Irani triumfon në sekondat e fundit ndaj Wellsit

25 Nëntor 2022, 13:10Sport TEMA

Irani ka harruar humbjen e thellë 6-2 ndaj Anglisë duke fituar 0-2 ndaj Wellsit.

Sa i përket ndeshjes, pjesa e parë Wellsi ishte më i miri me një dominim të topit, ndërsa në të dytën Irani kishte më shumë raste të pastra shënimi.

Por për të ardhur te goli, duhe të të prisnim minutën e 98′ kur Irani të gjente golin me Cheshmi, ndërsa një minutë më vonë Rezaeian dyfishoi shifrat.

Wellsi mban vendin e fundit me 1 pikë, ndërsa Irani i 2 me 3 pikë. Në ndeshjen e radhës, Wellsi luan ndaj Anglisë, ndërsa Irani ndaj SHBA.

3 Komente

1. A
    Arbitri ishte i Paguar nga Irani

Nxjerja me te kartonin e kuq te Portierit te Wellsit ishte nji skandal .Arbitri duhet te perjashtohet nga boterori . Asnjerit mos t'i duket cudi se Arbtri eshte paguar ne vendin e Sheikve qe duan me cdo kushte nji Sukses sado i vogel i Fisit te Cameleve qofte edhe Iranian . Uroj qe Usa ta shkedheje ne byth Iranin ____________USA - Irani Rezultati 11 : 0____________