Armando Duka largon nga stadiumi tifo grupin kosovar “Plisat”, antari: Një ditë FSHF-ja do ndryshojë…

20 Nëntor 2023, 11:32Sport TEMA

Armando Duka largon nga stadiumi tifo grupin kosovar “Plisat”,


Tifogrupi “Plisat” nuk do të jenë të pranishëm sonte në ndeshjen e fundit që Shqipëria e zhvillon në fazën e grupeve të ciklit kualifikues për EURO 2024, ndaj Ishujve Farore në “Air Albania”.

Sipas një anëtari të tifogrupit, kjo për arsyen se Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka ndarë bileta për ta, duke ia pamundësuar hyrjen në stadium.

Sipas tyre, kjo nuk do t’i ndalë ata të festojnë, pasi do ta bëjnë këtë në Prishtinë.

Plisat kanë qenë gjithmonë të pranishëm në ndeshjet kur kombëtarja shqiptare i ka zhvilluar ndeshjet në shtëpi, duke qenë gjithmonë në përkrahje bashkë me tifogrupin shqiptar Tifozat Kuq e Zi.

61 Komente

 1. T
  Tifozi plak

  Mire ua ka bere ,fishkellejne himnin ,hedhin flakadane ,kendojne kemgen e adem jasharit i cili hero eshte nuk them por keto jane ngjarje sportive asnjehere nuk kemi kenduar per cerciz topullin apo ismail qemalin ne stadiume .njerezit vene ne stadium per englendi per tu shlodhur e jo te pergatiten per lufte .nese keni kunj me serbin merrni dyfekun shkoni ne kufi e luftonii .

  1. p
   pjeter

   Po kur eshte dashur mbeshtetja per komberaren kush ja u ka dhene??? Ti tifozi plak qe me sa shkruan, te pelqen te rrish si mumje e relaksuar ne stadium???!!! Ç'pune ju prish ju pse i kendojne Adem Jasharit? Kosovareve duhet ti rruajn topet te gjithe ata qe komentojne me mllef kunder tyre, ne qofte se ka nje tifogrup qe duhet shikuar me hater jane ate te Plisave, kurre nuk i jane ndare mbeshtetjes se kombetares, madje kane marre edhe qendrime mbi ndasite e dy perfaqesueseve te kombit shqiptar, por Duka asnjehere nuk harron te tregoje veten se cili eshte ne thelb,edhe atehere kur gjerat shkojne mire!!

   1. A
    Adi

    O pjeter na rrufsh koqet ti me gjith koqevaret e tu

    1. t
     tifozi

     Shko mor idjot, qe kombetaren e shikon nga facebuku. Tifozat nga Maqedonia dhe nga Kosova e mbajne gjalle atmosferen ne cdo stadjum ku luan kombetarja jone. Po te ishte per tipa si puna jote, askush nuk do shkonte qe te mbeshteste kombetaren duke paguar shuma te konsiderueshme. Fakt eshte se kosovaret jane pjesa me patriotike e kombit tone, qe kane kontribuar me shume per pamvaresine e Shqiperise. Problemi eshte se ti dhe te tjere si puna jote jeni injorante ose 300 evroviste te paguar per te lehur kunder shqiptarise.

     1. M
      Mato Gruda

      ku ti kesh grate e farefisit mor bq!

      1. I
       Illyricum

       Koqevaret janë Shiptarë jo si ti rracë r përzier me magjup e sllavë

       1. L
        Loni

        Ti kisha shti ne goj ,krejt koqet e Kosovarve, more gjakprishur. Qysh mundesh me u shpreh ashtu more debill ,se Shqiptari per Sgqiptarin nuk shprehet ashtu,po veq nese ka gjak Sllavi.

       2. R
        Raimond vlonjati

        Bravo Duka ! Ua ka bere shume mire, Keta jane ca halabake e krijesa primitive qe bejne zhurme kur kendohen hymnet e skuadrave te huaja duke na diskretituar . Po ashtu edhe ato kenge te shpifura qe kendojne per Jasharajt sikur jemi ne lufte Ne kemi me qindra heronj si Jashari por nuk kendohen ne stadiume ato kenge . Pse nuk i kendojne ato kenge ne ndeshjet e Kosoves, atje ti kendojne .Ate kenge ta kendojne atje ne stadium te Kosoves, jo ne Tirane. Ne ndeshjet e Kombetares kendohen kenget per Shqiperine, sic jane kenget "Per ty Atdhe" , ose kenga "Po ku ka si ty o Shqiperia ime" ose kenga " Dua me shume Shqiperine" qe jane tamam kenge per Atdheun , patriotike dhe shume te bukura . Mitrpo na vijne keta lopcaret e Kosoves, ca krijesa primitive qe kendojne ca kenge halabake me cifteli qe te vjen per te vjelle. Edhe vendosja e qylafeve ne koke eshte tejet e shemtuar , duken si turma budallenjsh e te cakerdisur . Qylafi nuk perdoret sot, eshte per muzeum nuk eshte per stadium, So jane kohe moderne dhe duhet te vishemi dhe sillemi si gjithe Europa. Ndaj Bravo Duka qe i ndali keta idiote te mos futen ne stadium. Dhe biles DUKA duhet te ndikoj tek lojtaret kosovare ne Kombetare qe te mos falen me bythe peprjete ne fushe , se na diskretituan fare keta islamike te psite. As vendet Arabe nuk flaen ne fushen e futbollit, ndaj te ndalen keta islamiket e Kosoves , dhe te mos falen ne fushe.ndryshe largoji pergjithmone nga Kombetare

