Irani triumfon në sekondat e fundit ndaj Wellsit

25 Nëntor 2022, 13:10Sport TEMA

Irani triumfon në sekondat e fundit ndaj Wellsit

Irani ka harruar humbjen e thellë 6-2 ndaj Anglisë duke fituar 0-2 ndaj Wellsit.

Sa i përket ndeshjes, pjesa e parë Wellsi ishte më i miri me një dominim të topit, ndërsa në të dytën Irani kishte më shumë raste të pastra shënimi.

Por për të ardhur te goli, duhe të të prisnim minutën e 98′ kur Irani të gjente golin me Cheshmi, ndërsa një minutë më vonë Rezaeian dyfishoi shifrat.

Wellsi mban vendin e fundit me 1 pikë, ndërsa Irani i 2 me 3 pikë. Në ndeshjen e radhës, Wellsi luan ndaj Anglisë, ndërsa Irani ndaj SHBA.

3 Komente

 1. A
  Arbitri ishte i Paguar nga Irani

  Nxjerja me te kartonin e kuq te Portierit te Wellsit ishte nji skandal .Arbitri duhet te perjashtohet nga boterori . Asnjerit mos t'i duket cudi se Arbtri eshte paguar ne vendin e Sheikve qe duan me cdo kushte nji Sukses sado i vogel i Fisit te Cameleve qofte edhe Iranian . Uroj qe Usa ta shkedheje ne byth Iranin ____________USA - Irani Rezultati 11 : 0____________

  1. J
   Jorgo

   ik ere debil, meso rregullat para se te shohesh futboll..

  2. k
   kostoriko

   Bravo Irani e tregoi veten ne skenen nderkombetare, edhe ne Rusi 2018 ku ishte shume pretendente ne grup me spanjen dhe portugaline. Ndersa Wales nuk duhet te ishte ne boteror fare, ukraina do ishte ekip me i forte por ceshtja e luftes prishi playoffet e kualifikuesve. Ramsay dhe Bale afer pensionit, ekipi duhet rimekembur me talentin e ri.

   Lini një Përgjigje