Broja i shumëkërkuar, një tjetër klub i Seria A hedh sytë te sulmuesi shqiptar

19 Qershor 2022, 13:35Sport TEMA

Broja i shumëkërkuar, një tjetër klub i Seria A hedh

Për Armando Brojën vera do të jetë e “nxehtë”, pasi në këtë merkato është kthyer në fokusin e disa skuadrave të mëdha që kërkojnë shërbimet e talentit shqiptar.

Disa skuadra në Seria A kërkojnë të shkojnë te sulmuesi i kombëtares, teksa së fundmi në skenë ka dalë edhe emri i Bolognas, e cila kërkon të përforcojë repartin e sulmit dhe tek 20-vjeccari gjen lojtarin e duhur për formacionin e italianëve.

Konkurrenca për të arritur te shërbimet e talentit kuqezi është e madhe, teksa bisedimet mes palëve nuk kanë nisur ende, por tashmë Broja udhëheq listën e dëshirave të Bolognas për sulmin e skuadrës, teksa pas tij renditen Bonazzoli dhe Strand Larsen.

Kujtojmë se Broja arriti të shkëlqente me Southampton në këtë sezon në Premier League, teksa arriti të shënonte edhe 9 gola, ndërsa me të përfunduar huazimi sulmuesi është kthyer te Chelsea. 

4 Komente

 1. G
  Gert Myler

  Nuk mbeti skuadër pa e shitur Brojën. ..... . Pastaj në Gusht,....... , Broja nuk shitet askund.... . Mos ja fusni si kau pelës....

  1. T
   Tifozi kuq e zi

   Me mir me partizonin ne shqiperi se me bolonjen ne itali , po shkoj Mbroja ne kampionat Italian do mari fund si lojtar , me mir tek ekipi qe ishte vjet ne angli sesa me ekipet Italiane , qofshin Interi Juvja apo napoli apo milani , kampionati Italian ka mar Fund .

   1. T
    Tifozi kuq e zi

    Me mir me partizonin ne shqiperi se me bolonjen ne itali , po shkoj Mbroja ne kampionat Italian do mari fund si lojtar , me mir tek ekipi qe ishte vjet ne angli sesa me ekipet Italiane , qofshin Interi Juvja apo napoli apo milani , kampionati Italian ka mar Fund .

    1. W
     WTF was that?

     Ne 4 ndeshjet e fundit me kombetaren ka shenuar nje mut .

     Lini një Përgjigje