        1. S
         Sebastia

         Si nuk t'vje turp ty edhe gjithe ktyre tjerve ktu qe llapin si buce? Pa Shqipet e Dardanise e te Ilirides jo vetem qe stadiumin e ke si varrezat naten por dhe kombtarja nuk do kishte as shancin me te vogel per kualifikim. Shtylla kurrizore e Kombtares perbehet nga Shqiptaret e Dardanise e te Ilirides. Fal kontributit tyre kjo Kombtarja ka arrit dy kualifikime ne Europian. Berisha Gjimshiti Ismajli Ramadani Bajrami Asani Daku Seferi Muja Pa kto lojtare do ishe ende duke luftu per te dal ne vendin e parafundit te grupit.

         1. S
          Shkodrani

          Nuk diskuton kush kontributin dhe meritat e secilit, por kemi nje problem qe stadiumet tone duken gjithmone e me shume si ato te serbise me shfaqe histerie kolektive. Mbeshtet kombetaren sa te duash, por pa huliganizem. Nuk kemi nevoje te shfaqim urrejtjen sic bejne "qelbesirat e arkanit", ne kemi dinjitet dhe nuk duhet te biem ne nivelin e tyre dhe te behemi si ata. Kur ti shfaqesh si ata, ashtu do te te gjykojne edhe te tjeret. Tregohu me i civilizuar se ata dhe bej punen. Nuk ka kush gje kunder plisave por se me egzagjerimet alla serbe mund te demtojne kombetaren dhe ceshtjen kombetare ne pergjithesi duke na vendosur ne te njejtin plan me funderrinat serbe.

          1. L
           Labi

           Është i njëjti person po me nickname tjetër që komenton. Është një robqir që ta kapësh dhe ta shtosh mirë në dru.

           1. R
            Raimond vlonjati

            Sebastia,! Shko moj ti na tregon "shtyllen kurrizore" te kombetares ti dreq. Ata te Kosoves, ( jo te Maqedonise ) edhe ne te shkuaren ishin ca hileqare qe hidheshin ne baste me ndeshjet e Kombetares , dhe ishin edhe lojtare medioker, por De Biazi qe i fusute ata ne ekip sic duket merte para nga lojtaret e Kosoves. Edhe ky Sylvinjo qe fut ne Kombetare ca budallenj lojtare te Kosoves, kuptohet qe ka marre para nga kosovaret. Ne kampionatin Europian qe shkoi lojtaret kosovare shisnin ndeshjet sepse futeshin ne Basdte. Nje gje te tille e bente Lorik Cana, Ujkani, edhe Berisha ne ndeshjen kunder Turqise edhe disa nga ata mbrojtesat kosovare. Shitje ndeshjesh ata bene ne ndeshjen miqesore kunder Austrise , ku Cana i dha topin te bente gol sulmuesit austriak, se sic duket e kishte vendos me rezultat 2-0 . Po ashtu ata shiten ndeshjet me Zvicren dy here, me Islanden ku Ujkani la nje gol ne faull hapur fare . Pra lojtaret e Kosoves kane qene shume negative dhe lojtare te dobet , por sic thashe ata kishin korruptuar De Biazin dhe ai i fuste ne loje ata martapaze. Edhe tani po ndodh e njejta gje: Lojtaret Kosovare kane blere Sylvinjon dhe ai i fut ne formacion te pare ata deficente . As qe duam fare te jeni pjese e Kombetares, nuk kemi nevoje per ju . Ju shkoni atje luftoni per kualifikimin e Kosoves meqe keni ekipin tuaj. Po te mos kishin ekip tuaj te Kosoves, atehere dakort te mernit pjese ne Kombetare tone. Dhe ne Kombetare duhet te jene ne formacion te pare lojtaret e Shqiperise, jo te Kosoves. Ata te Kosoves te jene ne formacion te apre atje ne Kosove , ok? Na vijne ca lojtare medioker nga Kosova dhe Sylvinjo i fut ne formacion te pare, nderkaq lojtare te shkelqyer si Broja, Muci, Bare, Uzuni, Kumbulla etj i le ne stol ky Trajner qelbesire dhe i korruptuar Qe te kuptohemi e kam fjalen per lojtaret nga Kosova, jo lojtaret nga Maqedonia, se ata jane lojtare te mire dhe te ndershem . Mos flasim pastaj qe lojtaret nga Kosova na bejne edhe propagande islamike ne fushe, duke u falur si budallenj me byth perpjete ne mes te fushes . As ekipet Arabe nuk falen ne fushe te futbollit sic bejne keta islamiket e Kosoves .

            1. N
             Në kohën e Enverit sa suksese kishte Kombëtarja

             Pa futbollistë të Kosovës mund të bëhet kombëtarja por nuk kualifikohet askund!

