Luiza Gega kampione e Ballkanit

19 Qershor 2022, 12:58Sport TEMA

Luiza Gega kampione e Ballkanit

Atletja shqiptare Luiza Gega arrin një tjetër sukses në pistë dhe fiton medalje të artë. Ajo u shpall kampione e Ballkanit në eventin e organizuar në Kraiova të Rumanisë.


Gega, vendosi edhe një rekord kampionati në garën e 3000 metrave me pengesë me kohën 9 minuta 17 sek 91 të qindta. Kjo është koha e dytë më e shpejtë e realizuar deri më tani nga atletja shqiptare.

Gega shprehu kënaqësinë për këtë sukses të arritur në profilin e saj në Instagram.

“Shumë e lumtur për fitoren, për ndjesinë e mirë gjatë garës dhe më e motivuar se kurrë për objektivat e radhës. Faleminderit të gjithëve që vazhdojnë dhe mbështesin rrugëtimin tim”, tha ajo.

Gega vazhdon me formën e saj shumë të mirë, ndërsa tregoi edhe një herë se është atletja më e mirë e rajonit.

Më 6 Qershor, 33-vjeçarja realizoi kohën e saj më të mirë në eventin “Continental Gold Tour” të organizuar në Holandë, ku zuri vendin e dytë, si edhe theu rekordin kombëtar.

5 Komente

 1. v
  vlora.vlora

  Bravo Luizes ,nje sportiste qe i ka dhene gjithshka shqiperise ,,,,,

  1. R
   Roberto

   Bravo te qofte.Ke vite qe punon me perkushtim dhe ja me ne fund puna jote e palodhur te shprebleu me nje medalje te arte. Suksese te metejshme.

   1. G
    Gert Myler

    Shembull i një vajze punëtore, këmbëngulëse, me vullnet dhe modeste. .... . I tregon Hysajt, Strakoshës, Manajt, Brojës, se vetëm me stërvitje, stërvitje dhe pastaj me stërvitje individuale, dhe duke mos me pas pordhë, arrihet suksesi....

    1. K
     Kam shume Rrespekt per kte Sportiste Shqiptare

     Bravo , bravo bravo Luiza si ke emrin je edhe vet e mrekullueshme , qe me vullnetin tend edhe pse shteti s'te afron ato Kushte te Nivelit Europian per trajtim e trainim ,perseri ti vazhdon e korr suksese dhe nderon Shqiperine .duke qen nji shembull shume motivues ,per shume te rinje shqiptare ,qe ti bashkaohen sportit te atletikes etj . Shume suksese Luiza ne jeten tende ...

     1. P
      Perse e largove kte Lajm o ymer Pederasti grek

      Rrespekt Luiza ...

      Lini një Përgjigje