Anglia nuk ia del ndaj SHBA-së, “Tre Luanët” të pafuqishëm për të fituar dhe ndalen në barazim

25 Nëntor 2022, 21:53Sport TEMA

Anglia nuk ia del ndaj SHBA-së, “Tre Luanët” të

Anglia nuk ka marrë më shumë se një barazim ndaj SHBA-së.

SHBA ka qenë e mirëvendosur në fushë dhe gjithashtu e rrezikshme.

Sfida pothuajse ka qenë e barabartë, ku në fakt në aspektin e aksioneve të rrezikshme, SHBA ka qenë e konsiderueshme.

Gjyqtari kryesor gjithashtu ka kursyer kartonat, ku nuk ka nxjerrë në fakt asnjë karton në fakt. Me këtë rezultat përfundimtar, skuadrat kanë ndarë nga një pikë dhe Anglia renditet aktualisht në vendin e parë me katër pikë, Irani në vendin e dytë me 3 pikë dhe SHBA me 2 pikë në vendin e tretë, ndërsa Uellsi në vendin e fundit ku pothuajse është e skualifikuar.

2 Komente

 1. S
  Shqiptari

  Kte ndeshje nuk e pash fare isha 1 mij perqind i sigurt qe dilte barazim , kta dy shtete dhe ne kup bote se demtojn njera tjetren , nese luan shqiperia me kosoven njera do fitoj se zben , kosovaret me shum gezohen kur rrafin shqipnin se Serbin , se nga i rrjedh kjo kenaqsi nuk dihet , si duket i kemi ber shum nder .

  1. s
   shqip

   ndeshje qesharake .ta mendosh,per 100 min loje,vetem nga nje gjuajtje ne porte per secilen skuader.rezultat i paracaktuar mes aleatesh shekullore.

   Lini një Përgjigje