VIDEO/ Dita botërore e Turizmit, kryebashkiaku i Sarandës ndan historinë e suksesit turistik të këtij viti

27 Shtator 2023, 13:04Turizëm TEMA

VIDEO/ Dita botërore e Turizmit, kryebashkiaku i Sarandës ndan

Sezoni turistik kete vit ne Sarande por jo vetem, ka pasur nje rritje te jashtezakonsheme, ku turiste nga e gjithe bota zgjodhen vendin tone per te pushuar.

Nje nga qytetet qe çdo vit njeh rritje turistesh eshte Saranda, e cila kete sezon turistik ka pasur nje rritje turistesh shume here me te larte se sezoni i kaluar.

Ne diten Boterore te Turizmit, kryebashkiaku i Sarandes Oltion Çaçi ka ndare me publikun shifrat dhe historine e suksesit qe shenjoi ky qytet kete vit.

“Në ditën botërore të Turizmit, dua të ndaj me ju historinë e suksesit turistik të Sarandës këtë vit

Krenar për arritjet dhe mikëpritjen e secilit prej jush”, shkruan Oltion Çaçi qe ka publikuar videon e me poshtme.

1 Komente

  1. T
    Tirona

    Rregullo qytetin,vendosni rregull ne trafik,me nje fjale sajo ndonje gje te mire.

    Lini një Përgjigje