Gazetari pranë Dukës: Manaj dhe Cikalleshi në avantazh për Europianin, Broja nuk po luan

27 Shkurt 2024, 12:01Sport TEMA
Gazetari pranë Dukës: Manaj dhe Cikalleshi në avantazh për

Shqipëria do të luajë në Europian në verë dhe zgjedhjet e trajnerit Silvinjo, mund të krijojnë kontenstime. 

Komentatori Ylli Aga analizoi situatën në ofensivën e kuqezinjve, sidomos për rolin e qendërsulmuesit.

Zgjedhjet e Silvinjos do të kenë kontestime, sido që të zgjedhë. Siç patën zgjedhjet e De Biasit në 2016.

Nëse do bëjmë një zgjedhje, sonte në avantazh janë Cikalleshi dhe Manaj, sepse janë në kampionat. Po luajnë, Broja nuk po luan.

Muçi dhe Bajrami luajnë në pozicionin e numrit 10. Ata janë pa konkurrencë. Besoj se edhe te Uzuni nuk kemi probleme.

Broja? Të luajë, të bëjë gola. Nuk ka luajtur ende asnjë ndeshje, vetëm 5 minuta. Ka shkuar te Fulhami për të bërë mirë.

Lojtarët duhet t’i japin përgjigje trajnerit, por do të jenë zgjedhje të vështira. Por kështu problemesh paçim“.

5 Komente

 1. K
  Koli

  Ju Kurvat e Federates i jeni leshuar Brojes sikur te jete Govol.Eshte vetem 22 vjec,eshte akoma lojtar i Celsit i Huazuar tek Fullham,pati nje Demtim qe e la 1 vit jashte,tani eshte kthyer por prape e ndoqi fati keq,sepse lojtari ish Rezerve i Fullham tani ne 4 ndeshje ka bere 3 gola.Si do luaj broja me zor?Shkerdhatat e Federates:Vete Arnabd Duka ka folur keq per Brojen ne kohen e Rejas,dhe si Shqiptar qe jemi,ju prape e kruani me Brojen.Cikalleshi 34 vjec po luan?Tek nje eko i vendit te fubdit ne Turqi.Manaj po luan;Po Manaj ka 10 vite ne Kombetare dhe ka 4 gola gjithsej.Rrace e ndyre dhe shkerdhate.

  1. E
   Emiljano

   Ja dhe mjeshtrat e futbollit boteror qe akoma krahesojne cikalleshin me brojen,njeri me ekipin e fundit ne turqi kurse tjetri ne premier league.Sado ta mburrni cikalleshin apo manaj nuk jane sa gjysma brojes or mik.Ndoshta per momentin nuk eshte ne gjendjen me te mire Broja por ta krahasosh me cikalleshin do te thote qe nuk merr vesh nga futbolli

   1. K
    Kristi

    I vetmi qe jep pak shprese se mund te luajme me dinjitet kumder Italise a Spanjes eshte Broja. Eshte turp ta vesh me diskutim. Thoni shyqyr qe u rikuperua. Asnje nuk krahasohet me te.

    1. B
     Bujar Kanapari

     Broja do te jete ne Gjermani. Nuk po luan sepse formacioni fitues qe po kalon Fulham, nuk preket.

     1. N
      Nandi

      Hajde Ylli Hajde.Ju thote Kokelopa Duka nga Shijaku,dhe ju Bam.Ore Idioter:Shqipnia nuk ka pasur kurre nje lojtar si Broja.Te krahasosh 34 vjecarin Cikalleshi qe luan ne Turqi me vendin e fundit,ka bo 8 gola(5 me penallti),dhe Rey Manajn qe luante tek Specia dhe ishte rezerve,tek Barcelona luante nevKategorine e trete e Spanje,Interi e Largoi,Watfordi e futi vetem nje here,tani ne Turqi po shkelqen?Idioter:Broja eshte ne Kampionatin me te forte ne Botexdhe eshte akoma i Celsit.

      Lini një Përgjigje