FOTOT e rralla: Kur ndërtohej stadiumi kombëtar “Qemal Stafa”

18 Mars 2023, 11:26Sport TEMA

FOTOT e rralla: Kur ndërtohej stadiumi kombëtar “Qemal

Për dekada me radhë, stadium kombëtar “Qemal Stafa” ka qenë krenaria e Tiranës.

Tashmë ai nuk ekziston më dhe në vend të tij është ngritur “Arena kombëtare”.

Faqja Memorie.al sjell disa foto të rralla, kur nisën puimet për ndërtimin e stadiumit në vitin 1940.

5 Komente

 1. L
  Lindita

  Nuk kishte asnje arsye historike, apo politike per t'i hequr stadiumit emrin nje luftetari antifashist. Edi Rama eshte nje politikan pa taban.

  1. J
   Jorgo

   Qemali ndonje lidhje me shahun edhe mund ta kishte patur, po me futbolllin.....

   1. P
    Petro

    Po pse kur i vihet emri nje rruge sheshi apo shkolle kane ndonje lidhje me truallin ata...

   2. S
    Saimir

    Emrin ja "hoqi" kapitalizmi jo Edi Rama.E njëjta histori ndodh me stadiume që privatizohen apo sponsorizohen për të garantuar egzistencën.Nuk besoj se ka shqiptar që vë në diskutim figurën e Qemal Stafës

   3. R
    ROÇKA PE KORÇE

    qemolin e vrau enveri se donte te qinte dashnoren e tij

    Lini një Përgjigje