Grykësia e pisët me Brojën!

19 Nëntor 2023, 20:54Sport TEMA

Grykësia e pisët me Brojën!


Me menaxher ose me pseudo menaxher në kombëtare, Broja mbetet Broja, një nga talentet më të çmuar në Europë.

Çelësi nuk luan për Brojën, por Broja luan për Çelësin, sepse ka menaxhues profesionistë si klub.

Në kombëtare kanë marë shpesh lojtarë duke thënë hapur:

Nuk ka ekip, prandaj po e ndihmojmë. Por Broja e ka ekipin, madje në një kampionatet më të forta në Botë! E bëtë paçavuren duke mos e ftuar se kujtuat që kualifikimi do mbyllte gojët "e liga".

Në vend që ta ftonit sot, vrapuat duke i kërkuar të bëjë deklarata. Në kombëtare nuk ka si të jetë ndryshe, sepse Broja nuk mund të shmanget dhe vendi i tij nuk mund të zëvendësohet.

Loja e ndyrë me lojtarët e kombëtares nga pseudo menaxherët e pronarit është bërë gjithmonë dhe nuk është risi.

Reflektoni, se imazhin e rrënuar nuk e rregulloni dot kur luani pisët nga grykësia....(Edmond Sufaj)

44 Komente

 1. t
  totololi

  Ceshte ky shkrim misterioz o koqe? Broja vete i dha te drejte te gjitheve te thone se ai nuk do te luj per kombtaren. Ai nuk ndejti as ta shifte ndeshjen me Cekine. Eshte shume mire qe ai foli dhe sqaroj se nuk ka asnje problem me trajnerin dhe kombtaren ne pergjithesi. Po do ishte me mire sqarimin ta kishte bere nje muaj me pare, jo sot. Per mua ai nuk duhet te grumbullohet per Euro 24. Pas Euro-s te grumbullohet e ta filloj nga zero perpjekjen per tu kualifikuar per boterorin e radhes.

  1. G
   Gazetar me mik

   Ky autori i shkrimit, se kë njeh që ja ka botuar, nuk e di, por duket qarte nje gjë. Ka qene diku per drekë ne ndonje restaurant ne Lunder apo Linzë, Ka rrekellyer nja dy gota dhe Ka shfryer nje inat personal me Armando Dukën. Tani, se kush është Duka, e di edhe fshatari me i humbur, por ky nuk e permend as me emër. Ka bere nje hartim prej katermbedhjetvjeçari, ka kaluar ne orgazëm para kohë (premature ejaculation) si katermbedhjetvjeçar, dhe vetem dreqi e di se çfare ka dashur të thotë.