             1. P
              Pirro

              Mbylle gojen mos ha mut.se ju as emra shqip nuk keni!të pengon ADEM JASHARI?ju e urreni krejt çka është shqiptare .popull hajn,popull që i shet motrat e veta për lekë,ju edhe nënen tuaj e shitëni për lekë.ju jeni populli më i dëgjeneruar në botë!

              1. A
               A.G

               Ne gushtin e 2004 kur kem.ardh qe nga e enjtja ne ju kem lajmru se kemi ndeshje me Greqine ju as qe e keni pas te ditur mosmirnjohes jeni duket po fati i kir qe nukni pwrfaqeso. Qenia jote gjith shqiptaret dhe shqiptaret e kosoves td kan deegu ne dy evenimente mor debill edhe nuk ka edhe nje tjeter ne rruzullin toksor as te. Ngjajshem.me ADEM JASHARIN zoti te shkatrroft ty dhe ata si ti qe flasin shqip e frymojn serbo sllavisht phuuu bre

              2. Y
               Y. Sulaj

               Ça luftë mllase po bëni? Futbolli nuk është koncert askënga magjike këndohuni lojtarve Bota marin daulle gajde po nuk bëjnë politikë si disa tifoza të blerë Rama ik Albin ik Kini parë në ndonjë stadium të Europës të meren në gojë udhëheqsit Apo ju ka dhënë urdhër diregjenti Turp turp Na mërzitni ne që duam spektakël në fush e jo koncert krahinor

               1. A
                Ardino

                Harrove Cana ,Dallku Meha Berisha.

               2. Roberto

                Eshte hera e pare qe jam dakort me ty o Rajmond. Shpresoj qe te vazhdosh keshtu.

                1. M
                 Mato Gruda

                 a mor qen bir qeni, pis e bir pisi! vere emrin me mire aleksander vuçiç mor peder!

                 1. V
                  Valerjo

                  Po ti ishte per shqiptart nuk do ushte mbushur stadiumi dhe kur skuadra humb pisat kane qe gjithmonë ne cdo ndeshje te rëndësishme kur nuk e kalen vetme si ketu me Shqipëri dhe jashtë vendi ate kane qene dhe ata jane tifoza besnik si te gjithe tifozat e tjera qe jane tifoza dhe jo ata qe kujton 1 here per ta pare dhe ja vjen jemi tifoza ti mund te vesh ne stadiumin por mund ti beshtesesh nga televizioni por jo ti quash ate njerëz primitive se ata tregojnë se sa tifoze jane dhe se sa shume e duan Shqipërinë dhe per respektimin e kundërshtarëve gjate himit te tyre ata nuk kan ndyre kurrë ne prishjen e himut te kundërshtarit. Dhe ti je i pari qe je njeri primitiv si munde ti thoshe kenge e shpifur kosovarët e kane heroine tyre si ckemi ne heronjtë tane dhe ate kane heronjtë e tyre plus se ne kosovart i kemi si vëllezër dhe ti i shanë kot dhe per qyfalet qi ti i quhan kot ato jane gjeja qe na përfaqëson qe jemi shqiptare dhe kosovare dhe ato po te ishin te shpifura si thoj ti nuk do ishin a qe te vlefshme ,sa dhe UNESCO i vlerësoj si nje gje e bukur.Sa per çiftelin nuk e përdorin vetem kosovart por e përdor dhe Shqipëria dhe jane nje vegel muzikore qi i kemi te trashëguar qe nga paraardhësit ton dhe eshte nje nga veglat me te bukura ne bote mos na bej si tifoze ose i patriot i madhe se ti as shqiptare nuk dushesh quajtur. dhe per lojtart kosovare e kane derën te hapur si dhe lojtarët e Shqipërisë te hyne ne ta komtare se dhe ata jane shqiptare dhe mos shaje kote kur nuk do me qene shqiptar ik jeto ne nje vende tjeter krijo jetën tate si te dush dhe nuk ka nevojë qe ti te veshësh qylafin se nuk na plasi shume per ty mir ti bej cfar te duash nuk ka nevoj te shishe nese kosovart i quhan popull tjetr ketu eshte problem i joti dhe jo i atyre qi i shane. Une kaq kisha per te thene nuk te shava si munde te beja se ti je ti dhe mendon si te duash .Te gjithe ate qe mendojnë keshtu nuk jam shqiptar. Pra nese ti ke inate se kosovart jan me shum tifoza te komtares mos u inatos.Ti po deshe merre per mire ose per keq ky ishte mendim ime ti munde te moshash sa aqe ta pret truri por une nuk te shaj kot se ti ke kete mendime.Dite te mbare te gjithve ju.Kushe eshte tifoze ose ka respekt per vëllezërit tan kosovare ke komentojnë

