Lista e rivalëve të Kosovës, ftohen tre shqiptarë për ndeshjen në Serbi

16 Mars 2023, 11:13Sport TEMA

Lista e rivalëve të Kosovës, ftohen tre shqiptarë për

Kombëtarja e Zvicrës i nis në Bjellorusi (25 mars) takimet e fazës eliminatore të Euro 2024. Helvetët janë pjesë e grupit I, aty ku bëjnë pjesë edhe Kosova, Rumania, Izraeli dhe Andorra.

Trajneri Murat Yakin ka dërguar ftesë për tre lojtarë me origjinë shqiptare. Nuk mungojnë dyshja Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, por edhe Andi Zeqiri.

Sulmuesi ishte pranë përfaqësimit të Kosovës, por në fund “tradhtoi” dhe zgjodhi Zvicrën, fanellën e së cilës e ka veshur 7 herë deri tani.

23-vjeçari është në pronësi të Brighton, por këtë sezon po luan i huazuar te Basel. Tri ditë pas transfertës serbe ndaj Bjellorusisë (Novi Sad), Zvicra pret Izraelin në Gjenevë.

Lini një Përgjigje