Sylvinho shpall listën e Kombëtares për ndeshjen ndaj Polonisë, ja emrat e rinj që janë afruar

17 Mars 2023, 12:03Sport TEMA

Sylvinho shpall listën e Kombëtares për ndeshjen  ndaj

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvio Mendes Campos Junior ka shpallur sot listën me emrat e 23 lojtarëve që do të grumbullohen për ndeshjen e parë në Kualifikueset e Euro 2024 ndaj Polonisë, që do të luhet më 27 mars 2023.

Për premierën e tij kuqezi, tekniku brazilian ka përfshirë disa emra të rinj krahasuar me ndeshjet e fundit si Jon Mersinaj, Andi Hadroj, Jasir Asani, Lindon Selahi dhe Anis Mehmeti. Ndërsa pjesa tjetër është thuajse i njëjti grup që mori pjesë në edicionin e fundit të Ligës së Kombeve me pak ndryshime.

Tre portierët e ftuar janë Etrit Berisha, Thomas Strakosha e Elhan Kastrati, ndërsa në mbrojtje janë Elseid Hysaj, Ivan Balliu, Ermir Lenjani, Adrian Ismajli, Marash Kumbulla e Frederic Veseli.

Në mesfushë do të jenë Qazim Laçi, Kristjan Asllani, Klaus Gjasula, Amir Abrashi, Ylber Ramadani, dhe Nedim Bajrami, ndërsa në sulm janë thirrur Sokol Cikalleshi, Myrto Uzuni dhe Taulant Seferi.

Trajneri Sylvinho do të dalë në një konferencë për median të shtunën në ambientet e Shtëpisë së Futbollit ku do të flasë për zgjedhjet e tij dhe për objektivat në këto kualifikuese dhe sfidën me Poloninë.

Sakaq, Kombëtarja do të nisë grumbullimin të dielën në Tiranë, ndërkohë që në vazhdim do të publikohet edhe axhenda mediatike dhe stërvitore e kuqezinjve. Sfida Poloni-Shqipëri, e vlefshme për kualifikueset e Europianit 2024, grupi E, do të luhet më 27 mars në stadiumin “PGE Narodowy” të Varshavës dhe nis në ora 20:45.

1 Komente

  1. T
    Tifozi plak

    Hair inshallah po te vetmit ne forme jane cikalleshi dhe Uzuni i cili luan ne kategorine dyte spanjolle dhe mbrojtesit kunder te cileve duhet te shenoje ne nivelet e kombetareve jane nje kualitet tjater. Portieret jashte forme Mbrojtesit te demtuar apo bejne gafa ne me klubet e tyre Mesfusha pleq e jashte forme me pak ne minuta ne klube. Sulmi nuku keq. Nashi nga Silvinjo pritet te fitoje nje gare kondra kuajve te races duke patur ne dispozicion disa gomere te cale .Good luck with that.

    Lini një Përgjigje