresh me problemet e shqiptareve dhe hallet e tyre, merresh me Ronaldon qe e ka krip djathin. Dhe cdo gje e ka vetem me pune dhe jo me llafe sic din ti me u rrotulluar brenda nje rrethi. Me vjen keq per Ju, keni bere autogol. Ja keni futur vetes. Edhe nese e ke thene me nënkuptim, prap nuk je treguar i ndershëm dhe i guximshëm. Sdq, eshte fatkeqësi qe njerez si puna juaj nuk protestojnë edhe atehere kur i hiqet fjala, i mbyllet goja dhe ju vidhen votat dhe parate, dhe per tu dukur sikur ekzistojnë dhe jane fjalle bejne te tilla komente.falwnderime per komentet pavarësisht mendimeve te tyre personale dhe tw vetat.

                            2. T
                             Toni

                             Sa shume patronazhiste

                             1. T
                              Toni

                              Sa shume patronazhiste

                              1. K
                               KCB

                               Budallai kur kupton dhe e pohon qe ka qene ne te kaluaren budalla, ne ate moment behet I zgjuar- eshte ky deduktim I nje psikologu dhe filozofi me fame. Deri tani ky Fuga ( vazhdon Fuge) nuk e kuptuar kete gje. Lereni te vojoj! Si bene deme kujt! As Ronaldos, pavaresisht se ky B.... e ka tepruar!

                               1. N
                                Nga fshati titit

                                Po ta dinte qe ne Shqiperi eshte nhe Ajademik qe ha ngjala ne Gjirin e Lalezit me Like floririn nuk do ti bente ato qe thote Profesori,por dota kishte mare ne staf si nje nga psikopatet me te mire ne tere dynjane,prandaj Profesor shiko Ronaldon qe je ngrene peshke e ke pire vere ne Lalez po qelbe dynjane apo jo.

                                1. A
                                 Agushi

                                 Profesor,po ku je se na mori malli,po mos mos u mer me Liken,se Likja na la,qe ju shofte rraca,po ti kujdes,bjeri vetes mbrapa

                                 1. Çim.ça.ko..!

                                  Profesor i filozofisë!!? Turpë..! Mirë do të ishte të shkruante diçka me vlerë,se filozofike nuk ka sesi...! Profesor...!

                                  1. U
                                   UNE

                                   Zot na ruaj. Largoini te gjithe nga 5-sa, se jane normale dhe fusni brenda kete karandash.

                                   Lini një Përgjigje