Menaxheri i njohur tregon se çfarë i tha Granit Xhaka pas ndeshjes: Sikur Botërori të kishte çdo ndeshje ndaj Serbisë, do fitonim Kupën

4 Dhjetor 2022, 13:03Sport TEMA

Menaxheri i njohur tregon se çfarë i tha Granit Xhaka pas ndeshjes:

Mario Cenolli ka folur në një lidhje paralele nga Katari me emisionin “Botërori Katar 2022“, ku ka treguar edhe bisedën që ka pasur me Granit Xhakën.

Mesfushori shqiptar i ka thënë se ndeshje të tilla e motivonin edhe më tepër. Madje ka shtuar se nëse do të luante të gjitha ndeshjet kundër Serbisë, atëherë Zvicra do të fitonte Kupën e Botës.

“Prindërit, si e ëma, edhe i ati, e dinë çfarë djalit kanë. E dinë çfarë djali kanë, si ai dhe Taulanti.

Kështu që ishin shumë të qetë, sepse e dinin që ai do ia dilte mbarë. Ishin shumë të qetë, u surprizova edhe unë. Ata nuk është hera e parë që janë pre e këtyre provokimeve. Siç thotë edhe vetë Graniti:

“Unë kur luaj kundër këtyre provokimeve jap gjithmonë më të mirën. Jam jo 100%, por 200% më shumë”. Më tha: ‘Sikur të kishte ky Botëror të gjitha ndeshjet ndaj Serbisë, do dilnim më finale dhe do ta fitonim’”, ka treguar Mario Cenolli.

31 Komente

 1. O
  Olti Hipopotam Curri

  Edhe halla sikur te kishte koqe do quhej xhaxha.

  1. Z
   Zeqo Pilafi

   Turp dhe faqja e zezë që promovoni urrejtjen midis popujve me të tilla dokrra përçarëse. Jam 100% i bindur, se Granit Xhaka është aq djalë i kulturuar dhe i prirur drejtë mirësisë, sa të mos nxjerrë të tilla absurditete nga goja siç shprehet ky sharlatan Mario Cenolli. Thënia është një vulgaritet i nxjerrë nga goja e këtij dhe për t'i dhënë peshë e vlerë marrëzisë që ka lëshuar, ja atribuon si thënie Granit Xhakës.

   1. K
    Kur s'ke punë tund derën.

    O Zeqo, Vazhdon akoma majë thanës ti? Si jot'ëmë? Pse flisni si gallofër nga kafja e lagjes? Ke pare ndonjehere ndeshje ne stadiumet Emirates (Arsenal), apo Stamford Bridge (Chelsea)? Tifozët e skuadrës fituese gjithmonë keëndojnë "Can we play you every game?" Keto jane batuta futbolli teper të zakonshme, çdo te shtune dhe të djelë ne Angli. Ata kane futbollin dhe pabin si kalim kohë. Shkojnë ne stadium dhe pastaj kalojne nga pabi per ca birra dhe muhabet futbolli. Ndersa ne e fillojmë ne kafe qe ne mëngjes, e kemi mendjen se ku do hame drekën, pastaj mbas dreke prapë në kafe. Dhe natyrisht jemi të fryre me politike, shaj Ramen e shaj Saliun. Pastaj kemi edhe bythe të gjykojme se çfare bejne të tjerët. Rri o Zeqo futja nje dopjo pilaf tjeter, dhe mos i qaj hallin kaloresit se i varen kembet anash. Ky kllufi qe e ka pershtatur per Temën, e ka nxjerrë nga konteksti komplet, dhe ju kaluat ne orgazem duke lexuar gazetën.

    1. R
     Rrafshi i Dukagjinit

     O Zeqo pilaf Serbi. Ata bashkë me ty janë plehëra. Merr pare sa të duash nga Serbët ne nuk na përçan dot.

    2. b
     ben

     na rrufshit karin me kto lajme po ju skeni byth te ikni m ne mitrovicen e veriut mor kara yyy shkerdhata.

     1. T
      Taulant

      Mos u nxeh debil ata punen e tyre e ben . Serbi ka per ta pare me dylbi Kosoven.

      1. R
       RAIFI

       Ik ti o mjeran në Shqipërinë e Jugut të cilën pa asnjë plumb ta ka marr greku.E ka mbush me kisha greke e jo shqiptare me varre memoriale kinse greke dhe po shpendan lekë në të gjitha anët.

