Shqiptari zbulon ‘surprizën’: Do ta veshim kuqezi tribunën ku do qëndrojnë serbët gjatë ndeshjes Serbi-Zvicër

29 Nëntor 2022, 14:28Sport TEMA

Shqiptari zbulon ‘surprizën’: Do ta veshim kuqezi tribunën

Korrespondenti i Report TV në Katar, Antan Metaj ka deklaruar se shqiptarët, po përgatisin një ‘surprizë’ për tifozët serbë pas provokimit të bërë me fotot e publikuara ku harta e Kosovës ishte e vendosur në flamurin serb.

Nëpërmjet një lidhje ‘skype’ për emisionin ‘Sot Live në Shqipëri’, Metaj tha se si kundërpërgjigjie, e gjithë tribuna ku pritet të qëndrojnë tifozët serbë gjatë ndeshjes me Zvicrën, do të vishet me ngjyrat kuqezi.

“Mbrëmë ambasada shqiptare në Katar, organizoi një tip kokteji të vogël dhe kam parë që janë rezidentë por nuk kanë ardhur për kupën e Botës. Tani po presim ndeshjen e Zvricës me Serbinë, ku do kemi një surprizë, sepse ata bënë diçka por nuk e dinë atë që ndodh më mbrapa. Ne jemi duke u përgatitur që ta veshim kuqezi tribunën ku do qëndrojnë tifozët serbë”- u shpreh Metaj.

Ndërsa foli për mënyrën e organizimit të botërorit ‘Katar 2022’ Antan Metaj tha se Senegali dhe Maroku ishin dy vendet me tifozerinë më argëtuese që nuk ndalonin festimet dhe kërcimet. Ndërsa shtoi se mikrpitja për tifozët nga vendasit kishte qenë shumë e madhe.

“Senegali dhe Maroku, kanë tifozë që bëjnë kërcime, festojnë shpërndahen. Brazilianët gjithashtu por jo si senegalezët dhe marokenët.

Nga ora 07:00 e deri kur përfundon ndeshja e fundit, të gjithë vendalinjtë që zakonisht nuk i shikon se janë në punë, dalin me ushqime tradicionale për tifozët, një mikpritje e paimagjinueshme. Ajo që duhej arritur, u arrit, botërori sido të jetë është një super sukses”- u shpreh korrespondenti i Report TV në Katar.

9 Komente

 1. S
  Sula

  Tipike shqiptare. Organizim i madh per te prishur. Kur do te mendojme nje here pozitivisht ne shqiptare pavaresisht se çfar bejne primitivet serbe.

  1. N
   Neutrino

   "Sukses" i madh. Hajde patriotë hajde! Ngjyrën kuqezi e kanë dhe serbët. Shikoni veshjet popullore. Na e shpifët me kët patriotizëm leshi. Ndërtoni shtetin dhe respektoni ligjet dhe rregullat mor shqipo

   1. M
    Mirmroma

    Idiota që nuk dinë të shohin përpara.

    1. K
     Klimax

     Nuk i paska zënë gjumi për idiotizmin e radhës!!!!

     1. A
      Adi

      na çat trapin me kto idiotizma.

      1. S
       Shqiptar i vertete

       Lerini keto idiotizma. Nuk ndihmojne as fare, perkundrazi. Sporti dhe arti jane te popullit, te njerzve, jo te qeverive politike. Ata duhet te bashkoje njerez dhe popuj, jo te percajne dhe te krijojne probleme. Vetem shtresat sociale te kategorise se ulet ngaterrojne sportin apo artin me politiken. Ka te tjera menyra per te shprehur patriotizem dhe atdhedashuri. Menyra me e mire eshte : - Behuni qytetare dinjitoze dhe te respektuar kudo qe jeni. Punoni me integritet dhe ndertoni jeten mbi bazen e punes. Rrisni femije te ndershem, te ditur dhe qe respektojne ligjet kudo ku jane. Po e do Shqiperine, respekto vehten dhe te tjeret.

       1. U
        Ujku Plak

        Kur neper Tirane, dje dhe sot, po krekosen lloj lloj basurreti me qeleshe me zhgabe dhe xhamadan kuqezi dhe me shqiponje qe pershendesin njeri tjetrin: "Çkemi or taj, do i vnojme para çto kamunistat e dreqit", meri me mend krekosjet boshe dhe te turpeshme te MALOKEVE neper bote.

        1. D
         Dumbabisti

         Katundare orientale,qe vazhdojne te mburren me pushtuesin anadollak,qe u shkerdheu gjyshet dhe gjyshrit,qe lane fe dhe atdhe,dhe tani bastardet prezantohen me tru te shkerdhyera,qe te shkaktojne neveri dhe te vjella.

         1. D
          Dumbabisti

          Katundare orientale,qe vazhdojne te mburren me pushtuesin anadollak,qe u shkerdheu gjyshet dhe gjyshrit,qe lane fe dhe atdhe,dhe tani bastardet prezantohen me tru te shkerdhyera,qe te shkaktojne neveri dhe te vjella.

          Lini një Përgjigje