VIDEO: “Çfarë po bëni? Nxirrni celularin dhe bëni foto me Messin po deshët”, fjalimi viral i trajnerit të Arabisë Saudite

25 Nëntor 2022, 17:34Sport TEMA

VIDEO: “Çfarë po bëni? Nxirrni celularin dhe bëni

Arabia Saudite habiti botën duke mposhtur Argjentinën, madje me përmbysje. Orët e fundit është bërë viral fjalimi i trajnerit të saj, Herve Renard, i cili në pushimin e ndeshjes motivoi futbollistët e tij.

“Çfarë jemi duke bërë? Ky është presioni jonë? Presion është të shkosh përpara. Messi merr topin në mesfushë dhe ju rrini e shikoni. Ka ngelur të nxirrni celularin dhe të bëni foto me të. Të gjithë duhet të bëjmë presion”, thotë trajneri francez me tone shumë të larta.

Më tej, Renard vijoi: “Nuk keni ndjenja? Nuk besoni se mund ta përmbysim këtë ndeshje? Nuk e ndjeni fare? Forca, ky është Botërori. Duhet të japim maksimumin”.

Pasi u futën në fushë, arabët shënuan 2 gola brenda 8 minutash dhe fituan ndeshjen kundër Messit me shokë.2 Komente

  1. P
   Pesimisti

   Arabia del kampione bote c fare fjalimi.Kur do hiqni dore nga keto idiotesora nje rastesi e beni gjenialitet te nje anonimi.Kushdo mund te kete mbajtur ne pushim te ndeshjeve te tilla procese dhe shume nuk kane ecur pse i absolutizoni?

   Lini një Përgjigje