Edhe Ronaldo në ndihmë të Turqisë falë futbollistit të Atalanta-s!

8 Shkurt 2023, 10:02Sport TEMA

Edhe Ronaldo në ndihmë të Turqisë falë futbollistit

Mbrojtësi i kombëtares së Atalantës dhe Turqisë, Merih Demiral, ka vendosur në ankand një fanellë të firmosur të Juventusit nga shoku i tij i atëhershëm Cristiano Ronaldo për të mbledhur fonde për zonat e shkatërruara nga tërmeti i djeshëm.

Tërmeti më i fortë në rajon për shekuj goditi Turqinë dhe Sirinë, me mbi 5000 të vdekur të konfirmuar dhe shumë të tjerë ende të zhdukur. Ka disa lojtarë turq në Serinë A dhe ata po bëjnë gjithçka që munden për të ndihmuar në marrjen e furnizimeve për ata që kanë nevojë.

Demiral njoftoi përmes rrjeteve sociale se kishte folur me Cristiano Ronaldon për situatën dhe se po nxirrte në ankand një fanellë të Juventusit nga koleksioni i tij personal. Ronaldo dhe Demiral u bënë miq të mirë kur luajtën së bashku në Juve dhe CR7 firmosi një fanellë speciale për shokun e tij të skuadrës.

Që atëherë të dy janë larguar nga Bianconerët, me Ronaldon tani në Al-Nassr FC dhe Demiralin që luan për Atalantën. Mbrojtësi i Sampdorias, Koray Gunter, gjithashtu kishte folur për Sky Sport Italia mbrëmë para barazimit 2-2 në Serie A me Monza për situatën.

“Zemra ime është thyer, ka kaq shumë njerëz që vuajnë, shumë ende mbeten nën rrënoja. Mund të them vetëm se populli i Turqisë ka nevojë për ndihmë dhe lutje nga të gjithë.”

Lini një Përgjigje