   1. R
    Raimond Vlonjati

    Bravo autori i shkrimit Autori i shkrimit ka plotesisht te drejte dhe duhet te shkruhet sa me shume per kete fenomenin e Brojes se Broja eshte me i miri , qe ka Kombetarja . Keta qe kemi ne sulm tani jane kot fare , levizin si budallenj ne fushe, jane shume te ngathet dhe jo rezultativ Artijij idiotit trajner SIlvinjos i duhet treguar vendi dhe duhet folur hapur se ai idiot qe na fut ne formacion te pare ca lojtare medioker, vetem pse ata vijne nga Kosova . Ky sharlatan trajner qe ka nivel shume te ulet , se ai ka bere loje kot fare pa asnje lloj mendimi, e ka kthyer Kombetaren tone ne nje magazine ku mblidhen gjithe lojtaret medioker te Kosoves. Ndaj i duhet thene NDAL ! Shume mire gazeta qe e trajton kete fenomen, dhe biles i duhet thene Meros te beje ndonje artikull te forte ku te demaskoje kete tendence te piste te Silvinjos qe na fut lojtare mediioker ne formacjuon sepse jane nga Kosova , dhe le ne stol lojtare klasi , sepse jane nga Shqiperia . I duhet bere te qarte atij idioti se zgjedhja e pare jane lojtaret nga Shqiperia, pastaj ata te Kosoves.ok? Ne lozem me Moldavine me nje mesfushe skandaloze e cila nuk kalonte dot topin ne fushe te kundershtarit dhe u bllokua komplet nga Moldavet . mbrojtja ne qender ishte komplet rremuje , nuk dinin ke te mbronin. Nderkaq Silvinjo idioti na ben nderrime duke futur dy budallenj si Daku dhe Muja , vetem pse ata jane nga Kosova, dhe mban ne stol Ernest Muci, Uzunin, Baren , Laci , Roshi etj qe jane shume here me te mire se ata qe po loznin. DHe sic thote dhe artikulli Silvinjo deficenti nuk e therret fare Brojen, Broja patjeter duhet futur se eshte lojtari me i mire i Kombetares , dhe Tfiozet e Shqiperise, duhet te protestojne kunder Silvinjos . Pra ne Kombetare ne formacionin e pare duhet te jene ne sulm Broja dhe Muci stable se jane te shkelqyer, ndersa keta lojtaret qe na ngrene bythen perpjete ne fushe, keta rijne ne stol se kane nivel te ulet fare dhe le te shkojne te ,ozin te oborri i Xhamise, ok? Edhe ne mesfushe duhet patjeter te futet Bare, Roshi , Laci, Kumbulla etj ne formacionin e pare . Dhe duhet qe gazeta te trajtoje edhe problemin Kengeve qe kendojne keta idiote ne STadium me cifteli sikur jemi ne shekullin e kaluar, apo kur vendosin qylafet ne koke dhe duken kaq qesharake dhe primitive,sa te vjen per te vjelle. Jetojme ne kohe moderne dhe duhet te sillemi dhe te vishemi ne menyre moderne , jo sikur spao kemi dale nga Muzeu historik , se lam nam. Duhet te vendoset edhe nje regull etik per Kombetaren , se Kombetarja perfaqson Shqiperine , ndaj dueht te kete serizoitet si ne kenget , si ne sjelljet ne cdo gje. Pra te kendohen kenge Kombetare, qe i kendojne Atdheut, Shqiperise edhe kenge moderne ne anglisht qe te tregojm se jemi pjese e Europes . dhe ne kmei kengetare mdoerne super klas si Dua Lipa, Bebe rexha, Ava Max, Rita Ora, por edhe kengetare te huaj ne anglisht qe ci bejne gjithe Bota . Ato kenge per heronjte e Kosoves ti kendojne kur loz Kosova , jo kur loz Shqiperia, se Shqiperia ka me qindra heronj, por nuk kendohet ne stadium per ta , ok? Dhe te mos kete thirje me sharje kunder Sebrise sic bejne ca idiote, se tregojm qe jemi njerez te dobet fare. Nuk ka nevoje per sharje te tilla. ne e dime shume mire qe Serbia eshte armiku yne i betuar dhe ata nuk ndryshojne kurre ne armiqesine e tyre , por ne duhet te tregohemi moderne , mos ti Permendim, por natyrisht jo ti duam . Po ke mundesi qiu motren serbeve, por jo te ulerish kunder tyre ne stadium se tregohemi primitive fare . Ndaj stop sharjeve ne stadium , te sillen me etike , dhe ne kete menyre ta shijojme lojen brenda regulllave te etikes . Edhe njehere po e theksoj sa me shume shkrime te tilla si ky qe eshte bere aty , te behen per Brojen dhe per gjith problemet e Kombetares dhe tifozave qe ne Gjermani te perfaqsohemi me dinjitet, jo si turma primitive , ok?

    1. k
     kete kisha tani per tani

     Broja eshte egoist dhe si tille s(ka per te qene kurre lojtar me perspektiv as per kombtaren e as per skuagren ku luan. Djem te tille jane defiçente ne tru dhe s'eshte e thene se luajne bukur me kembe fale nje talenti. E tha Panajot Pano në Moske kur shkoi me Partizanizan se e pyeten; pse vure kembet ne jastek kur ai eshte per koken? Po kembet me prune ketu e jo koka, tha ai me shaka. Kujdes me femije qe perkedhelen se dhe te vrasin keta po te ken gje ne dore! Broja do kaloje si mjergulla ne shiun e vjeshtes. Dhe kur arrihet nje rezultat, pavaresish se si, si ky i kombtares, duhet pergezuar dhe pergojuar se behesh njeri me banal se ç'je. Sa kane lidur e kane vdekur deri tani?!