       1. j
        joni15

        Raif greku ka marre pidhin e motres tende ne fakt , se shqiperia eshte vend i lire , ne 49 greku e provoi por mori prap pidhin e motres tende raif, se gjysherit tane nuk i kthyen bythen luftes kunder grekut grekut por i nxorren gjoksin perpara sic e kemi zakon , kosovar moterqire, gjysherit tane nuk u larguan si kosovaret moterqira nga lufta duke mbushur zetorrat e duke u larguar nga lufta, edhe ankoheni si kurva qaramane serbi na ka vra e na ka pre, e na ka ber genocid, vetem keto kam degjuar nga ju kosovaret qe beni rolin e viktimes duke u qare gjithmone, ikni ore moterqira ku keni bythe per lufte ju shkerdhata, shko e vriji serbet moterqir ,beju ate qe ju kane bere por ju jeni shkerdhata dhe qaramane, juve moterqira me shume flisni serbisht sesa shqip pith motre. Sa per shqiperine i dalim vet zot per lufte nga jugu ne veri behemi bashk dhe vdesim per kete vend, dhe e kemi per krenari te vdesim pithmotre, prandaj mos na ngacmo nervin per atdheun moterqire kosovar , se jeten ja kam falur atdheut tim , qekur kam lindur. Dhe vdes per atdheun tim me krenari .

        1. T
         Taulant

         Boll debil se nuk di cfare shkruan. 1/10 e rezistences te kishte bere Jugu kunder Grekerve nuk do ishte pushtuar Janina,Preveza e gjith Cameria. Greket ne 1914 masakruan gjithe Jugun ti flet gjepura. Kur ti shan Kosovaret ju ben qejfin Grekerve e Serbeve por ndryshe nga ty ata nuk bejn ndonje dallim ne sharje . I quajn te gjithe Shqiptar si Kosovaret dhe ty mut muti qe shan vllezerit e tu.

         1. j
          joni15

          O taulant moterqiri un po flas per 49, kur kishim burre shteti te qifsha motren ty , raifit dhe ketyre 2 pidhave te motres qe me jeni kundervene ume jam patriot dhe nuk le nje moterqire si raifi te pergojoje jugun, apo nje pith motre si puna jote, un plumbin e marr ne ball per atdheun tim keshtu qe , taulant moterqiri dhe ti raif kosovar pithmotre jam gati tju takoj ku te doni , dhe pusjka top ju befte te dyve por une i qendroj asaj qe them derisa te vdes, mos me provoko per atdheun se i them burgut hapu o moterqira

         2. R
          RAIFI

          JO IT 15 o mjerani shqiptar ti qe nuk ke asnjë argument dhe shan si rrugaç se në fakt i till je.Nuk dua të përgojoi as nënën e as motrën tende bile as gruan tende se ato ti palon greku që të ka okupuar pa asnjë plumb Jugun e vendit.Me siguri nënës tënde greku i paguan pension prej 300 euro kurse motrën e ke në Greqi duke bërë gojore.

          1. H
           Henks

           Joni15 Qenke me të meta mendore...

           1. T
            Toni

            Joni je nje injorant 15 karat i janulles qe perqan shqiptaret.hyyyyy…

            1. O
             Ortega

             JONI, gërkun e ke k¨mbëkryq, me varreza, me idiotizma, me muzikë, me naftë, me 12 mile bregdet, me banka, me 300 euro, me vrasje shqiptarësh kur ua do bytha...me keqardhje. Jemi të plagosur nga të gjitha anët... Të fala vëllazërore!

          2. D
           Dibrani-uk

           Respect per Xhaka family

           1. T
            Taulant

            Eshte logjike qe Xhaka do jepte meksimumin ndaj Serbeve. Ata gjithmon kane pasur si qellim zhdukjen e Shqiptareve. Kane bere masakra te panumerta.

            1. M
             Mendimi im

             Ky “menaxheri i famshem” ben mire te mos çoje uje ne mullirin e Serbise duke shpikur thenie qe Xhaka nuk ka mundesi t’i kete thene. U pa qarte ne ate ndeshje se cilet ishin provokatoret. Serbet synonim qe duke provokuar Xhaken dhe Shaqirin situata te degjeneronte ne sherr me grushta mes lojtareve ne fushe. Ne ate rast do anullohej ndeshja dhe FIFA do vendoste mbi rezultatin ne tavoline. Deshtuan sepse shqiptaret u vetepermbajten.

             1. T
              Toni

              Edhe une mendoj si ti,ky vetem Xhaken nuk e do dhe spekulon,fare e keqe.

             2. E
              Edison80

              Na keni care karin me kete muhabet , ishte thjesht nje ndeshje futbolli, jo beri kete jo u tha ate , pordh me rigon .

