Nuk ka fitues në “Adush Muça”, Bylisi dhe Tirana ndajnë pikët

18 Mars 2023, 16:02Sport TEMA

Nuk ka fitues në “Adush Muça”, Bylisi dhe Tirana

Nuk ka fitues në “Adush Muça”, në sfidën mes Bylisit dhe Tiranës, që mbyllet në barazim 1-1. 

Vendasit kalojnë të parët në avantazh dhe i afrohen një suksesi të madh, por bardheblutë nuk dorëzohen deri në fund dhe barazojnë shifrat me Florent Hasanin, që shënon golin e 12 sezonal dhe ngjitet i vetëm në krye të renditjes së golashënuesve. 

Dy skuadrat ndajnë nga një pikë. 

Tirana çon në 3 pikë diferencën me rivalët e Partizanit, ndërsa Bylisi vazhdon të mbetet në zonën e ftohtë që të zbret në kategorinë inferiore.

Lini një Përgjigje