                  1. V
                   Valerjo

                   Po ti ishte per shqiptart nuk do ushte mbushur stadiumi dhe kur skuadra humb pisat kane qe gjithmonë ne cdo ndeshje te rëndësishme kur nuk e kalen vetme si ketu me Shqipëri dhe jashtë vendi ate kane qene dhe ata jane tifoza besnik si te gjithe tifozat e tjera qe jane tifoza dhe jo ata qe kujton 1 here per ta pare dhe ja vjen jemi tifoza ti mund te vesh ne stadiumin por mund ti beshtesesh nga televizioni por jo ti quash ate njerëz primitive se ata tregojnë se sa tifoze jane dhe se sa shume e duan Shqipërinë dhe per respektimin e kundërshtarëve gjate himit te tyre ata nuk kan ndyre kurrë ne prishjen e himut te kundërshtarit. Dhe ti je i pari qe je njeri primitiv si munde ti thoshe kenge e shpifur kosovarët e kane heroine tyre si ckemi ne heronjtë tane dhe ate kane heronjtë e tyre plus se ne kosovart i kemi si vëllezër dhe ti i shanë kot dhe per qyfalet qi ti i quhan kot ato jane gjeja qe na përfaqëson qe jemi shqiptare dhe kosovare dhe ato po te ishin te shpifura si thoj ti nuk do ishin a qe te vlefshme ,sa dhe UNESCO i vlerësoj si nje gje e bukur.Sa per çiftelin nuk e përdorin vetem kosovart por e përdor dhe Shqipëria dhe jane nje vegel muzikore qi i kemi te trashëguar qe nga paraardhësit ton dhe eshte nje nga veglat me te bukura ne bote mos na bej si tifoze ose i patriot i madhe se ti as shqiptare nuk dushesh quajtur. dhe per lojtart kosovare e kane derën te hapur si dhe lojtarët e Shqipërisë te hyne ne ta komtare se dhe ata jane shqiptare dhe mos shaje kote kur nuk do me qene shqiptar ik jeto ne nje vende tjeter krijo jetën tate si te dush dhe nuk ka nevojë qe ti te veshësh qylafin se nuk na plasi shume per ty mir ti bej cfar te duash nuk ka nevoj te shishe nese kosovart i quhan popull tjetr ketu eshte problem i joti dhe jo i atyre qi i shane. Une kaq kisha per te thene nuk te shava si munde te beja se ti je ti dhe mendon si te duash .Te gjithe ate qe mendojnë keshtu nuk jam shqiptar. Pra nese ti ke inate se kosovart jan me shum tifoza te komtares mos u inatos.Ti po deshe merre per mire ose per keq ky ishte mendim ime ti munde te moshash sa aqe ta pret truri por une nuk te shaj kot se ti ke kete mendime.Dite te mbare te gjithve ju.Kushe eshte tifoze ose ka respekt per vëllezërit tan kosovare ke komentojnë

                   1. K
                    Kashi Selvise

                    Bythqiri vlonjat e hap tapen e bithes sa here shkruajne per lojtaret kosovare qe jane shpirti dhe zemra jone e ne shqiptareve Duka eshte patriot dhe i don shume Kosoven mor pleher por ti cmendesh se shumicen e bejne te mrekullueshmit kosovare dhe mos u merzit se nuk ka vlonjat se ne vend te kengeve vetem fjalen " te qifsha motren" dine te thone.mjerisht Shqiperia ka pasur edhe qelbesira e mutra te tille si ky qe po i pergjigjem

                    1. K
                     KOSTIKA NE POJAN

                     Kjo gazete eshte e vetmja qe lejon komente te tilla te denueshme dhe nje si rajmondi ose dhe 2 plehra.dhjeramane bastarde pa atdhe antishqiptare dhe antimyslimane fanatike shkruajne .Ketij frikacaku bastard nuk ja mban te publikoje ne asnje portal tjeter pervec Temes qe te shaje gjysmen e kombit Kosoven Veriun e Shqiperise apo pupullsine myslimane se do tja rjepnin lekuren.Shyqyr qe eshte Tema qe Tifozi plak Rajmond Vlonjati te gezohet se lexuari 100 komentet e veta

                     1. K
                      Kosova-Dardani

                      o i mjer, të kendosh këngët e Trimav të Kosovës duet mos kesh frik, për juve mendojnë greket dhe ngrisin flamurin dhe lapidar grek.

                     2. T
                      Tifozi plak

                      Pjeter hero kemi dhe selam musain po mot e jete nuk kam degjuar te kenihet per te ne stadium.nashi shiko sa te trashe e primitive duken serbet me ato qe bejne ne stadiume po ashtu dukemi dhe na kur ua kthejme me te njeten monedhe.

                     3. G
                      Gomari i babatasit

                      Jam dakort me tifozin plak,or vellezer ne shkojme ne stadium per te pare ekipin tone kombetar dhe jo festivalin e kengeve patriotike,na lini te shijojme futbollin.

                      1. L
                       Labi

                       Shko ore bythqir plak.