     1. L
      Liu

      Debil apo UDB-ash...zgjidhe vet!

     2. I
      Inceneratori

      Bravo autori i Shkrimit ! Broja duhet patjeter ne Kombetare, se eshte 100 here me i mire se budalla Cikalleshi, dhe biles dyshja Armando Broja

    2. F
     Fajtori.com

     O Susufaj, çfare çorbe ke ngrënë mo i zi që s'di çflet? Media këtë punë ka, që ti bëjë njërëzit të flasin edhe kur ata sduan. Tani çfaj ka media dhe publiku kur që nga ndeshja e Çekisë nuk u tha asnjë fjalë, as nga Broja, as nga Federata, as nga Manaxheri. Normalisht që kjo heshtje e të gjitha palëve ka ushqyer konsipiracion. Shyqyr doli sot Broja dhe na sqaroi! Falemimderit Broja, por ta kishe bërë më herët. Kaq e thjeshtë do ishte!

     1. N
      Noci

      Ky gazetar padyshim qe ja kafutur kot sepse broja vertet mund te dije te luaj futboll por nuk di variantin hidh top prit top!Vertet mund te kete pergatitje fizike dhe te jete i shpejte ,por nuk di ma than "osa mir me ken shqiptar o he o hej o hej",ose "shqiperi etnike "pa basarduar disa vargje pa vend a thua se te gjithe ekipet jane serbe dhe u duhet kenduar kenga e "komandantit Jashari",idiotizem i papare ne kete shekull!A thua se edhe shqiperia sapo ka dale nga lufta e ma do mendja qe ne finale do te kendohet edhe ndone kange per Vetvendosjen dhe Albin Kurtin ,se na takon o hej o hej o hej!Forklorizma idioteske ne nje stadium futbolli! Broja duhet te futet ne burg si tradhetar dhe duhet ti hiqet pasaporta sepse nuk ka asnje veti si keta gamoret qe vetem bredhin neper fushe dhe kthejellohen kur perplasen me njeri tjetrin!Kesaj i thone te fluturosh me pras ne bythe!Ekipi jone perfaqesues nuk di te luaj as sa 1 e dhjeta e ekipit simoter te Kosoves!Shikoni nje ndeshje te ekiît kosovar dhe nje te shqiperise dhe do te bindeni per kete se ku jemi ne e ku eshte futbolli sot!Ndaj lerini folklorizmat por civilizohuni dhe lereni Brojen se edhe sikur te futet ne formacion ate nuk e kupton njeri se kur kerkon top dhe kur duhet ti japesh pasin!Mire jane druvaret si Qika e Lleshit e ndokush tjeter qe edhe kur vrapon has ne ndonje pengese dhe rezohet duke kerkuar faul,kur shikon qe eshte perplasur me shokun e tij te skuadres!Ndaj mos na hapni barkun ore mjerane me futboll amatoresk !Ku bota dhe ku ne !ne fakt per folklorizma iua kalojme te gjitheve si fiset ne Honolulu ,o hej o hej o hej!

      1. I
       Inceneratori

       O Ndoc Roku ! Ata te Kosoves te shkojne te lozin per Kosoven , se Shqiperia ka lojtaret e saj. Meqe jane te mire te shkojne te ndihmojne Kosoven te kualifikohet. Ne Kombetare kemi lojtaret e Shqiperise qe jane te shkelqyer , sic eshte Broja, Muci, Uzuni, Kumbulla, Bare, Balliu etj. Ndaj Sylvinjo qelbesires ti thuhet se duhet te aktivizoj lojtaret e Shqiperise ne fillim fare, pastaj ata te Kosoves . Ata nga Kosova te qendrojne ne stol.

     2. N
      New York

      O totol po Broja te ben mutin o totol dhe te le me Cikaleshin te lesh nam ne Gjermani o totoool

      1. p
       pjeter

       Autori i shkrimit varilesht, eshte nje nga ata qe duan te sigurojne kotheern! Dhe ky portal, dallohet per cinizem, ja boton qe te krijoje debat, te fusin ndonje lek edhe keta me klikimet!! Thjesht bisnes shoku, nuk ka rendedi se per ke dhe c'fare shkruhet!! Ta po ti pergjigjesh ketij debilit qe ka shkru artikullin mbi temen, duhet te futesh ne lojen e ketyre, keshtu le ti leme te vetpermiren!!

