Turistët holandezë: S’kemi parë vend tjetër në Europë si Gjirokastra! Presim të kthehemi sërish në Shqipëri

2 Tetor 2023, 09:59Turizëm TEMA

Turistët holandezë: S’kemi parë vend tjetër në

Fieke Seelem dhe Max Poncini, çifti holandez kanë vizituar Shqipërinë këtë vit, ku të ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” kanë rrëfyer eksperiencat e tyre.

Ata shprehen se nuk kanë parë asnjë vend në Europë si Gjirokastra, ndërsa shtuan se do të kthehen sërish në Shqipëri, pasi kanë shumë vende për të vizituar.


“E nisëm me Beratin, ishte shumë i bukru, e më pas shkuam në Gjirokastër, dhe nga aty shkuam drejt Rivierës e më pas shkuam në Himarë, në Vlorë e më pas nga Vlora u kthyem në Tiranë.

Kemi shumë vende të tjera në listë. Presim të kthehemi sërish në Shqipëri. Duam të vizitojmë Korçën, liqenin e Ohrit. Gjirokastra na pëlqeu shumë. Nuk kemi parë vend tjetër në Europë si Gjirokastra”-shprehen ata.

4 Komente

 1. D
  Detari

  sigurisht, vende talibane turkeli ne evrope gjen vetem ne albaniston

  1. K
   Konispolitan

   Ku ka turkeli ne Shqiperi..por fatqeqe vetem kemi mut si ti

  2. ?
   ????????????????????????

   Detar ha kare

   1. K
    Kela

    Si nuk shkruan dikush nje koment te sakte????

    Lini një Përgjigje