                       1. B
                        Brahim Shabani

                        PLISAT dhe Shqiptaret jashte Shtetit Ame, kane qene dhe jane Tifozet ne Besnik te Kombtares, dhe kure shpehet njeriu kunder tyre ose eshte i oa dijshem ose eshte tru shperlare. Kush i ndale tifozet qe te kendojne per QERQIZ Topullin , ISMAJL Qemalin, perse jo edhe Kryeheroin e asaj Kohe DED GJOLULIN, apo edhe tani per Kryeheroin ZAHIR PAJAZITIN, askush! Po per disa kinse Shqiptare me mire perkrahen duka e rama qe jane Antishqiptare dhe indentifikohen me vlerat e Sukseset e Shqiptareve pore asgje nuke bejne per Shqqiptarin, njesoj si edhe agim ademi e hashim thaqi. Ka njerze qe perceptojn vete interesin peronal e emocionin aktual, pore jane te pa denje per te qene SHQIPTARE E ATEDHETARE. E PLISAT JANE AJKA E TIFOZERISE SE KOMBTARES dhe SHQIPTARET JASHTE SHTETIT AME JANE PERKRAHJA ME E FUQISHME E KOMBTARES dhe lereni idiotit e poshtersit ketu.

                        1. S
                         S.Taushani (Elbasan)

                         Ik shporru mut muti se nuk ka kenge me te bukur dhe melodioze te mrekullueshme se kjo kenge e kompozuar nga artisti mjeshter kompozitori elbasanas Naim Gjoshi e kenduar aq bukur nga Shkurte Fejza.Por keta muter si ky plaku akoma duan te kendojne "bashkohuni shoke me ne ne cete,malit te larte ti shkojme perpjete.Kenga e Adem Jasharit me emocionon shume sa here e ndigjoj,kenge e persosur

                         1. P
                          Pirro

                          O plak mut o njeri o dëgjeneruar.ooo robt ti shkërdhevsha o qenef o turpi i kombit!

                         2. A
                          Al

                          Po largojini kta kosovar se ngelen duke kenduar kengen e Jasharit ne cdo ndeshje sikur po shkojn ne luft,na kan ça carin.

                          1. M
                           Mato Gruda

                           pidhin e sateme e ke pare ndonjehere?

                          2. S
                           Shkoder

                           faqja e zeze e Ripjelljes Socialiste vazhdon.... Shqiptaret me origjin jashte kesaj Shqiperie nuk duhet te pranojne te luajne per ekipin e kesaj Shqiperie qe gjicka mund te jet vetem Shqiperi nuk eshte. O legena, Shqiperia e sotme te cilen po e shkaterroni ju pjella e Dushan Mugoshes dhe Milladin Popoviqit, eshte krijuar nga gjaku dhe veprat e shqiptarve jasht kesaj Shqiperi. Turp, legena te poshter.

                           1. T
                            Tifozi plak

                            Po mire na qe po shkaterrojme shqiperine po ju jashte kur qenkeni me te mire pse nuk po ndertoni kosoven .e ke pare fushen e Fadil Vokrrit cfare gjendje eshte?

                            1. H
                             Hajduti i Surrelit

                             O ti kosovar me emrin Shkoder . Shko more legen mos na rruaj shume trapn, ti bashke me ata islamiket e qelbur . Shqiperia e sotme eshte krijuar nga njerezit tane brenda ne Shqiperi, qe kane luftuar kunder cdo pushtuesi . jo nga ju rrembythjet jashte Shqiperise, se ju jeni rrembythje fare , nuk luftoni dot per vete, jo te luftoni per ne. As nuk ju duam fare juve ne Kombetare. Shkoni atje luftoni per Kombetaren e Kosoves , Bravo Duka ! Edhe ne Kombetare DUKA ti thote Sylvinjos qe zgjedhja e pare ne Kombetare duhet te jene lojtaret nga Shqiperia ,jo na fut ne formacion ca budallenj nga Kosova qe nuk kalojn dot mesin e fushes , dhe le ne stol gjithe cunat e Shqiperise qe jane shume here me te mire

                            2. S
                             Saranda

                             Mire u abejne Plisave, sepse i dhane krah sterhajdutit Duka., Tani luani koqe. Gjak prishurit e Shqiperise.

                             1. G
                              Gjakova lol

                              Bravo Duka ! Ua beri shuem mire budallenjve te Kosves se na can trapin me kenget e Jasharit dhe me ato plissat ne koke qe duken sikur kane dale nga cmendina Edhe Sylvinjos ti thote qe te mos falen ne fushe ata budallenjte nga Kosova se ndryshe ti ndjeke jashte Kombetares , se na diskretiuan ata islamike te qlebur

                             2. B
                              Berat

                              Armando Duka, kryemafiozi bastard qe tani do te gjej karrieren te bashkveprimtaret e tij antishqiotar.

                              1. Roberto

                               Po kjo parulla per ca e ka fjalen??? ""Mallkuar qofte kush s'na do bashke"????? Akoma ne nje brime i bien keta??? A ka futboll apo propagande boshe???? Une i pari jam qe nuk kam dashur dhe nuk dua te jem me ju. Ju keni vendin tuaj ne kemi tonin. Imagjinoni corben qe do behej me ju. I keni te vertetuara nder vite prandaj rrini atje ku jeni dhe mos hani mut. Ketu jemi ne zot.

                               1. b
                                ben

                                Idjot nga koka tek kembet. Ti duhet te jesh ndonje nga ata bastardet qe ben politiken e serbit dhe grekut qe shqiptaret i do te ndare se keshtu i sundon me mire.

