Merkato e veres: Partizani e Kukësi me shumë transferime. Ja të gjitha lëvizjet e kryera deri tani në Superiore

19 Qershor 2022, 15:20Sport TEMA

Merkato e veres: Partizani e Kukësi me shumë transferime. Ja të

Merkato e verës sapo ka filluar dhe skuadrat e Kategorisë Superiore kanë nisur lëvizjet e para për të përforcuar kontingjentin e tyre përpara startit të sezonit të ri futbollistik.

Më poshtë tabela e plotë të transferimeve të kryera deri tani me merkaton në hyrje dhe dalje të 10 skuadrave të Kategorisë Superiore:

Afrime: Albano Aleksi, Florent Hasani, Ardit Hila;

Largime: Erion Hoxhallari, Engjëll Hoti, Ardit Toli, Andri Stafa, Mario Beshiraj, Gentian Muça, Majkëll Ngo;

Largime: Alen Sherri, Aleksandar Ignjatoviç, Bashkim Velija, Ardit Deliu, Juljan Shehu;

Afrime: Aristoteles Romero, Bruno Telushi, Viktor Da Silva, Engjëll Hoti, Bekim Rexhepi, Matej Cvetanoski;

Largime: Fernando Augusto, Stenio Zhunior, Sherif Kallaku, Kristi Kote, Gresild Lika, Kristi Kullaj, Dean Liço, Milan Mirosavljev, Aleksandar Damçevski, Albion Marku?, Esat Mala?;

Afrime: Klejdi Daci, Ergys Peposhi, Jakup Berisha, Antonio Ilieski, Kristi Kote, Ante Zivkoviç;

Largime: Dashamir Xhika, Kristi Marku, Pablo De Lukas, Jorgo Pëllumbi, Emiliano Musta, Ardit Hila, Vitor Feizhao, Vasil Shkurtaj, Filip Gligorov, Alija Kërniç, Artiom Puntus, Kreshnik Bahtiri, Luka Milunoviç, Bruno Lulaj, Redon Dragoshi;

Afrime: Lorik Boshnjaku, Kaina Nunjesh, Dajan Shehi?;

Largime: Fallou Dianje, Ardit Krymi, Mikael Panos, Zinedin Mustedanagiç, Viktor Da Silva, Fahrudin Gjurgjeviç, Abdurraman Fangaj, Uheid Hoxha, Mevlan Adili?;

Largime: Albano Aleksi, Bllagoja Todorovski, Filip Ivanoviç, Reuben Akuah, Sebino Plaku, Ergys Peposhi, Klejdi Daci, Jahmir Hyka, Asion Daja, Florent Avdyli, Xhekson Ferreira Silverio;

Largime: Kaina Nunjesh, Jusuf Zetuna, Edon Hasani?, Henri Okebuku?, Spartak Ajazi?, Bedri Greca?, Sokol Neziri?;

Afrime: Ilir Camaj, Alen Sherri, Emiliano Musta, Nehar Sadiki;

Largime: Klevis Hasanbelli, Gëzim Krasniqi, Ilir Allmuça, Ildian Shyti, Filip Duranski, Bruno Telushi, Guilherme Eller, Demir Imeri, Artur Magani, Aleandro Daka, Franc Ymeralilaj, Besart Krivanjeva?;

Largime: Alban Miftari, Millosh Stojanoviç, Xhoi Carkanji;

Lini një Përgjigje