Më i miri në historinë e tyre, Suedia planifikon miqësoren në nder të legjendës së sulmit

2 Prill 2024, 19:00Sport TEMA
Më i miri në historinë e tyre, Suedia planifikon miqësoren

Ka kaluar pothuajse një vit nga tërheqja e “gjigantit” suedez të sulmit, Zlatan Ibrahimovic nga arena e futbollit botror, me sfidën e fundit, që ishte ajo mes “Djajve” të Milan e skuadrës së Verona, Kombëtarje e Suedisë ka vendosur të zhvillojë një ndeshje miqësore, në kuadër të karrierës së “bomberit” skandinav, i cili është edhe golashënuesi më i mirë i Kombëtares me plot 62 gola.

Njoftimi për këtë sfidë miqësore erdhi nga vetë Federata Suedeze e Futbollit, ku me anë të një postimi, në profilin e tyre zyrtare, në rrjetin social “X” u treguan tifozëve të tyre se më 8 qershor do të ndeshen, në “Friends Arena”, të Stokholmit, me përfaqësuesen e Serbisë, në nder të ish-sulmuesit tepër karizmatik.

Nuk do të jetë një ndeshje përgatitore për Euro 2024, pasi Kulusevski dhe shokët e tij nuk arritën ta siguronin kualifikimin në finalet e Evropianit, megjitahtë, pavarësisht dështimit për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian, suedezët do të kenë mundësinë të festojnë në mënyrën më të mirë bëmat e legjendës së tyre. 

Lini një Përgjigje