E mërkura, dita historike për klubin Partizani

25 Shtator 2022, 16:56Sport TEMA

E mërkura, dita historike për klubin Partizani

Me pëlqimin e të dy palëve F.K Partizani dhe K.F Oriku eshte rënë dakort që ndeshja e parë e Kupës së Shqipërisë të zhvillohet në kompleksin e ri "Partizani".

Ndeshja do të zhvillohet ditën e mërkurë (28|09|2022), në orën 15:00.

Skuadra jonë për herë të parë do të zhvillojë një ndeshje zyrtare në stadiumin e ri.

Vendosja e xhamave është kryer, ndërkohë që këto ditë priten të mbërrijnë dhe pankinat, ndërsa çdo gjë tjetër ka përfunduar.

Të mërkurën pritet një numër i konsiderueshëm tifozash të kuq, të cilët pas shume vitesh më në fund do të ndjekin skuadrën e tyre të zemrës në kompleksin e ri.

Një vepër historike që mban vulën e presidentit Gaz Demi, i cili ka kryer këtë invesitm të jashtëzakonshëm që do i shërbejë klubit të kuq dhe gjithë brezave në të ardhmen.

3 Komente

 1. G
  Gert Myler

  Po inshalla e ban gadi për vitin e ardhshëm, se ka 5 vjet që thotë, këtë vit, këtë vit............................................................... Pritet një numër i konsiderueshëm tifozësh të kuq..................... deri 200 vetë.....

  1. S
   Sara

   waw si Santiago Bernabeo duket

   1. Z
    Zeqina Sallaksja bythepalara

    Ky Gazi eshte kokeloqe! Kur i shte u shkolle te lartë ( naten) bente shurren poshte bankes! Hahahahaaaaa. Trap komplet. Çudi ss ju ecen ketyre idjoteve???

    Lini një Përgjigje