Futbollisti korean fik telefonin, pas propozimeve të shumta për martesë

3 Dhjetor 2022, 18:19Sport TEMA

Futbollisti korean fik telefonin, pas propozimeve të shumta për

I mjaftuan tre ndeshje dhe dy gola në Kupën e Botës që jeta e sulmuesit të Koresë së Jugut, Cho Gue-Sung të ndryshojë plotësisht. 

Sipas “New York Times, lojtari eshtë detyrua të fikë edhe telefonin celular pasi gjatë kësaj jave ka marrë shumë kërkesa për martesë.

Në rrjetet sociale ai është bërë një fenomen pasi nga 20 mijë ndjekës ka kaluar në 2 milionë dhe kjo famë vjen tërësisht e papritur për të. 

Objektivi i vetëm për momentin është ndeshja e fazës tjetër me 5 herë kampionët e botës, Brazilin.

 

2 Komente

 1. J
  Jorgo

  i paskan pelqy llapen

  1. T
   Tit Vasili

   Kari me i madh ne te dy Korete eshte 4.7 centimetra mbase ky do ta kete 4.5

   Lini një Përgjigje