Argjentina e shqetësuar për formën e dobët të Lautaros. E fejuara i del në mbrojtje

4 Dhjetor 2022, 21:08World Cup TEMA

Argjentina e shqetësuar për formën e dobët të Lautaros.

Pavarësisht fitores me Australinë, në kampin e Argjentinës ka një çështje që e shqetëson jo pak trajnerin Lionel Scaloni. Lautaro Martinez duket se është futur në një tunel të errët nga i cili nuk arrin të dalë dhe vëmendjen në Katar po e tërheqin emra të tjerë, më pak të lakuar.

Tifozët bardhekaltër nuk e kanë kursyer për shumë raste të humbura ndërsa në shumë momente me Australinë ai kishte mundësinë ta mbyllte përfundimisht ndeshjen me një gol të tretë por nuk e bëri këtë duke rrezikuar madje edhe fitoren e Argjentinës. Për t’i dalë në mbrojtje ka menduar Agustina Gandolfo e cila bën këtë postim në rrjetet sociale:

“Mos harroni se ky djali është golashënuesi më i mirë i kësaj skuadre pas Leo Messit”. Lautaro numëron 21 realizime, 7 më pak se numri 10 i Argjentinës.

 

Lini një Përgjigje