ZYRTARE: Luis Enrique largohet nga drejtimi i Spanjës

8 Dhjetor 2022, 12:51Sport TEMA

ZYRTARE: Luis Enrique largohet nga drejtimi i Spanjës

Federata Spanjolle e Futbollit komunikoi ndërprerjen e kontratës me trajnerin Luis Enrique pas eleminimit në 1/8 e Kupës së Botës.

Disfata me Marokun nuk ka kaluar lehtë në Spanjë që nuk arrijnë ta "përtypin" largimin e parakohshëm nga botërori.

Një pjesë të madhe të fajit në sytë e fedaratës ka edhe trajneri katalanas që largohet pas dy kompeticioneve të dështuara, Euro 2020 dhe Katar 2022. 

Lini një Përgjigje