Talenti që transferoi Real Madrid 70 milionë euro nuk shënon më, presidenti: Është fëmijë, të shkojë në Disneyland

6 Shkurt 2023, 22:40Sport TEMA

Talenti që transferoi Real Madrid 70 milionë euro nuk shënon

Real Madrid shpenzoi plot 70 milionë euro për talentin brazilian Endrick. Sulmuesi do të transferohet në Santiago Bernabeu në vitin 2024, sapo të mbushë 18-vjeç. Megjithatë, lojtari 16-vjeçar që aktivizohet me Palmeiras në Brazil duket se ka nisur të ndjejë peshën e talentit të tij teksa në gjashtë ndeshjet e para të vitit 2023, nuk ia ka dalë të shënojë asnjë gol.

Gjithsesi, është presidenti i Palmeiras, Abel Ferreira i cili kërkon të largojë çdo presion nga djaloshi duke u shprehur se Endric është ende një fëmijë.

“Duhet që me Endrick të tregohemi të durueshëm, ai është thjesht një djalosh i vogël. Është në moshë për të shkuar në Disneyland, duhet të rritet, të jetojë adoleshencën dhe të mendojë vetëm për të qeshur. Nuk mund të presim që një 16-vjeçar të shënojë 10 apo më shumë gola. Sepse më pas nisin t’i gjykojmë dhe nga të talentuar i quajmë skarco”, u shpreh Ferreira.

Lini një Përgjigje