3 pikë të arta për Australinë, mposht Tunizinë dhe ndjek “këmba-këmbës” Francën

26 Nëntor 2022, 13:05Sport TEMA

3 pikë të arta për Australinë, mposht Tunizinë dhe

Australia ka arritur të fitojë me rezultatin 1-0 kundër Tunizisë, sfidë e vlefshme për Grupin D.

Ky takim ka qenë i luftuar nga dy ekipet, por në fund janë australianët ata që marrin 3 pikë të rëndësishme duke mbajtur të hapura llogaritë në këtë grup.

Në minutën e 23-të, ishte Duke ai që realizoi duke arritur të vulosë dhe shifrat me fitoren australiane.

Pas kësaj ndeshje, Australia ngjitet në vendin e dytë me 3 pikë, aq sa dhe Franca e vendit të parë.

Lini një Përgjigje