                                1. Z
                                 Zaho

                                 Bastard po kalo kufirin nje here deri ne Prizren dhe do shikosh se do te ndrosh qendrim pavatesisht se je bastard dhe socialist.Rrofte Kosova shpirti i Shqiperise qe na e moren Ne 1913.

                                2. N
                                 Ndryshme duhet te ket tashme ne gjithcka !

                                 Plisat jane pjes e pamohueshme e Tifozeve Kuq e Zi dhe her pas here i japin tonit Stadiumit me Koreografine e tyre Folkloriste qe perben Identitin tone si Shqptare ,poooooor ,nuk duhet te jet gjithmone e njejta Krografi ne Stadium dhe kte Plisat duhet ta kuptojme pa u hdhnuar aspak sepse te gjithe duam te miren tone si Shqiptare e Kombetare ,duke u treguar te Arsyeshem e joqejfembetes sepse ,kjo s'do te thot se nuk jane te Vleresuar nga Shqiptaret perkundarsi ,fitojne cdo Rrespekt .___________ Por ,si e dime cdo hap perpara ,shoqerohet me zhvillime te reja e Stradegji te reja ,pra me ndryshime qe tregojn hecje perpara ._______ Si e tille ,duhet te ket ndryshme dhe pregatitje ne Stafin e Trasmetmit ne Kabine Shqiptare ne Gjermani (gjate ndeshjeve ) ku vec ndryshimit pse jo edhe te Komentatorit -qe ky aktuali (ne mos gaboj quhet Alban ) nuk ja ka kapacitetn e duhur e njohjen e Futbollit e shpesh kometnon brockulla (s'kam asgje personale sepse s'e njoh fare ) __________por nji Rendesi te Vecante do ken edhe te Ftuarit ne Kabine Shqiptare te Komentmit gjate ndjeshjeve ,ku Lila per mendmn tj duhet te spostohet poashtu dhe ne vend te tje te ftohet nga Dy Bashkkomentues gajte Ndeshjes te kombinuar nji nga Shqiperia e nj Specalist Futbolli nga Kosova e Maqedonia ,per to dhene nji pamje e kuptim me te plote Perfaqsueses Kombetare per Euro 24 ne Gjermani ,si bene edhe gjithe Bota . ________________________Nuk du duhej te mungonte e te ishte Prezenz pa tjeter Njohes te Mirefillte te Futbollit Shqiptare , si Trainere ishFutbolliste Shqptare te njohur , psh, Starova .Ruci ,Kushta ,Muca , Tare, Skela ,etj ,por patajter duhet te thret e jet Prezent nj Futbollst i shkelqyer Kosovare e Trainer sot ne Kosove ,nj njohes te shkelqyer te Futbollit e nji dashamires te Flakte te Kombetares Kuq e Zi dhe shembull Atdhetari Patriote ___ ISMET MUNISHI_____pa te cilin nuk do plotesohej ajo Pamje e Flkate Kuq e Zi ne Gjermani .

                                 1. I
                                  Inceneratori

                                  Jo jo, Plisat nuk duhen futur ne Stadium sepse ata i japin Stadiumit nje ngjyrim lokal dhe e kthejne stadiumin sikur do bejme lufte duke na care trpain me kenget e Jasharit qe jane kenge te shemtuara fare. Ne ndeshjet e Kombetares kendohen kenge per Shqiperine, jo kenge lokale . Po ashtu Plisat jane shume primitive dhe te neveriteshem sepse bejne zhurme kur kendohen hymnet e skuadrave te huaja, duke na diskretituar . Edhe ajo qe dalin me qylaf apo plis ne koke duket shume karagjoze . Plisi nuk eprdoret me, tani eshte per ne muzeum, jo per stadium sic bejne ata idiotet e Kosoves , Ndaj edhe kjo me plisa ne koke nuk duhet lejuar se duken si idiote dhe po behemi gaz i Botes, nga sjelljet e primitive te ketyre budallenjve nga Koasova. Le pastaj kur fillojne dhe shajne : Serbi, serbi te qifsha motren ! Duken komplet idiote. Ca lidhje ka aty ku ne po lozim me nje ekip tjeter . Po te duan te shajne Serbine ta shajne ne ndeshjet e Kosoves, atje le te bejne cte duan , nqs i lejojne organizatoret , Ndaj ka bere shume mire Duka qe i ndali te mos futen me ne stadium ata idiote Sa per komentatoret ate e kane ne dore televizonet qe japin ndeshjet , ata le ti zgjedhin me te miret ne trasmetim

