Daku protagonist për Rubin Kazan, gol dhe asist në fitoren ndaj Akhmat Groznit

31 Mars 2024, 18:01Sport TEMA
Daku protagonist për Rubin Kazan, gol dhe asist në fitoren ndaj Akhmat

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Mirlind Daku ka qenë protagonisti kryesor në fitoren 2-1 të Rubin Kazanit përballë Akhmat Groznit.

Sulmuesi shqiptar ka asistuar në golin e parë të skuadrës së tij dhe më pas ka shënuar golin e dytë për Rubinin në këtë takim.

Ky ishte goli i pestë sezonal në kampionatin rus për Dakun, në 19 ndeshje të luajtura me fanellën e Rubin Kazanit.

2 Komente

 1. p
  pjeter

  Per mendimin tim,Broja,Daku,Cikalleshi,Hasani Uzuni,Seferi, do ishin te mjaftushem ne sulm,Muçi ne grupin e mesfushoreve,kjo ne qofte se do lihet nr 23 i futbollisteve per europian,14 te tjeret midis mbrojtjes e mesfushes.

  1. K
   Koli

   Broja dhe Daku duhet te jene ne Kombetare per kohe te gjate.Cikalleshi eshte 34 vjec,do merret ne kete Europian dhe pastaj duhet te largohet.Megjithe rrespektin per Ciken se eshte Djale i mire,por Broja dhe Daku jane dicka qe Shqipnia nuk i ka pasur kurre ne keto 10 vitet e fundi.Rei Manay nuk eshte per Kombetare,mos u genjeni se po ben gola ne Turqi,por Kombetarja eshte dicka tjeter.

   Lini një Përgjigje