       1. P
        Plisi i mbushur me mut

        Or capacul,me targen sufa,qe habitem si ta kane botuar kete lloj lehje,te nje qeni te zgjebosur.Brojja u fry,qe ne fillim,si nje lojtar i madh,kur ngrohte stolin rezerve tek Celesi.Dhe me trurin e nje maloku,filloi te gjemoje pordhe,ketej nga vendi ”ame”.Duhet te falenderojme punen dhe inteligjencen e madhe te ekipit te Silvinjos,qe vertetoi,ne menyren me te mire,qe futbolli eshte loje kolektive.Lojtaret e medhenj te botes,e kane pasur dhe e kane krenarine me te madhe, kur lozin me kombetaren se me klubin.

        1. O
         Olsi

         totololi shume koment i sakte, jam dakort me ju, te vije mbas evropianit, dhe te ndihmoje per kualifikimin ne boteror, atehere po e meriton. Djemte e kombetares bene gjithe kete pune te madhe, te vije ky pordhaci tani, e ta gjeje cdo gje gati, se pastaj llogjike qe shume nga djemte do merziten, dhe llogjike do prishet dhe harmonia ne kombetare.

        2. s
         sali

         Gazetaret e gjoja opinioniste maskarenj e gjobe vendes,cfare ligesi nuk krijojne ,Jane keta qe nuk e duan Shqiperine jo keta djem te talentuar e atdhedashes,Te njejten gje e shkrojten sot dhe per Ozunin,Plehra e maskarenj qe vetem gazetare nuk jane,

         1. P
          Port halet ngelen me gisht ne ...

          Haaa e pa degjuar ndonjehere te kundershtosh deklaraten e Brojes e shkruar e zeza mbi te bardhe se te intereson ty je megjithmende i semure mendor Kush e detyroje Brojen te beje ate deklarate sipas llogjikes tende ? Po e konsideroni Brojen si nje 5 vjeçar qe e detyrojne . Buf pulash mesoje Broja eshte adulte deklaratat nuk i ka te imponuara se nuk e imponon kush perfaqesimi qe i bene Shqiperise nuk eshte interesi ekonomike o idiot asnje perfitim nuk ka Broja veçse deshires por ju prishi pune kazaneve port haleve qe nuk do genjejne me i nxori dhe ju nxori bllof bllof bllof

          1. k
           kritiku

           Shume i sakte dhe i qarte autori i ketij shkrimi

           1. S
            Shqiptari i Ilirisë

            Ça i ka këto gomarllëqe që zhgaravit ky Cufja?!

            1. K
             Kazan Pelhrave Toksike Shqiptare

             Nji shkrim ndryshe nga gjitha ato qe kjem mesuar te shikojme Kazaneve Shqiptare ,qe ben dallimn jovetem nga Kulaiteti e formulimi mendimit por edhe shume realist i cili ve pikat me_ i _. Shqpera vuan shume ne kte drejtim dhe kjo s'eshte aspak dicka e panjohur nga te gjthe ne shqiptaret, kur djme qe shumca e Medieve Shqptare financohen nga Greku apo X - Grup interesi Antshqptare . S'do desha aspak te analizoj Karakterin Toksike e Lajmeve e Tematikave qe xhirojne kto Kazane cdo dite ,duke helmjuar trurin e opiniont shqiptare ( sepse nuk ta bejne te dukshem Komentin -ku censura eshte me e ndyre se ne Komunzem ku ishte e deklaruar ) poooooooor ktu kane akses e prirjoritet me shume Antishqiptaret FiloGrek e Filoserb ,se sa ne qytetaret Shqiptare ! Kjo ben te qarte banalitetin e karakterit te ktyre Haleve ,qe nuk len pisllk pa bere per te Percare Shqiptaret etj . Lerni Brojen ne punen e vet plehra

             1. P
              Produkt xhamije islamije

              Allah akbar!

             2. T
              Tifozi plak

              Traineri e tha cope :kthehu ne forme e ne te mirepresim .Cfare pjese te kesaj fjalie gazetari idiot nuk kupton ?broja eshte lojtar jo perendi .kur eshte ne forme do thirret kur nuk eshte ne forme nuk do thirret .c’mut keni qe nje gje kaq te tjeshte nuk kuptoni? Futbolli eshte loje skuader .norvegjia me haaland qe eshte 10 here me i mire se broja nuk u kualufikua .

