Merkato e verës: Partizani, Kukësi dhe Egnatia më aktivët. Ja të gjitha lëvizjet e kryera deri tani

22 Qershor 2022, 13:08Sport TEMA

Merkato e verës: Partizani, Kukësi dhe Egnatia më aktivët.

Merkato e verës sapo ka filluar dhe skuadrat e Kategorisë Superiore kanë nisur lëvizjet e para për të përforcuar kontingjentin e tyre përpara startit të sezonit të ri futbollistik.

Më poshtë tabelën e plotë të transferimeve të kryera deri tani me merkaton në hyrje dhe dalje të 10 skuadrave të Kategorisë Superiore:

Afrime: Albano Aleksi, Florent Hasani, Ardit Hila;

Largime: Erion Hoxhallari, Engjëll Hoti, Ardit Toli, Andri Stafa, Mario Beshiraj, Gentian Muça, Majkëll Ngo;

Largime: Alen Sherri, Aleksandar Ignjatoviç, Bashkim Velija, Ardit Deliu, Juljan Shehu;

Afrime: Aristoteles Romero, Bruno Telushi, Engjëll Hoti, Matej Cvetanoski, Viktor Da Silva, Bekim Rexhepi, Edison Ndreca (në huazim për Ligën e Konferencës), David Atanaskoski;

Largime: Fernando Augusto, Stenio Zhunior, Sherif Kallaku, Kristi Kote, Gresild Lika, Kristi Kullaj, Dean Liço, Milan Mirosavljev, Aleksandar Damçevski, Albion Marku, Esat Mala;

Afrime: Klejdi Daci, Ergys Peposhi, Jakup Berisha, Antonio Ilieski, Kristi Kote, Ante Zivkoviç;

Largime: Dashamir Xhika, Kristi Marku, Pablo De Lukas, Jorgo Pëllumbi, Emiliano Musta, Ardit Hila, Vitor Feizhao, Vasil Shkurtaj, Filip Gligorov, Alija Kërniç, Artiom Puntus, Kreshnik Bahtiri, Luka Milunoviç, Bruno Lulaj, Redon Dragoshi;

Afrime: Lorik Boshnjaku, Kaina Nunjesh, Dajan Shehi, Kristjan Vulaj;

Largime: Fallou Dianje, Ardit Krymi, Mikael Panos, Zinedin Mustedanagiç, Viktor Da Silva, Fahrudin Gjurgjeviç, Abdurraman Fangaj, Uheid Hoxha, Mevlan Adili;

Largime: Albano Aleksi, Bllagoja Todorovski, Filip Ivanoviç, Reuben Akuah, Sebino Plaku, Ergys Peposhi, Klejdi Daci, Jahmir Hyka, Asion Daja, Florent Avdyli, Xhekson Ferreira Silverio;

Largime: Kaina Nunjesh, Jusuf Zetuna, Xhoi Hajdëraj, Elton Vata, Lukman Husein, Arbër Basha, Edon Hasani?, Henri Okebuku?, Spartak Ajazi?, Bedri Greca?, Sokol Neziri?;

Afrime: Ilir Camaj, Alen Sherri, Emiliano Musta, Nehar Sadiki, Erald Hyseni, Abdurraman Fangaj;

Largime: Klevis Hasanbelli, Gëzim Krasniqi, Ilir Allmuça, Ildian Shyti, Filip Duranski, Bruno Telushi, Guilherme Eller, Demir Imeri, Artur Magani, Aleandro Daka, Franc Ymeralilaj, Besart Krivanjeva, Besar Iseni, Ilirid Ademi;

Largime: Alban Miftari, Millosh Stojanoviç, Xhoi Carkanji;

1 Komente

  1. B
    Bardh

    Po cili ekip i kryen keto largime dhe blerje?? Perse nuk e jepni ekipin? Sipas logjikes suaj,ne duhet te njohim lojtaret emer per emer e i dime ku lozin e ku shkojne?! Mero,ke nevoje per nje redaktor lajmi.

    Lini një Përgjigje