EKSKLUZIVE: Dy javë para fundit, Tiranës i largohet nga ekipi Visar Bekaj

23 Maj 2023, 18:16Sport TEMA

EKSKLUZIVE: Dy javë para fundit, Tiranës i largohet nga ekipi Visar


Kur na ndajne dhe dy jave nga fundi i kampionatit, Tirana ka marre nje goditje te rende sa i perket organikes se lojtareve.


Burime te sigurta per Gazeten TemA kane bere me dije se portieri Visar Bekaj nuk do jete me pjese e bardhebluve.

Bekaj ka arritur marreveshjen me skuadren turke te Hatayspor.

Gazeta TemA ka mesuar se Bekaj ka firmosur me Hatayspor nje kontrate 3- vjeçare.

Njeriu qe ka kryer nje rol te rendesishem ne kete finalizim eshte ish portieri i Turqise Volkan Demirel, i cili ishte prezent dhe ne derbi.

Prezenca e tij kishte te bente pikerisht per transferimin e Bekajt ne Turqi.

Lini një Përgjigje