Florian Marku mposhtet nga Chris Kongo

31 Mars 2024, 22:43Sport TEMA
Florian Marku mposhtet nga Chris Kongo

Florian Marku është mposhtur pas një dueli prej 10 raundesh përballë britanikut, Chris Kongo.

Një humbje që ka ardhur pas raundesh të luftuar, ku strategjia e rivalit të tij për ta mbajtur larg, funksionoi më së miri.

Pas 13 fitoresh dhe një barazimi, erdhi humbja e parë në karrierë për Markun, me vendim unanim me pikë 96-94, 96-93, 98-92 në favor të rivalit të tij.

Boksieri shqiptar u kthye në ring për herë të parë prej 2 Shtatorit të vitit të kaluar.

 

5 Komente

 1. P
  Pordhe me rigone....

  Hahahaha si i qenkan bo nockat..... gezuar Rramaxonin.

  1. D
   Detari

   hahahaha bravo Kongolezit se na e coi ne maje te hundes ky turkarabi me emer "marku" qe futeshe ne ring me muzik xhamie dhe veshje talibani.

   1. S
    Shqiptar

    Keshtu eshte kur i beni buje te madhe, me reklama e dreqera. Sa nuk kishim degjuar e nuk dinim se cfar fitoresh kishte ky Marku, fitonte e nuk kishte humbje, sa ju be reklam e madhe, sa na bezdiste, e moren me sysh, humbi i shkreti. Gjithesesi Respekte per Florian Markun dhe i urojme gjithmone fitore.

    1. K
     Kastravec i Lushnjes

     Kastravec jo boksier . kundershtari ishte i gjate bolle kemben dhe krahun e hapur e nxirte jashte loje , nuk beri nje analize te kundershtarit ky kastravec per tre muaj pergatitje ? Shikoni si mbante kembet jo si boxier po si roje diskoje . Eshte fjale -shume dhe nuk e justifikone rrespektin qe sportedashesit i dhurojne . Ndeshja behesh ne Angli dhe kundershtari ishte anglez , kuptohet nese ndeshja shkonte me pike ky do merte kastravecin e Lushnjes do hubmiste . Tre raundet e fundit ishin te pastra per zezakun

     1. F
      Flor

      Po pse? Nuk e kishte pirë B52 ai? Po për flamurin nuk i erdhi keq që nuk fitoi!? Mut lushnjar me miza....

      Lini një Përgjigje