Polonia publikon listën kundër Shqipërisë

17 Mars 2023, 12:56Sport TEMA

Polonia publikon listën kundër Shqipërisë

Polonia ka publikuar listën e lojtarëve sa i përket dy ndeshjeve të marsit, kundër Çekisë dhe Shqipërisë. Trajneri Santos ka lënë jashtë dy emra të njohur për polakët si Kamil Gik dhe Grzegorz Krychowiak.

Lista e Polonisë

Portierë: Bartlomiej Dragowski, Lukasz Skorupski, Wojciech Szcz?sny.

Mbrojtës: Jan Bednarek, Bartosz Bereszy?ski, Matty Cash, Pawe? Dawidowicz, Robert Gumny, Micha? Karbownik, Jakub Kiwior, Kamil Piatkowski.

Mesfushorë: Krystian Bielik, Kacper Koz?owski, Ben Lederman, Karol Linetty, Damian Szymanski, Sebastian Szymanski, Przemys?aw Frankowski, Jakub Kami?ski, Micha? Skóra?, Nicola Zalewski, Piotr Zieli?ski.

Sulmues: Robert Lewandowski, Krzysztof Piatek, Karol Swiderski.

Lini një Përgjigje