Ngeli sërish jashtë ekipit dhe nuk gjendej as në stol, zbulohet arsyeja zyrtare e trajnerit të Fulham për largimin e Armando Brojës

31 Mars 2024, 14:48Sport TEMA
Ngeli sërish jashtë ekipit dhe nuk gjendej as në stol, zbulohet

Armando Broja po vuan te Fulham! Sulmuesi shqiptar nuk është grumbulluar sërish në ekipin anglez, teksa nuk gjendej as në stol në përballjen e djeshme.

Por për çfarë arsye merret ky vendim nga trajneri Silva?

Sipas arsyes zyrtare, Broja ka munguar për shkak të arsyeve teknike.

Pra mediat britanike konfirmojnë edhe njëherë tjetër se sulmuesi nuk ka pasur asnjë dëmtim, por ka mbetur jashtë për shkak të vendimit të trajnerit. 

10 Komente

 1. Çim.ça.ko.

  Racizëm i gjallë!

  1. L
   Loni

   Traineri I Fulham seç ka një ngjashmëri të jashtzakonshme në tipare me një Et'hem Bidaj, agronom nga Mallakastra, i kthyer në biznesmen dhe mysliman i devotshëm në Fier. Mallakastrioti t'a merrte frymën po ti bije në dorë, egoist dhe xhahil si ai zor se mund të gjëndet. Njëjtë edhe ky trajneri i Fulham, duket një individ që zoti mos të çoftë në dorë të tij, njerëz me fiksasione.

   1. J
    Jim

    Nuk e di eshte personaliteti i ketij djali. A eshte ndopak modest, apo i eshte rritur mendja dhe nuk e pelqejne ne ekip.

   2. T
    Timi

    Broja luan mirë dhe ndoshta është çun i mirë por seç ka një fytyrë me pamje arrogante dhe ndoshta nuk i hyn në zemër trajnerit. Shpresoj të mos vij fundi i karrierës në këtë moshë.

    1. a
     arrifi

     .... pension i parakohshem.Buono per Allbania.

     1. N
      Normale

      Ha ha ha ha. Pension i parakohshëm.

     2. E
      E verteta

      Ky djale ka probleme me te gjithe trajneret, Te gjithe nuk e kuptojne. Duhet te jete gjeni dhe trajneret jane njerez medioker

      1. A
       Anti

       Ka babain nje koqe te vertete.Si eshte ajo shprehja beme baba te te ngjaj duket qe nga portreti si ata tipat cke qe me sheh cfare mutin do tipik shqipo sa dhe ketu keta komentuesa i meshojne abuzimit racial jo more njerez pamja e tij eshte e rregullt por trute ne ate kaptine nervoze cedojne keshtu qe trajneret i ka zene belaja me karakterin e tij pasi realisht nuk eshte pa gje.

      2. L
       Liri

       I merr paret broja? I plasi se s'po Luan.

       1. .
        .

        Sa vlen Broja nuk vlen i gjith ekipi i pushtave te anglis

        Lini një Përgjigje