“Të zhduket nga PSG”, mbaron dashuria mes Messit dhe tifozëve

16 Mars 2023, 18:39Sport TEMA

“Të zhduket nga PSG”, mbaron dashuria mes Messit dhe

Tifozët e PSG-në janë zemëruar me ekipin e zemrës për dështimin e radhës në Champions League. Edhe pse drejtuesit nuk po kursehen në afrimin e lojtarëve të mëdhenj, në fushë nuk kanë munguar problemet.

Skuadra e Galtier tregoi fare pak ndaj Bayern Munchen. PSG nuk shënoi dot gol në asnjë nga dy ndeshjet ndaj kampionëve të Gjermanisë dhe e meritoi eliminimin.

Fitimi i Champions League është kthyer në fiksim në kryeqytetin francez, pasi PSG nuk e ka fituar kurrë më parë këtë trofe. Tifozët nuk kursejnë as Leo Messin, në hije gjatë dueleve me Bayernin.

Një sektor i rëndësishëm i ultrasve të PSG-së po përgatisin të fajësojnë argjentinasin gjatë ndeshjes së fundjavës. “Ne do ta vërshëllejmë atë gjatë ndeshjes me Rennes. Ai paguhet shumë krahasuar me atë që jep në fushë.

Nuk duam që ai të vazhdojë të jetë pjesë e PSG-së”, shprehen disa nga anëtarët ultras të kampionëve të Francës. Prej ditësh flitet për një transferim të “pleshtit” në Arabinë Saudite, aty ku do të shijojë një “pension” faraonik.

2 Komente

 1. B
  Barca

  Kush e ka bere kete artikull Genc Burimi?Ke pare qe te gjithe PD-istat jane kompetent ne te gjitha fushat edhe ne ate te blerte pavaresisht se nuk kane pare asnje ndeshje.

  1. T
   Tifoz

   Ata qe merren me sportin ne kete kurve gazete jane fansa te pordhes portugeze.Cdo ze ku Messi anatemohet aplifikohet kjo eshte direktiva ,ziliqare si pordha qe nuk e honeps faktin qe argjentinasi luan ne nivelin me te larte dhe ky muti i arte ndeshet me bytheperpjete arabe.Psg nuk ka tradite por dhe fat sepse ai ekipi izraelit hapi porten ne ndeshjen kunder Benfikes dhe shorti ishte i pameshirshem i kapi jashte forme.Kur ra shorti Psg gezonte nje forme fantastike, por boterori dhe gjendja e momentit jashte forme ndikoj ne perballje.Edhe nqs ultrasit e Psg e anatemojne tregojne se jane muter sepse te jesh Messi dhe aq i perulur e aspak mendjemadh nuk mund te presin nga nje pothuajse 36 vjec te terheqe ekipin ne champions .

   Lini një Përgjigje