Fulham djeg përfundimisht Armando Brojën: Trajneri e heq prapë nga ekipi, konfirmon përplasjen me sulmuesin e Shqipërisë

30 Mars 2024, 15:10Sport TEMA
Fulham djeg përfundimisht Armando Brojën: Trajneri e heq prapë

Fulham ka marrë përsipër për të djegur Armando Brojën.

Trajneri ka vendosur që ashtu si edhe në javën e fundit të Premier League, ta nxjerrë nga ekipi sulmuesin shqiptar.

Nëse më parë Broja qëndronte të paktën në stol, tanimë nuk gjendet as atje.Për ndeshjen e sotme të Fulham kundër Sheffield Utd, Broja nuk gjendet as në stol.

Një lajm i keq ky për Shqipërinë teksa duket qartë se Armando nuk do të ketë asnjë minutë deri në momentin kur të fillojë Europiani dhe të mbarojë huazimi te Fulham.

Kjo nga ana tjetër konfirmon përplasjen që ka ndodhur mes Brojës dhe trajnerit të Fulham, pavarësisht se asgjë nuk bëhet e ditur në mediat. Në ndeshjen e fundit, trajneri Silva vazhdoi lojën e poshtërimit duke u shprehur se Broja nuk është i mirë as për të qenë në stol dhe se Jimenez kishte fituar konkurrencën me të për një vend në pankinë.

Megjithatë tifozët shqiptarë e panë fare mirë formën e këtij sulmuesi në ndeshjen kundër Suedisë, që tregon qartësisht përplasjen e ndodhur te Fulham. Por për fatin e keq, situata duket se nuk po ndryshon dhe duket se do të vazhdojë po kështu deri në fund të kampionatit. 

6 Komente

 1. M
  Momqirsi grekofoneve

  Dicka luhet me Brojen dhe klubet mes tyre kane bere kontrate. Silva tjeter foli ne Shkurt e tjeter na vendos tani. Ndiqni linkun cfare Silva tha ne Shkurt per Brojen. https://onefootball.com/en/news/fulham-boss-marco-silva-tells-fans-what-to-expect-from-armando-broja-in-team-news-hint-39020090

  1. p
   pjeter

   E kam komentuar edhe me pare,qe Broja eshte perdorur nga stafi tekni i Fullhamit, per te ndryshuar kursin e sulmusin te tyre,dhe kjo funksionoi,sepse gjithe skuadra u be grup rreth tij duke mos afruar fare Brojen te hynte ne rrethin e tyre. Uroj qe Broja te mos beje polemika,te stervitet fort,edhe ndoshta keto du muaj edhe aktivizohet ndonje ndeshje,sepse ndoshta nuk eshte i rendesishem per Fullhamim,por eshte i rendesishem per ne,edhe sikur gjys forme te kete ne fund te kampionatit,perseri eshte i rendesishem per ne ne' europian!!

   1. T
    Tifozi

    O gazetar bythe , po vë në dyshim tranjerin e Fuhlamit , O gazetar bythe , o analista bythe të futbollit na e catë trapin me Brojën , as me ndeshjen me Suedinë ky futbollist i marum nuk dha asnjë gjë , tranjeri e mbajti gjatë gjithë lojës vetëm për të na treguar se ky futbollist nuk vlen ,

    1. R
     Raimond Vlonjati

     O tifoz bythe te qift Armando Broja me te bukuren fisit

     1. T
      Te yfte

      Cke rrote kari te qifte Broja ne byth burre kurve!

     2. Çim.ça.ko.

      Broja është talent..! Turpë për çdokënd që nuk i njeh vlerat e tijë..! Sa për karakterin e tijë...!? Nuk e njohë..! Diçka luhet..! Racizmi ndoshta?!

      Lini një Përgjigje