Përfundon në barazim pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe

20 Nëntor 2023, 21:33Sport TEMA

Përfundon në barazim pjesa e parë mes Shqipërisë dhe


Ka perfunduar ne barazim pjesa e pare mes Shqiperise dhe Ishujve Faroe qe po luhet ne stadiumin “Air Albania”.

Nje 45 minutesh mjaft i qete ku qe te dyja ekipet krijuan shume pak raste per shenim.

I vetmi rast i paster per kuqezinjte ishte ne sekondat e fundit me sulmuesin Mirlind Daku i cili perballe porterit nuk arriti dot ta dergonte topin ne fund te rrjetes.

Nje ndeshje ku Shqiperia luan per te fituar dhe siguruar vendin e pare ne grup.

Nderkohe tifozeria kuqezi ka krijuar nje atmosfere fantastike ne shkallet e stadiumit pas suksesit te arritur qe eshte kualifikimi per ne "Euro 2024".

7 Komente

 1. D
  Daku

  Perveç Bajramit nk bien me era lojtare.Ekipi pa mes fushe dhe luaan ne pozicione statike.kjo eshte kombetarja jone o hej o hej o hej,ku dhe kundershtari eshte shume me i qarte dhe leviz lirshem ne fushe.Te dhjere por krenare kete pjese.Uroj qe drejtuesi i ekipit kombetar te beje ndryshim taktik duke i bere presion kundershtarit me dy lojtare ne sulm,Bajramin dhe Uzunin si lojtar te pakten me perganitjen me te larte fizike ne fushe.Mesi i fushes le shume per te deshiruar.Daku duhet nderuar dhe te çohet ne estrade se ndoshta jep me shume!

  1. R
   Raimond vlonjati

   Sylvinjo eshte tarjneri me i dobet qe ka pasur Kombetarja jone. Eshte komplet budalla Loja qe bejne keta tanet eshte qesharake fare . Keta nuk kalojne dot mesfushen , jane zero fare .

  2. i pate Lopcaret s kullosnin ne fushe ?

   ptuuuuuuuuuuuuuu . Kta do na injorojne ne Gjermani neve . Mjerishte nuk dijne te luajn futboll .I vetem variant qe luajn kta eshte ne Mbrojtje ,kthmi topave pas sepse s'kan byth te bejne perpara ,ku si gjthmone Mesfusha eshte ineskzistente . Nuk djne si te levzn ne fushe ,si te markojne kundershtarin si te ndertojne nji Aksion ! Sot u bnda qe kemi pasur vetem Fate .Kta nuk dijne te luaj, asnj lloj Sistemi ,verc khtmit te topave pas si bytheca qe jane-E mbajn topin der sa ta humbin ,nderkohe qe duhet te luajne me dy takime e shpejt me e gjet kundershtarin te papregattur . Sinqerishte ngadal po bindem se nga ana Taktike vec rreshtimt Silvinjo qeka drras . Nj pjes LOje dhe asnji Sulm , Lojen e diktojn Kundershtaret , bythecat luajn ne zone e tyre vetem ne Mbrotje .Qe te ksha njj mutHedhes do ja hidhja te gjithe Mesfushoreve bytheca neKoke ,pastaj edhe atij Mitaj qe e mban topin kot deri sa e humb ose e kthen pas .! Hajt ne te semes vafsh se na ngrtet nervat e nuk ju shkojme dot

   1. T
    Tifozi plak

    Rrofte e qofte ai braziliani qe i mbajti me kembe ne toke keta rrockat tane qe shpallen kualifikimin pune te kryme qe ne shtator pas ndeshjes me polonine kur duheshjn edhe tre 3 ndeshje .urno nashi barazim ne moldavi dhe si po shkon kjo ndeshje barazim edhe me keta .

    1. K
     Kta lamasher nuk ja vlejne ti ndjekesh

     I mbyti Kundershtari ne fushen tyre qurrashet . Jane gjasme Profesoniste dhe sdj ala se s levizet ne Fushen e lojes ,kur mer topin Kundershtari dhe kur e kan vet kta topn heeeeeeeej ! nqershte un s'mund te kuptoj se cfar i meson Bariu Silvnjo Lopeve ne Fushe !!!!!!!!!!!!!

     1. d
      dava hajvanesh qe Rastesia i coj ne Gjermani

      i patoooooooooooooo shpellare se si luajn ? pate yjet e nastradinave mmaro mutajn qe bente vetem gabime apo asllan pordhe kolloqiften qe ca shpelareve ju duken s Lojtare ! Mbrojtesi e mban topin deri sa ta humbi .Ptuuuuuuu trainer leshi qe ndrmet duhet t bente qysh me fillmn e pjeses se dyte . Hajt festoni tani han e pini si derra e bertisni rrugeve .Un i dhjes ne koke jo t shkoj ne Gjermani kta plehra

      1. D
       Detari

       lol nuk dine te luajne futboll islamiket kot lodheni, keta te gezojne leket qe marin nga turkoserbet per aktet islamike.

       Lini një Përgjigje