VIDEO: Tjetër gol në Arabi, Cikalleshi sinjal për Silvinjon

16 Mars 2023, 18:03Sport TEMA

VIDEO: Tjetër gol në Arabi, Cikalleshi sinjal për Silvinjon

Edhe pse është huazuar në kampionatin arab gjatë këtij sezoni, Sokol Cikalleshi i jep sinjale të qarta trajnerit Silvinjo, përpara angazhimit të Kombëtares në kualifikueset e Europianit 2024.

Sulmuesi shënoi golin e parë në fitoren e Al Khalej, në Ligën Profesionale të Arabisë. 

Kjo ishte rrjeta e shtatë e Cikalleshit në këtë sezon, me yllin shqiptar që i riktheu shpresat ekipit të tij, në garën për të qëndruar mes më të mirëve.

1 Komente

  1. t
    tifozi

    Per cfare sinjali flisni more gazetare? Po ta kishit pare se cfare goli beri Sokoli, as qe do e kishit permendur fare. Ishte gomarlleku i mbrojtesit qe nuk e kontrolloi mire topin dhe Cikalleshi e dergoi topin ne rrjete. Shkurt kjo ishte nje dhurate qe ju dha atij dhe aspak si merite e levizjeve apo triblimeve te kryera prej tij. Me kete nuk dua aspak te them se Sokoli eshte i pa-afte, por se aftesite e tija jane treguar edhe me pare ku ka patur vertet merite ne shenimin e golave me perjashtim te ketij rasti.

    Lini një Përgjigje