              1. S
               Sefer Daja

               Që Broja është talent, nuk e vejmë në dyshim! Ajo që "dyshohet" është nëse Broja talentin e tij e ve në shërbim të kombëtares , apo e "ruan" për klubin që e paguan??? Në kombëtare mbase duhet ftuar, por a do ishit dakort ti zinte vendin Cikalleshit ose Seferit??? ( se atij stoli i rezervave i dukej ulje!)

               1. E
                Emiljano

                Vendin e cikalleshit?!! Po tallesh ti apo si,nje hu gardhi do ishte me mire se cikalleshi jo me broja.Mos beni te tilla krahasime se lat nam.Do ta fusja brojen para cikalleshit edhe sikur Broja te kishte vetem nje kembe sepse prape do ishte me i shpejte.Cikalleshi ka shpejtesine e breshkes o miku tim,do e fusja vetem 5 min ne fund per te vonuat lojen kaq ben

                1. S
                 Sefer Daja

                 O Lano! Futbolli osht loj kolektive shoku! Nuk i mohoj cilësitë e Brojës, por sulmi me Cikalleshin dhe Seferin dha rezultatin që ne nuk e prisnim: Të parët në grup me Poloninë e Çekinë kundërshtarë!!! Broja të vij dhe të marrë përvojën e duhur në kombëtare! Të harrojë individualitetin!( kujto pak paraqitjet e Brojës me Izraelin dhe Rumaninë në edicionin e kaluar në Ligën e kombeve!) Pastaj, mos harro: Ekipi fitues nuk ndërrohet! Dhe pse e vlerësoj shumë Brojën, për momentin nuk do ti jepja një vend bazë në 11 e fushës!

                2. K
                 Kavajasi

                 Po, po te dy i fut ne xhep Broja.

                 1. S
                  Sefer Daja

                  Mbase, por ata të dy, futën në xhep kualifikimin e kombëtares në Berlin Dhe futën në xhep vendin e titullarit????

                 2. Z
                  Zef tanguli

                  T'qifsha robt

                 3. T
                  Tifozi

                  Se kuptoj shkrimin! Absolutisht ska profenalizm,perse krijoni histori banale! Broja ka nje vit qe sluan futboll si mund te futet ne ekip?! Vertet eshte ne premierlig po fati e ka mbajtur jashte lojes. Rrini urte dhe mos beni tranjerin. Broja eshte i ri dhe ka kohen e vet, ai duhet te kap formen dhe pastaj ska kush qe e ndalon.

                  1. t
                   titi

                   Nuk me vjen mire me disa komentus qe flasin keq per Brojen Ai eshte lojtar sulmues i shkelqyer dhe nuk ja ulin vkerat disa komentus te pa pergjegjshem sepse Broja ka qene i demtuar dhe kush e pa ndeshjen Celesi Manchester City Broja luajti vetem dhjete minuta dhe morri penallti ja pra ky eshte Broja

                   1. p
                    pjeter

                    O shoku Broja nuk eshte Maradona!! Nuk e ve njeri ne dyshim qe Broja eshte super talent, por jo i mjaftueshem te arrije resultate i vetem si kualifikimi, tek skuadra si e jona, ben diferencen grupi i lojtareve te mire, edhe pse nuk jane si Broja, e duhet resoek per ata qe punuan edhe pa Brojen dhe artiten ketu ku jemi,faktet jane kokeforta!! Broja beri nje deklarate qe u vuri kapak te gjithave, ky lloj gazetari fut xixa dhe ve ne dyshim qe Broja u detyrua te beje kete dekkarate!! Per mendimin tim ata qe ja meshojne ketij kursi polemik, jane thjesht kusare, nuk u intereson se mund te demtojne harmonine e krijuar deri tani ne kombetare, duan qe te diskutohet gjate!!

