Pacolli kontakton Xhakën: Nëse FIFA e dënon unë do t’ia paguaj gjobën

4 Dhjetor 2022, 14:20Sport TEMA

Pacolli kontakton Xhakën: Nëse FIFA e dënon unë do

Kreu i AKR-së dhe deputeti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur gatishmërinë t’ia paguajë gjobën mesfushorit kosovar të Zvicrës, Granit Xhaka, nëse FIFA vendos ta dënojë atë.

Xhaka pas përfundimit të ndeshjes Zvicër – Serbi, të cilën Zvicra e fitoi me rezultatin 3:2, kishte festuar duke veshur fanellën e Ardon Jasharit.

Pacolli ka thënë se e ka kontaktuar Xhakën dhe i ka thënë se do t’ia paguajë gjobën.

“Nëse emri Jashari shqetëson FIFA-n apo botën dhe Granit Xhaka dënohet se ka mbajtur pas ndeshjes këtë emër të shenjtë, atë gjobë do ta paguaj personalisht unë, në emër të popullit shqiptar. Këtë ia kam njoftuar sot personalisht edhe Granitit. Tani ecim tutje dhe u urojmë atyre fat të vazhdueshëm kundër Portugalisë”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

8 Komente

 1. T
  TURIEMIGR

  BRAVO TE QOFTE O BACE , POR SBESOJ QE "SHKEMB " GRANITI TA KETE TE NEVOJSHME .

  1. R
   Rrespekt Pacilli _Atdhetare i Madhe

   PÜor ne Realitet nuk ka asnji arsye me denu Granitin . Sepse nuk shprehu me fjal asgje dhe se dora poshte mes kembeve i shkon cdo Futbollisti si me qetsu veten ose motivua ate te bej perpara . Aa ndryshe eshte Fjala dhe Cirrjet nga Sjkallet e Stadiumit ne Kore Rraciste ,te cilat jane te parashikuara ne Jurudiksionin Boterore , por kurr Xhesti ! Asnji s'mundet te vertetoj nji xhest . fare mir mudet te nxjerresh me mijra foto Futbollistesh duke kap Geitalet me dore dhe asnji nuk eshte Penalizuar nga FIFA apo UEFA ,prandaj duhet kundershtuar me force gjithcka Serbet marrin nen Fokus ke Shqiptaret ,do ishte budalllallek qe Shqipotaret dhe vet Xhaka ta pranoje ate . Tani ka mbetur vetem me i akuziar Serbi edhe per Golat qe Xhaka dhe Shaqiri qe i bejne Srbise me Akuzen : se Dy shqiptaret po na Perdhunojne para gjithe Opinionit !!!!!!!!!!! Boll me kto Marrezira . S'ka asnjeri pun se kut i krruhen bolet Xhakes dhe se ky Xhest zgjon histeri ke serbet .

   1. S
    Suksese te metejshme

    Pacolli po bën sikur gjoba është 12 milionë euro dhe Xhaka do ndjehet ngushtë për ta paguar...

    1. S
     Sotir

     Pacoll ftyre djeguri ka pare, a te qifte gomari o pallosh koqevar i metohise.

     1. T
      Tifozi

      Ndihmo jetimet apo familjet ne nevoje o Pacoll ,xhaka s’ka nevoje per ndihme financiare .

      1. S
       Salivirusi ppsh

       Po se eshte keq Xhaka s'ka lek po shko mor njeri i mire investo per nje te pastrehe nese ke deshire megjithse ke invesfuar por e shikoje te pa vlere telefonaten nuk te nderone

       1. S
        Shmil Pollogasi

        Zoti Pacolli! Me ndalimin e shpalosjes së simbolit kombëtar (flamuri shqiptar) dhe e simboleve shtetërore (2 flamujt) INSTITUCIONALISHT të NJOHURA dhe emblemën e UCK, krenaria jonë kombëtare, FIFA bën një shkelje flagrante ligjore. Ti ke kapacitet financiar (cështja do fitohet patjetër, pa më të voglin dyshim dhe lekët të kompensohen) dhe nis një procedim në autoritetet e ndërkombëtare të sportit, sinkron Shqipëria dhe Dardania të nisin procedimin e kallëzimit penal tek Gjykata Ndërkombëtare e Hagës. Kjo do ishte puna dhemerita yte më adapte në këtë moment. Të fala!

        1. S
         Shmil Pollogasi

         Kështu e thënë nga ana yte, shto që je edhe politikan e dikur diplomat, i bie sikur je në dasëm e hedh lekë muzikës. Edhe diplomat edhe dasmor i dehur!

         Lini një Përgjigje