Xherdan Shaqiri: Kosova duhet të rregullojë stadiumin, turp me atë fushë

20 Nëntor 2023, 14:58Sport TEMA

Xherdan Shaqiri: Kosova duhet të rregullojë stadiumin, turp me

Xherdan Shaqiri është tepër i lumtur për kualifikimin e Zvicrës në Euro 2024.

Lojtari kosovar i kombëtares helvete ka theksuar se ishte një kualifikim i vështirë, por gjithashtu ka prekur pak edhe çështjen e stadiumit të Kosovës, aty ku Zvicra luajti ndeshjen para pak ditësh.

“Kam dashur të luaj dhe ta ndihmoj ekipin. Jam i lumtur që isha në gjendje të luaj nga fillimi.

Ndoshta nuk ishte ndeshja ime më e mirë. Fusha nuk ishte më e mira po ashtu. Asnjëherë nuk është e lehtë të kualifikohesh në evente të mëdha.

Shpresoj që një ditë Kosova të kualifikohet. Duhet të ketë ambient të mirë mes lojtarëve.

Të rregullohet stadiumi, sepse është turp të shikojë bota atë fushë. Dhe kur të rregullohen këto gjëra të vogla, Kosova do të kualifikohet, sepse ka shumë lojtarë të talentuar”, është shprehur Shaqiri pas ndeshjes ndaj Kosovës.

11 Komente

 1. T
  Tarzani

  Ky xhuxhi nuk ka IQ- ne me shume se 50. Megjithate si koqevar mjaft te lart e ka.

  1. X
   Xherdani ka te drejt . Duhet reaguar

   ti Trazani qe dole nga pylli bythes Janulles ke lepi noj Kar Pakistanezi sot ? He na rruac . Shko e lepij noj bole rrugeve te Greqise ,sepse IQ la jote eshte = me Bolet e Xherdanit

   1. b
    ben

    Keta jane maskarenjte qe ndryshe quhen jashteqitja e kombit shqiptar. Kosovaret jane po aq shqiptare sa edhe ne te tjeret, bile, per hir te se vertetes, kosovaret i kane dhene Shqiperise shume me teper patriote qe kane kontribuar per pamvaresine e vendit tone se sa te tera trevat e tjera shqiptare te marra sebashku. Ishte fat i keq per ata qe mbeten jasht territoreve te shtetit ame, si pasoje e dallavereve te Europes, perfshi edhe BE-ne sot, tek e cila duan aq shume politikanet tane qe te futemi.

   2. J
    Johnny Weissmüller

    Qenke Çita ;)

    1. H
     Homer

     Eh cna e kujtove Johnny

   3. V
    Vepra Shaqeeeee

    He mo pra...jeni milonere apo jo ? Mblidhi shoket dhe dergoni 5 milione euro ne Kosove te rregullohet stadiumi dhe fusha. Ate qe "duhet", e dime te gjithe....puna eshte me gjet paret...Ajo shqiponja qe ben kur shenon gol, kerkon vepra, jo pordhe

    1. L
     Luli

     Super e ke thene

    2. E
     Erdogan

     Prit o Shaqir. I Koha i rregullon te gjitha. Nuk e shikon se jane boshatisur me fshatra te tera dhe po bien Shtepite? Bile edhe nga Qitetet (Cita). Dhe ky fenomen ndodh qe Evropa "mendon" per fukarrenjte qe nuk kane buke te hane.

     1. C
      Concili

      Dole prape mo Erdokar? Nuk eshte Cita me nje t, por Cit'ta, dhe kur shqipetohet/shprehet eshte 'çita'. Tani, Qit-tet/Qyt-tet=Çit-a(me qit/çit), duket qarte qe ka ne thelb foljen Qit/Çit(sipas dialekteve), qe do te thote, nxori, por edhe riprodhim, sepse kur qet, fillon grumbullon dhe prodhon dicka te re, dhe 'Cit'ta' apo 'Qytet' ishin ato qendra, te cilat mblidhnin njerez nga periferite e zona te ndryshe(dilnin, nxirnin, qiteshin) dhe mblidheshin e prodhonin keto qendra me nje zhvillim te madh. Ndaj meso mire gjuhen shqipe, sidomos dialektet e nen-dialektet para se te shkosh dhe mesosh vetem gjuhet e "nxjerra' apo te 'qitura' me vone nga gjuha shqipe, ashtu si edhe Qit-eti/Qytet, apo Cit'ta/Çit.

      1. v
       vezhguesi

       Qirie Erdogan-ka me miljona greke emigrante ne tere boten qe kane ikur edhe ne vitet e fundit, prandaj boll u sikletose per shqipot. Hallet tona i dime ti zgjidhim vete, sic kemi bere ne mijera vjet. Zotrote mos rri shume para kompjuterit se te bertet afendikoi pastaj.

      2. S
       Shqiptari

       Ky zagari me shum gola ekipit ton kuq e zi i ka shenu dhe serbis , por ne porten ton i bente me pasion golat ky pusht , amo çi len barazimin kosoves ne dy ndeshje , ktu duket ndryshimi midis shqipris e kosoves per kta legenat e zvicres , shqiprin e konsiderojn si ekip si gjith te tjeret pa kurrfar ndryshimi . Me shum se serbia na kan prish pun ne ekipit ton komtar kta pisa .

       Lini një Përgjigje