                    1. B
                     Byroja duhet të piqet

                     O Titi Tati lojtari është i mirë kur luan dhe tregon vlerat e tij,por kur rri në stol gjithë vitin dhe futet në minutën e 90 e shikon vetëm ti dhe e vlerëson si specialist që je

                    2. B
                     Beni

                     Ore paskeni qene te semure nga trute ! Po Broja mbasi u largua nga grumbullimi dhe shkoi ne Londer e pa ndeshjen nga tribuna dhe nuk ishte as rezerve!

                     1. B
                      Beni

                      Ore paskeni qene te semure nga trute ! Po Broja mbasi u largua nga grumbullimi dhe shkoi ne Londer e pa ndeshjen nga tribuna dhe nuk ishte as rezerve!

                      1. a
                       amrican23al

                       Komenti i “kazanit te plehrave..” eshte i sakte.

                       1. T
                        The Republic islamic of kosovo

                        Po eshte pederast Duka more njerez...Broja eshte lojtar klassi..Armand Duka kokpalari e ka mbushur Kombetaren me muhamedane koqevare e te maqedonise...qe ngrejne bythen perpjete ne mes te fushes...dhe tifozet islamike te kosoves ulerasin ne Stadium duke share e ofenduar Serbine.Keta vijne extra per rremuje per te damkosur Shqiperine...jane jeniceret e abdylaqim kurtit.

                        1. R
                         Real

                         Futbolli esht sport kolektiv. Cfare eshte ai koment prej budallai qe thote se Ai pas europjanit duhet te ja filloi prej fillimit dhe te arrije kualifikimin e tij. Po ai komenti tjeter qe thote se ai nuk duhet futur ne vend te Cikalleshit. O budallenje ketu kerkohet profesionalizem dhe Broja eshte i pari ne kombetare. Ka qene i demtuar dhe nuk eshte aktivizuar. Deri tek europjani kemi kohe dhe urojme qe Ai te arrije formen optimale se eshte ne interes te perfaqesueses. Ky gjykim vlen edhe per Marashin.

                         1. X
                          Xhezo Smokthina

                          Ndoshta duhet të kujtojmë: Hungarinë historikisht kurrë nuk e kishim rrahur në futboll. Në eleminatoret e kaluara qe e kishim në grup, në saj të Brojës e rrahën dy herë me gola të shënuar nga ky djalë brilant, i talentuar, 1-0 në Tiranë dhe 1-0 në Budapest. Bëhet fjalë që ka qenë një vit i dëmtuar. Vjen me dëshirën për të luajtur këtu dhe mërzitet kur trajneri i thotë se akoma nuk je gati për të luajtur, qoftë se mund të rrezikosh një dëmtim tjetër, qoftë se akoma nuk je në atë gjendje për të luajtur nga mungesa e gjate larg pjesmarrjes në ndeshje. Si një 21 vjeçar në fillim mund të jetë mërzitur dhe ky është një reagim i pritshëm nga kjo moshë. Por të nesërmen e ka kuptuar plotësisht se çdo vendim i marrë ndërmjet dy trajnerëve, Pochetino dhe Silvhinio ka qenë thjesht për të mirën e tij. Ai do të jetë në finalet e Gjermanisë dhe do të luaj për t'na bërë të lumtur ne. Ta perziesh në vorbullën e fëlliqur të interesave meskine që zjejne në ambientin mbytës tonin, në luftën midis njëri tjetrit në federatë, pra, duke e përdorur këtë djalosh si objekt për të goditur armiqtë e t'u siç bënë ky mender gazetar, kjo është poshtërsi. Nuk të pëlqen Duka, bjeri sa të kesh fuqi, por mos përdor si armë këtë djalosh të mrekullueshëm sepse është vërtetë krim.

                          1. S
                           Sqepari

                           Cjane keto pislliqe qe botoni, me e keni, me Sillvinjon? Si skini turp, o skutha interneti!

                           1. A
                            Ay

                            Pak kuptova nga shkrimi, po nje lexuesi te painformuar i krijohet pershtypja qe Kombetarja eshte me zi nuk behet dhe megjithate ata nuk e marrin Brojen. Realiteti eshte ama qe Kombetarja u kualifikua akoma pa mbaruar ndeshjet ne grupe duke zene vendin e pare. Ne kete moment te gjitha perçartjet jane pa vend. Sa per Brojen, ai eshte nje lojtar qe e ka blere Chelsea, pa dyshim arritje per nje shqiptar, por nuk eshte lojtar stabel i formacionit te pare dhe ta quash nje nga talentet me te medha ne Europe me duket pak e tepert.

