Do t’lush me Shqipërinë?

8 Dhjetor 2022, 13:08Sport TEMA

Do t’lush me Shqipërinë?

Nga Edmond Sufaj

Sekseri i FSHF-së: “Ke dëshirë të luash me kombëtaren shqiptare”?

Kuqi u përgjigj me entuziazëm..”Po është ëndrra ime e fëmijërisë, sepse jam rritur me këtë ndjenjë”.

Sekseri i thotë: “Nëse do që kjo ëndërr të realizohet duhet të paguash si fillim 100 mijë euro dhe pjesën tjetër pas dy – tre ndeshjeve të para më fanellën e Shqipërisë.

“Po  unë nuk mundem ta paguaj këtë shifër….është shumë e majme. Pastaj unë nuk jam lojtar anonim dhe pa cilësi”, tha Shefki Kuqi. “Për ëndrrat duhet paguar që të bëhen realitet”, tha seksesi i FSHF-së.

Ky është rasti që lojtari e risjell sërish për të vërtetuar një fakt.

Ky është rasti kur një lojtar me origjinë shqiptare bën publike paçavuret e Federatës shqiptare, kësaj radhe në median kosovare.

Pas kësaj, Shefki Kuqi  zgjodhi kombëtaren e Finlandës, duke u rezultuar lojtari kryesor për shumë vite. Ky është rasti i radhës. Para disa kohësh, Rudi Vata tha se të rinjtë e talentuar që meritojnë kombëtaret e moshave duhet si fillim të paguajnë 20 mijë euro. 

Rudi u kalua në heshte dhe deklarata e Kuqit nuk do bëjë përjashtim sigurisht.

Po flasim as më shumë dhe as më pak, por për kombëtaren e madhe dhe të moshave të Shqipërisë.

7 Komente

 1. M
  Mos e besoni

  Mos i besoni shume cfare thote pa mare ne mbrojtje rrugacin e FFSH Duka ky thote me kerkuan 100 mije 200 mije s 'me kujtohet ky ngateron nje euro me dy euro

  1. S
   Stop Korrupsionit qe shkaterron gjithcka

   Mos beso veten ti cfar derdellit : Ajo qe thote patrioti Kosovare e besojne gjithe shqiptaret sepse njohin mire kush jane A.Duka dhe Banda e FSHF-se . Djali i Presidentit te Bandes Federate jeton ne Dubai me Jahte sida Mijonesh e femra ,pra shkerdhehet si Sheiket dhe kjo do te thoite gjithcka per kte palo Presidente dhe Banden FSHF . Kosovari Shqiptare ,s'ka asnji interes te genjeje ,sepse nuk i intereson asgje nga Plehrat e FSHF ,por i dhimbet nji Korurpsion i tille prandaj i demaskon por akoma me shume , i dhimbet Kombetarja e Shqiptareve e cila nuk kufizohet ne teritorin e sotem ,vetem te Shtetit Shqipetare por Shqiperise Natyrale . _Ju qe kundershtoni Shqiptarin e Kosoves jeni pjes e Bandes se Dukes . Maskarenje

  2. T
   Taulant

   Ne nje vend normal prokuroria do te kishte thirrur menjeher kete lojtarin per te bere denoncimin. Fatkeqesisht ne Shqiperi nuk ndodh sepse sistemi i drejtesis eshte i korruptuar. Qe kane vepruar dhe vazhdojn te veprojn akoma keta minj si ne federaten e futbollit dhe te gjitha instancat e shtetit eshte faji i sistemit te drejtesis shnderruar ne 'nje grup te strukturuar kriminal'. Bashke me politiken shkaterruesit e vendit.

   1. G
    Genjen

    Sipas jesaj lorik cana

    1. U
     Universi shprsa ime

     Shqipri hesapi. Sekseri vetëm 10 % mer. Tjerat I kalojn Duka and co

     1. S
      Shqipe

      Pse duhet te veprohet ndryshe ne FSHF…?!

      1. k
       kot fare

       Eshte e egzagjeruar nuk marre ne mbrojtje don Duken por me duket e cuditshme sepse kane luajtur shume kosovare per kombetaren dhe asnje prej tyre nuk ka thene dicka te tille.Keto shuma qe permend Shefkiu jane te paimagjinueshme per nje lojtar qe grumbullohet nga trajneri i huaj qe ka qene gjithe kohes ne FSHF.Ose e kane pasur personale me kete me duket se keta jane dy vellezer dhe ndoshta skane dashur dhe patriotet e tyre qe keta te luanin me kombetaren.

       Lini një Përgjigje

       Blog Tema