                                  1. T
                                   Tifozi Kuq e Zi

                                   ince , okay ndoshta ndonjher edhe mundet te ken dal jashte Formatit te Tifozit te te Rregullt ,Kulturuar Europian , por te tilla ,thirrje e parrulla " te tepruara " per nji ndeshje Futbolli ,ka pasur edhe ne stadume te tjera . ########## Thirrjes "Serbi ta qifsha Motren " - me ngel Peng se do isha bashkuar me gjithe Shpirt por edhe ta Qifsha Janullatosin########## _ sepse jane emocione Kombetare qe shperthejne ne Ndeshje te tilla ,sado jo Normal te tingellojne .. ne Stadiumin tone po i thone ,, jo jashte ! Dhe nuk po e bejne Gjithmone .Edhe kenga e Adem Jasharit duhej (edhe ate Kenge te Heroit Shqptareve te Kosoves s'e kendpjne ne cdo ndeshje ) dhe per mendmn tim ,ishte shume Korrekt .Perse cfar ka ? Eshe dicka frymezuese ,motivuese per te gjithe . Nuk me vjen mir nga reagime te tilla ,qe te japn pershtypjen se ke te besh me njerez naive qe i shikojne gjerat ne Ekstreme pa qen fare nevoja .Eshte normale qe do kendojne edhe kenge .E keqja eshte ktu ne kte hale se ka shume flogrek qe komentojne kunder Shqptareve dhe Qellimi i vetem eshte Percarja mes Shqptareve por lodhen kot . Uroj me nj ftore sonte Kombetares , Plisat duhet te jen ne Stadium dhe natyrishte qe te sjellshem

                                 2. N
                                  Noci

                                  Problemi nuk qendron vetem tek tifoja,por te perdorimi politik i tifozave.Ajo parullë eshte politike,qe i drejtohet dikujt dhe mbas ndeshjet nje grup nga tribunat me entuziazëm filloi te brohoriste Albin Kurtin.Ne stadium shkojne per tekenaqur vehten duke i dhene zemer lojtareve dhe jo Albin Kurtit dhe Edi Rames.Ne nuk kemi armiqesi me askend ne bote ,por ne stadium respektohet institucioni dhe futbolliste qofshin edhe kundershtare sepse edhe ata bejne loje ku ne mund te kenaqemi

                                  1. A
                                   Arber

                                   Do vete ne stadium ato qe vene vetem nje here ne vite... dhe vetem kur skudra fiton... vk....

                                   1. F
                                    Federata e Cubit Duka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                                    Nuk mund ta dij arsyen perse Plisat lihen jashte ,maje me duket antishqiptare ky skandal i Dukes dhe nji padrejtesi ,e nji pafytyresi ,qe behet ndaj Tifozave Kuq e Zi Grupi i Plisave . Maskarai Duka paska Privatizuar edhe Stadiumn edhe Biletat , si ta kshte Bahcen e babait te vet hej ! S mor maskara i ndan Vllezrit tane _Plisat e Komebtares nga Festa e Kombetares mor pis njeri ? Me cilen te drejte o Cubi i Federates se maskarenjeve ? Kush vendos te tilla Perjashtme ne Ate Federate xhambazesh mosmirenjohes ndaj Plisave ? Te pakten per njerzillek dhe Rrespekt te Plisave Shqiptare ,ti kshe derguar Oficiel nji Mesazhe ku ti sqaroje madje kerkoje Falje ,perse e morre kte Vendim Absurd . Kombetarja nuk eshte Pron e asnji Maskarai e akoma me pak e Cubit Duka ! Ne i duam ne Stadium Plisat sepse jane pjes e pandare e Tifozerise Kuq e zi . S mor nuk mesuar njher te Rrespektoni shqiptari - shqiptarin dhe kuptohen me njeri tjetrin me rrespekt si qytetare te ksaj Bote sepse po shkojme ne Europe ,Gjermani e jo te sillet Duka e gjith stafi i Federates si bageti o ju dhjefsha statujt tuaj . Jane Vellezrit tane Plisat e te pandare qe sdo ket bir kurve t'na naje me ne Shqiptaret . Te pakten duhet ti kerkohet Falje - Plisave nga Federata nqs i ka ngel ndonji Surrat Shqiptari ? -Megjithate un do ja falja Bileten tme si Tifoz Kuq e Zi Plisave dhe i them te vijne ne Tran se i presim sipas Zakonit Shqiptare te fewtojme se bashku gjithShqiptare Kombetarrja eshte e joan e gjith Shqiptareve jo e Dukes dhe plehrave te Federates

                                    1. R
                                     Ramaforma

                                     Plisat i kemi vellezer por jashte stadiumit , jo brenda ne stadium . Ndaj BRAVO DUKA qe i nxori jashte stadiumit ata lopcare qe bejne si halabake ne stadium

                                    2. T
                                     Tirona

                                     FSHF duhet te vendosi nje ligj ku pervec himnit kombetare qe kendohet para fillimi te ndeshjes , asnje kenge tjeter patriotike apo nacionaliste mos te kendohet në stadium . Ne asnje Stadium neper Bote nuk kendohen kenge te tilla sepse perceptohen nga publiku qe eshte në stadium dhe nga Ata qe e shikojne para ekranit si thirje histerike Naziste….

                                     1. R
                                      Raimond vlonjati

                                      Ashtu eshte por FSHF duhet te lejoje te kendohen vetem kenget per Shqiperine ne stadium , sic jane kenget "Per ty Atdhe", "Po ku ka si ti o Shqiperia ime", "Duame shume Shqiperine" dhe asnje kenge tjeter te mos kendohet si ato kenget idiote per Adem Jasharin qe na can trapin ,

                                      1. Roberto

                                       A e imagjinoni ne Europian kur idiotet te kendojne kenge te tilla neper stadiumet e Gjermanise??? Eshte turp per ata se po na kthejne 500 vjet prapa. Pse nuk kendojne kenge per Skenderbeun???

