Armando Broja thyen heshtjen: Kjo është marrëdhënia ime me Sylvinhon dhe Kombëtaren

19 Nëntor 2023, 17:44Sport TEMA

Armando Broja thyen heshtjen: Kjo është marrëdhënia ime me


Armando Broja ka reaguar me një shkrim të gjatë në Instagram lidhur me çështjen e mos-grumbullimit në Kombëtare. Sulmuesi i Chekseat sqaron një herë e mirë polemikat ku thuhet se ka probleme me trajnerin Sylvinho. Broja hedh gjithçka poshtë dhe i jep të drejtë brazilianit për vendimet e fundit.

“Përshëndetje! I gjithë ky lajm i rremë që qarkullon duke thënë se nuk më intereson ekipi Kombëtar dhe se unë dhe menaxheri jemi zënë është gënjeshtër e plotë. Unë e dua Kombëtaren me gjithë zemër. Isha shumë i mërzitur që m’u desh të humbisja 1 vit të Kombëtares për shkak dëmtimi dhe më pëlqen të besoj se unë dhe menaxheri kemi një marrëdhënie shumë të mirë ku mund të flasim lirshëm dhe me respekt me njëri-tjetrin.

Ai ka bërë një punë të mrekullueshme dhe jam personi më i lumtur që shoh Shqipërinë të kualifikohet në Gjermani. Kam shumë respekt për të gjithë stafin dhe lojtarët, si dhe menaxherin. Ai nuk më zgjodhi mua jo sepse u prishëm bashkë, por thjesht sepse u lëndova dhe nuk isha në formë. Nuk kam luajtur asnjë lojë që nga kampi i fndit. Ishallah me fitore nesër. Me respekt, Armando Broja.”

18 Komente

 1. B
  Bravo Armando Shqiptari i vertete

  Gjthcka ne interes te Kombetares e Shqiperise . Kush lind i Madhe ,s'zvogelohet nga pickamat e llapqeneve te halese medieatike

  1. S
   Sportisti

   Hani mut ju gazetare ,kot nuk ju ka thene ai , (qe jeni kazanē )

   1. M
    Muzaka i Ri

    Ej,o cun, mbaj gojen, nuk jan te gjithe Kazan, ka edhe legen aty...

     1. L
      Lala i Lushnjes

      E bukur.... Muzak...e bukr.,.

     2. Roberto

      Hahahahaaa Kazan dhe shkuar kazanit o tunxh bir hahbaaa.

      1. P
       Pijedashesi

       Jo te keqen nuk.esht tunxh, po zingato nga ato qe te nxin.

      2. l
       luli

       kazan jane por jo kazan rakije

      3. m
       meli

       I VETMI QE BIE ERA LOJTAR I KOHES!PO EDHE SIKUR TE ISHTE NE FORMACION AI NUK DO SHKEQENTE SEPSE KERKUSH NGA KETA NUK KA NIVELIN TE KUPTOJE LEVIZJET E TIJ TAKTIKE DHE POZICIONIMIN PER TOP!NDAJ KE BERE MIRE QE I KE LENE CUNAT E FSHATIT TI HEDHIN TOPIN NJONI TJETRIT SE PER LOJE AS BOHET FJALE.MESAZHI I TIJ "SUKSESE NESER" ESHTE IRONI SEPSE DO TE THOTE QE NUK I DIHET SE JENI TE DY TE BARABARTE KU EKIPI JONE KA FAVOR FUSHEN DHE FSHATARET QE NESER DO TE MBUSHIN SHKALLET E STADIUMIT ME LEGENA SE KA THENE ARMANDO DUKA QE DO NDAJ TORTEN ME TE MADHE SE TE LUL PASHES! NDAJ SUKSESE QUNA!

       1. T
        Tifozi

        O llapaqena gazetaruce a ju mbush mendja per te verteten!?

        1. T
         Tifozi plak

         Ve bast se gazetaret shqiptare do fillojne te thone :e ka bere kete deklarate sa per diplomaci por e verteta eshte se .. e do fillojne me teori konspiracioni e cfaredo iu vjen ne tru pa patur asnje lloj fakti .

         1. s
          sali

          Keta maskarenj pseudo gjobvenes gazetare cfare nuk bejne jane keta qe nuk e duan Shqiperine duke futur grindjen,Jo keta lortare trima,Te njejten gje shkrojten dhe per Ozunin,Keta jane maskarenj gazetare.

          1. Bravo Broja! Je shqipëtar i simbol i shqiponjës kuq e zi!

           1. Bravo Broja! Je shqipëtar i simbol i shqiponjës kuq e zi!

            1. Bravo Broja! Je simbol i shqiponjës.

             1. T
              Tifozi

              Burdellot gazetareske “Shqiptare” u pergenjeshtruan. Yh plera gazetare pacavure. Bravo Broja.

              1. T
               Trotski

               Beni Llafe Kot.Broja in Gamba ! Leni Silvinjon te beje Punen Mos Perflisni per Gunen!!! .Silvinjo i do me te miren Skuadres se Shqiperise.Mos Fusni Hundet per ta bo çorap Situaten

               1. K
                Klodi

                Hallall Broja forca Shqiperi!

                Lini një Përgjigje