              1. B
               Bardhyli nga Kosova

               Sot Edvin Vuçiq Rama fajësoi të gjithë për atë që e quajti "nacionalizmi" i Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit. Madje edhe Albin Kurtin e Vjosa Osmanin. Natyrisht fajësoi Berishën, Metën dhe gjithë shqiptarët që e përshëndeten lojen dhe qëndrimin e tyre në ndeshjen e pardjeshme me Serbinë. Shkurt, kryeqeni i Shqiperisë së botës serbe shqetësohet nga nacionalistët shqiptarë dhe është krenar me nacionalistët serbe. (Vafsh në djall populli im shkërdhatë që voton Edin e gjatë. Dhe, për fund: Ngushëllime për ngordhjen e Open (Vuçiq) Balkan. Urime Procesi i Berlinit. Poshtë tradhtarët. Me qetësi, me drejtësi, me dashuri, me buzëqeshje e lumturi i juaji Bardhyli).

               1. E
                Erjon

                Ik ore palle kari , i plasi rames per zvicren dhe per serbine o palle kari, ne boteror nuk poloz as shqiperia e as kosova, ca karin po na derdellisni si kurvat,

               2. S
                Shefqet Çela

                Keqardhje për bashkatdhetarin nga Kosova,.Bardhulin, që nuk ka haber fare kush furnizoi me karburant makinën vrastare sërbe, kur ju ndërsye vëllezërve tanë kosovarë.

                1. P
                 Per Shefqetin

                 Ne kohen e tregetise se naftes lufta e Kosoves nuk kish filluar akoma. Nafta nuk u tregtua kunder Kosoves.

                2. S
                 Shefqet Çela

                 Keqardhje për bashkatdhetarin nga Kosova,.Bardhulin, që nuk ka haber fare kush furnizoi me karburant makinën vrastare sërbe, kur ju ndërsye vëllezërve tanë kosovarë.

                 1. V
                  Vlora Gashi

                  Uuuu nonen e shpijunave, udbashave, komutantave çlirimkareve mafioza, narkodilera, tradhtare haraqgji vrases ....,shkurt e shqip : dore e zgjatur e serbise. Thojke i madhi Albin Kurti....vone ju dul gjumi shipeca, karpidha, halabaka, papaka, hajduka, govna, stervina... Nonen shipecave. Rrnoft sa malet Albin Kurti!!!

                  1. R
                   Rrumpallat serbe te Al Bin Xhahil Kurtit

                   Vlora, femër je ti? Sa klasë shkollë ke pasha bukën? Dukesh komplet rrugaçe dhe analfabete. Mjere familja qe të ka rritur, sepse ja ke falur trurin Albin Kurtit. Debile.

                 2. l
                  labi

                  Oj Vlor ndoshta te gjitha i kemi po te qihemi me tezakun e tezaken ket nuk e bojme,shif se ndoshta vjen tezaku ta qet nje pice e teqin.Ketu ne Zvicer i kam pa shume Kosovar qe rrin me Serb,qin grun e vllaut e tezaken se femer Zvicerane nuk kan byth,qelbeni era turshi,ju njofin mire kush jeni ktu.

                  1. G
                   Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                   Idiot!

                   1. D
                    Doni

                    labi ke nje inat patetik me shqiptaret. Perhere flet keq. Do e kesh personale besoj. Ti vazhdo punen tate por nuk i rruhet njeriut.

                   2. l
                    labi

                    Doni e di qe nuk e rruhet njeriu,se ta kishim rrujt pak nuk do ishim ktu ku jemi.lajmi fresket,ka kohe qe vlojne gazetat ketu ne Zvicer per nje baba Kosovar qe kish blere nuse per djemte ne Shqiperi,dhe ato nen moshen ligjore per martese,dhe jo nje nuse po tre,ke Kosovare ketu qe jan fut ne sherr me vlla dhe puna ka shku ne polici,problemi ka qene gruaja vellait,ka shume Kosovare qe kan marr per grua gocen e tezes ose kusheriren si Turqit,ne komunitetin Kosovar ndodh shpesh te vriten grate dhe me njeri tjeterin,Zvicra keto i nje,apo dhe per keto e ka fajin Serbia.Po ti njohesh mire Kosovaret del ne nje perfundim si une.Ne fund keta qe flasin per patriotizem,ata qe jane ne Hage e luftuan per Kosove dosjet dhe padut jan bere po nga Kosovare,dhe deshmitaret jane Kosovare,apo dhe ktu e ka fajin Serbia.

                    1. K
                     Kastriot Asllani

                     Eh or boss ti ke te drejte po hajde mbushu mendjen debilave dhe psikopateve. Labo i ke rene ne koke hallall , ca bythqira ofendohen kur u thua te verteten. Bravo per komentin.

                    Lini një Përgjigje