Shorti i Champions, me fat Interi e Reali, Bajerni gjen Sitin, Milani Napolin

17 Mars 2023, 12:21Sport TEMA

Shorti i Champions, me fat Interi e Reali, Bajerni gjen Sitin, Milani Napolin

Shorti i Champions League ka sjellë disa super sfida.

Ndeshja më e fortë mund të konsiderohet Mançester Sit-Bajern Mynih, por dhe derbi italian Napoli-Milan.

Me fat Interi, që ka peshkuar Benfikën, por dhe Real Madrid, që do të ndeshet me Çelsin, një ekip jo shumë në formë.

Shorti

Mançester Siti-Bajern Mynih

Real Madrid-Çelsi

Benfika-Inter

Napoli-Milan

Fituesi i çiftit Mançester Siti-Bajern Mynih do të ndeshet në gjysëmfinale me fituesin e Real-Çelsi ndërsa fituesi i çiftit Benfika-Inter do të ndeshet në gjysëmfinale me fituesin e çiftit Milan-Napoli.   

8 Komente

 1. L
  Lala i Myzeqesë.

  Bravo italianët, tre skuadra në tetë më të mirat e kontinentit për këtë vit.

  1. S
   Sportdashes

   Vërtet, bravo. Nuk jam simpatizant i futbollist Italian, por gjerat duhen thene drejt. Tre ekipe italjane, dy angleze, dhe të tjerat nga një. Por, duhet thene qe nuk jane favorite, madje edhe Napoli. Por, si thotë populli? Topi është i rrumbullaket. Nuk dihet nga do rrotullohet.

   1. T
    Toni

    Rastesi . Moment jo i mire i Liverpool e Chelsea psg e barcelona se sa per italianet harroje se do shkonin me shume . Gjithsesi pergezime se me ato buxhete qe kane eshte sukses i madh

   2. x
    xha Beqo

    fiks, si nendetese...

    1. M
     Maradona

     Napoli fituesi i campionsit.

     1. K
      Kujtimi

      Nje Plebe pa tru mbete edhe pas vdekjes o Donka

     2. s
      spata

      Finalja Reali Madritit -Napoli.Anxheloti do tja lere fitoren Napolit dhe mbyll karjeren ne Madrid . Merr drejtimin e kombetares se futbollit Italjan .

      1. D
       Dajti

       Thuhet qe Interi me fat! Por Benfika, sa e kam pare nja dy ndeshje do te shkoje ne finale. Keq me vjen, se jam tifoz i Inter-it, por Benfika eshte shume lart kete sezon.

       Lini një Përgjigje