                                     2. S
                                      S ç

                                      Esht e vertet nuk duhet ajo genge se jemi ne futboll e jo ne lufte

                                      1. S
                                       Shqipe

                                       eshte skandaloze te degjosh nje kenge qe mund te jete vertet frymezuese per disa ne ate vend qe edhe pse i coi me duart e veta udheheqesit e tyre drejt Hages perseri i kendon nje te vdekuri hero, por kete e ben ne vendin e gabuar dhe momentin e gabuar. me termend qe te vjen per te vjell thot dikush ne komente, dhe mbase ka te drejte sepse femija jon kur shikojm ndeshjen e shqiperise na pyet kush eshte ky dhe pse po e kendoj ne ndeshje futbolli. me pak llafe nje turp i madh. federata duhet te ngrej zerin qe gjithe kto kompozitore te krijojne himin e skuadres per te mbeshtetur djemte ne fushe. ke qejf kur degjon tifozerit e vendeve te tjera te kendojne himne te skuadrave perkates. me pak llafe na kan Çar K...IN me ket jasharllikun.

                                       1. T
                                        Tifozi plak

                                        Futbolli eshte thjesht englendi ,nuk dilet ne selamet me sport te gezon kur fiton ekipi yt dhe kaq .11 djem shqiptare luajne kunder 11 djemve te nje shteti te cilet kur i kemi mysafire duhen trajtuar me respekt duke filluar qe nga himni i tyre etj .dhe vini muzike mudherne tupac ,pitbull m jackson etj .boll me folkun primitive se na ngaterruat plackat e barkut.

                                        1. m
                                         mërgimtari

                                         Vetëm falenderime duhet të ketë për djemt e shqipeve që vijnë nga të gjitha trevat për të luajtur dhe përkushtuar ngjyrave kuq e zi .Respekt për Plisat dhe lavdi përjetë të jetëve Jasharëve , injorantët është më mirë të heshtin dhe pederasët e 300 evros , le të vazhdojnë t'a marrin nga prapa .

                                         1. E
                                          Ebukura

                                          Vetëm ata që nuk kanë gjak shqiptari nuk i duan PLISAT. Turp turp! Jemi një komb kemi një gjuhë e një flamur. Nuk ka Shqipëri pa Kosovë , nuk ka Shqipëri pa tokat etnike. ❤️????????❤️????????❤️

                                          1. I
                                           Illyricum

                                           ????????????????????????????????????????????

                                          2. Morra fjalë e morra qarkun!

                                           Kur kombetarja kishte me se shumti nevoj aty ishin Plisat, Plisat nuk e bojkotuan kurrë kombetaren , ishin aty ne borë e ne shi. Por kjo i bie se : Kerceva Drinin ta qi..kalin. E ndoshta dikuj i mungon Open ...B. Më kujtohet shumë ndeshje futbolli isha ne stadium Q Stafa me 2004, kur ne të ashtuquajtur kosovarë i mësonin të ashtuquajturit shqipetare të bëjn tifo. Po skan faj ne te ashtuquajturit Kosovarë i kemi fajet se ju duam, por mos harroni se do te vije nje dite kur do të na kerkoni por do te jetë shum vonë. U kualifikuat falë ketyre" Lopqareve " si na quani. Vertet nuk e kemi nje stadium , por mos harroni se ai stadium mban emrin e legjendes me te madhe te futbollit Fadil Vokrrit, e ne ket stadium e mbanin koken ulur edhe kampionet Europian C.Zvezda qe ne lopqaret e kosoves e mundem edhe ne Beograd. Nuk i perkas asnje tifo grupi, por i perkas atyre lopqareve qe i benim nga 15 ore udhetim qe te vinim deri ne Tiranë. Bile bile ju blenin edhe take, juve te kuqëve, qe sjeni mirënjohes per hiq asgjë. Ne do ti kendojm Adem Jasharit, Katanes, Çerqiz Topullit, Skenderbeut, deri ne frymen e fundit. Se Kosova do te jetoj dhe do te jetoj.

                                           1. D
                                            Dani

                                            Shume dakord me komentin e Rajmondit. Kosovaret duhet te zgjohen nga gjumi shekullor ku i ka ven turqia dhe te perqafojne pak civilizimin sepse na i mbushen stadiumet me sjellje mesjetare dhe rruget dhe televizionet me kulture islamo - orientale.

                                            1. S
                                             Shvercerat

                                             A sa mire va bajn,tash keni me i kuptu se kta jan,si ajo fjala: kalova lumin te dhjevsha kalin...shvercerat e shkupit ka kohe qe nuk organizojn me per te shkuar ne stadione

                                             1. L
                                              Lulzim

                                              Duka i ka qendrimet si te vuqiqit dhe rames. Dhihet kur ti ja degjon apo shikon rama dhe vuqiqi ata thanjen "Mallkue kofshin te gjithe ata qe nuk na duan bashke". Nuk na duan bashke se jane duke kullote ne grazhdin e serbis dhe rusis para te pista te droges dhe kurvnis. Edhe keta pisa jane gati ne fund te rruges!

                                              Lini një Përgjigje