                            1. V
                             Veleciku

                             Per disa halabak,, qe han mut poshte e lart,,ne kry ju befsha nje kak,,,, se ju brojes i rrofshi kart

                             1. A
                              Albatros

                              Mund të kesh mllef për ndonjë nga shefat e futbollit-kjo duket qartë. Mund të kesh të drejtë, nuk duhet të paragjykojmë. Por ke problem me mënyrën e shprehjes së asaj që ke në mendje, nuk na qartëson. Debati bëhet përballë, jo me driblime

                              1. T
                               Tifozi kuq e zi

                               O gazetar Alabak , po pse flet kaq me mllef o debil se nuk i ben nder Mbrojes me kto idjotlleqet e tua o fshatar kafsh , nuk e mban ekipin ton nje lojtar qoft edhe Lionel Mesi jo me Mbroja , na u be Mbroja si Januzaj dikur qe i jati per te luajtur me komtaren ton kerkonte qe shteti ti falte Ksamilin idjoti , dhe perfundimi ku esht , humbi si shurr pule nuk egziston ne skenen e futbollit , edhe Mbroja po beri pordh nuk do ta shikoj kurr komtaren shqiptare me sy , prandaj te bej kujdes kur paguan gazetar si ky alabaku i kti artikulli amator , shqiperia nuk ka vetem cikalleshin ka talente qe po i vetafrohen pa fund , nuk esht Mbroja shpetimtari komtares ton por esht 1 e 23ta e kti ekipi , te rri ne stol po i than te luaj te luaj , po nuk i than te rri si shoket , harroeni o fshatar injorant , nuk e nderrojm trajnerin per nje lojtar , se esht njesoj si te djegesh jorganin per nje plesht , Mbroja ti ler pordhet bashk me suiten e malokve qe e ndjekin nga pas dhe te bej si te tjeret , te uli koken dhe te sakrifikoj per komtaren mo na shesi pordh , se na eshte ber nje problem i shpifur . Fitore shqipria ekipi jon i zemres ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

                               1. T
                                Tifozi plak

                                Silvinjo me keta gazetaret idiote qe e pyesin per Brojen vend e pa vend duhet ta beje si De Biazi me gazetaret azere qe ua tha ne sy se ishin idiote e po i canin trapin .si duket gazetate idiote nuk paska vetem Shqiperia .

                                1. T
                                 Tifozi

                                 Mbroja tek çelsi ka qen gjithmon rezerv dhe i huazuar posht e lart , komentojn ca injorant dhe naj nxierin lojtarin me te mir ne bot , ai nuk ka vend ne formacion tek çelsi 2 vjet ka luajtur gjithsej 80 minuta , ekipi komtar si mbroja ka dhe te tjer mos me te mir qe luajn ne ekipet respektive ne koh te plot , Hasoni per pes ndeshje ka ber tre supergola me tre ekipe te ndryshme dhe ka dhen tre asise , mbroja rri si hu pret ti japin top , po ikni mer se lat nom ne kemi lojtar qe nga sulmi kthehen ne mbrojtie , nuk duam manekin ne fush , mbroja te vij rregullisht te uli koken , po pati byth me ja zon Cikalleshit venin le tja zej hallall , por persa ai nuk kthehet kurr ne mbrojtie nuk do ta ket at shanc , se ju thash nuk kemi nevoj per manekin ne fush , suksese komtarja kuq e zi me Silvinjon ne krye , na kan dhuruar spektakel me kta lojtar .

                                 1. v
                                  vlonjati

                                  Ti kavajsi vetem kavajas nuk je.biles je me pak se un qe banoj ne Kavaje.C ikalleshi ka dhene per kombetaren 100x me shume se Broja. Broja mund te jete talent por kete ka akoma kohe ta tregoje,perpara ti ece mbare shendeti he e dyta Celesi nuk eshte ekipi me imire ne bote dhe Broja nuk eshte titullar me Celsin i cili e ka nxjerre ne shitje kete Brojen tuaj por se blen njeri .

                                  Lini një Përgjigje