Ekspertët shpallën lojtarin më të mirë të Botërorit, nuk është as Messi e as Ronaldo

8 Dhjetor 2022, 18:15Sport TEMA

Ekspertët shpallën lojtarin më të mirë të

Ekspertët e portalit statistikor autoritar Sofascore treguan vlerësimin e futbollistëve më të mirë të Botërorit 2022 për momentin.

Mesfushori i Portugalisë Bruno Fernandes qëndron në krye të renditjes me një vlerësim prej 8.43. 

Pozicioni i dytë u kënaq me liderin e kombëtares së Argjentinës Lionel Messi, vlerësimi i të cilit është 7.95. 

Portieri i Polonisë Wojciech Szesny dhe mesfushori i Francës Antoine Griezmann ndanë vendin e tretë me një vlerësim prej 7.93.

Kylian Mbappe, golashënuesi më i mirë aktual në Kupën e Botës 2022, është në vendin e pestë me një vlerësim prej 7.85. 

Lini një Përgjigje