Shqipëria në Euro 2024, Sylvinho merr urime nga Barcelona e Arsenali: Forca!

20 Nëntor 2023, 12:57Sport TEMA

Shqipëria në Euro 2024, Sylvinho merr urime nga Barcelona e Arsenali:

Për trajnerin Silvinjo, sigurimi i një vendi në EURO 2024 është lumturi dhe krenari e madhe.  Brazilianin e kënaq jashtëzakonisht fakti që u realizua ëndrra e shumë shqiptarëve.

Tekniku 49 vjeçar pas suksesit të arritur, me një mesazh në Instagram në gjuhën portugeze dhe shqipe ka falënderuar futbollistët që e mbështetën, pjesëtarët e stafit teknik dhe administrativ, FSHF, tifozët për përkrahjen jetike dhe familjen e tij.

Urime 49 vjeçari ka marrë edhe nga drejtori sportiv i Barcelonës dhe legjenda braziliano-portugeze Deko, që në profilin e tij në rrjetin social i ka komentur: “Forca Titio”.

Edhe drejtori sportiv i Arsenalit, Edu Gaspar komentoi në profilin e 49 vjeçarit: “Duke bërë histori! Urime! Familja Gaspar është shumë e lumtur! E meriton vëlla! Tani në Europian! Forca!

Suksesi i brazilianit ka marrë vëmendjen e gazetës së njohur sportive spanjolle “AS”, që i ka kushtuar një artikull. Tekniku kuqezi ka fituar në karrierën e tij dy Liga Kampionesh, tre kampionate, një Kupë Mbreti, dy Superkupa të Spanjës, një Community Shield, një kampionat dhe Kupë në Brazil, e tani sipas “AS”, Silvinjo kreu mrekulline e parë si trajner.

3 Komente

 1. a
  astrit

  E sigurte qe trajnerin do te na e marin te fuqishmit e futbollit.

  1. R
   Raimond vlonjati

   Ky eshte trjaner koti, nuk ka rendesi fare ca thone miqte e tij. Ky perdor nje mashtrim se 'luftojme si ekip dhe thote do zgjedh "me te miret" , dhe kur thote keshtu e ka fjalen vetem per lojtaret nga Kosova, jo per ata te Shqiperise. Dikush duhet ti thote ketij deficenti se eshte Trajner i Kombetares se Shqiperise, jo i Kosoves, ndaj duhet te kene perparesi lojtaret e Shqiperise , aq me teper qe lojtaret nga Kosova jane shume te dobet dhe medioker Pershembull ne ndeshjen kunder Moldavise, ekipi itij lozi shume dobet ,mesfusha jone u bllokua fare , nuk dinte ku te jepte topin , dhe ku idiot trajner nuk beri nderime ne mesfushe ku te fuste Baren , Lacin, Roshin , por vazhdonte me ate mesfushe te paralizuar . Po ashtu sulmi jone ishte kot fare nderkaq ky nuk i provoi ata te stolit , dhe kur beri nderrimet futi Gjasulen, Dakun dhe Mujen vetem pse ata jane nga Kosova, se ata jane lojtare te dobet fare, dhe la ne stol lojtare agresive si Mucin, Uzunin, Baren etj . Ky sic duket dhe nga intervista qe ka dhene nuk ka ndermend ta mare ne Kombetare ne Gjermani Brojen dhe Kumbullen, se eshte totalisht nen efektin e lobit te Kosovareve, Ndaj duhet qe tifozat e Shqiperise ti bejne nje note proteste ketij sharlatani trajner qe nuk ka asnje lloj skeme loje eshte komplet deficent Nderkaq edhe gazeta Tema duhet ti trajtoje keto ceshtje sa me shume biles i duhet thene edhe Meros te beje nje artikull te fuqishem ku te trajtoje te gjitha keto probelme te Kombetares sone qe eshte kthyer ne nj kosh plehrash per lojtaret e dores se dyte qe vijne nga Kosova. Lojtaret qe vijne nga Kosova te rijne ne stol se jane shume te dobet . Dhe Mero duhet te flasi edhe per menyren etike si sillen tifozet me ato kenget e tyre qesharake me cifteli qe te hapin barkun . Apo ate veshjen me qylaf ne koke qe duken komplet si karagjoze, dhe do behen si simboll i perqeshjes europiane nqs i perdorin ato qeleshet ne koke, ku duken sikur kane dale nga muzeumi i kohes se pordhes Aty nuk ka nevoje per keto lloj kapelesh, aty perdor kapele te kohes dhe vish fanellen e Kombetares nqs do te tregosh perkrahjen per Kombetaren. Nuk duhen lejuar keta njerez primitive qe vijne nga Kosova te imponojne midis nesh metodat e tyre qesharake dhe te prapambetura , vetem e vetem se ata i paraqesin si Nacionaliste . Ata jane qesharkae dhe shume te prapambetur ne cdo gje qe thone e bejne, ndaj duhen ndalur dhe tu tregohet vendi

   1. I
    Inceneratori

    Edhe dicka, SPAK duhe te kontrolloje kete trajner dhe lojtaret nga Kosova , sepse po ndodh dicka negative ne Kombetare me kete Trajner . Ky trajner po fut ne formacion te pare lojtare te dobet e medioker vetem pse jane nga Kosova . Ka shume mundesi qe ky trajner ka marr para nga lojtaret Kosovare, e kane korruptuar me leke lojtaret kosovare, ndaj ky vepron ne kete menyre. Ndaj SPAK duhet ti investiogoje kete trajner dhe ti pergjoje telefonat

  Lini një Përgjigje