“Drejtori i TKOB është zgjedhur nga juria, vetëm kandidatët nuk e dinë. S’është mes tyre”

23 Gusht 2016, 10:05Kulturë TEMA

Nga Artan Fuga

 

Kandidati!

Një televizion serioz nxjerr këto ditë në mëngjes në intervista me bukë, kandidatë për postin e drejtorit të Teatrit të Operas dhe Baletit.

Mirë bën. Edhe kandidatë mirë bëjnë që dalin.

Por, këtu problem nuk janë kandidatët që paraqiten, por antarët e jurisë që dëgjojnë dhe përzgjedhin kandidatët.

Nuk janë problem kandidatët,

problem është juria, që zgjedh.

Nëse ka juri, kuptohet. Se edhe juria kot ka qene e do te jete.

Kandidatët duhet t’i propozoje direkt kolektivi dhe keshilli i spektatoreve

Problem është se kush zgjedh jurinë o kandidatë, pra ata që do ju dëgjojë ju o te gjore, dhe jo sesi paraqiteni ju per t’u zgjedhur.

Por, kandidoni ju,

kandidoni,

dhe bashke me plateformen per t’u zgjedhur, dorezoni edhe nje variant doreheqje ne rast zgjedhjeje.

Vleresohet edhe teksti i doreheqjes…

Po emri dihet kush do behet o te uruar, vetem ju nuk e dini!

9 komente në ““Drejtori i TKOB është zgjedhur nga juria, vetëm kandidatët nuk e dinë. S’është mes tyre””

 1. Alqi says:

  Ky zotëri ka nisur të beje plagjiature stili, ne te shkruar, me “profesor” Lubonjen.

 2. Alqi says:

  Ky zoteri ka kohe qe ka nisur duke shkruar me stilin e z.Lubonja. Aquhet kjo menyre shkrimi,”plagjiature” stili?

 3. Riku says:

  Normal of Artan Fuga. Drejtoret i zgjidhte kolektivi ne kohen e Ramizit tend, dhe te Myqeremit tend, dhe te Partise tende ku ti ishe anetar.
  Ty aty te ka mbetur ora, prandaj vjen verdalle e s’te pelqen asgje e sotme.

 4. Gaspri says:

  Sa gaztor i madh ky qe ju e quani profesor. Pse eshte profesor ky. Na e sqaroni pasi une nuk e dij, por rendesi ka qe ky shkruan e nuk thote asgje. Ky eshtetipik nga ata konviktoret e dikurshem te shkolles se rezervave te punes qe pasi humbnin ne debatet me shoket i shanin ata nga nena e motra.
  Megjithate ky fshat ka nevoje edhe per gomer.

 5. nn says:

  une them te veme Z. Fuga ne juri – mbase qetesohet !!!!

 6. inf says:

  zana çela nuk e meriton gjate komunizmit sherbe ne bullgari si agjente burr e grua
  e sigurimit te shtetit kush se di ta mesoje por me mir e njef ish ambasadori atje
  bashkim rama i asaj kohe burri kesaj nji njeri i mire kurse kjo bente gabime nuk i ,ndahej
  Ambasadorit te ambasades shokut Bashkim Rama koma komes e ndiqte hap pas hapi
  kurse benua i shoqi punonte me dinjitet te plote siper zyres
  dhe ja vjen prap rasti dhe rraset per direktrice nji femen e hunit e litarit qe ka ne gjak
  thashethemet dhe intrigat
  Ed Rama bej kujdes se kjo do e beje operan paçavure pik muhabeti

 7. @ says:

  Po pse o profesor leshi, tani ne kohen e Rames e more vesh “te verteten” per zgjedhjen e kuadrit?
  Ku ke qene gjithe keto vite, para Rames? Mos ishte valle ndryshe? Po ne kohen e Enverit e ke pyetur babin tend?

 8. demo says:

  Pse prape ka bere operacion plastik Zane Cela,qe te ngaterrohet me Linda Ramen?Epo ky popull ka marshuar kunder fashizmit, kunder komunizmit,kunder traktatit Warshaves,kunder armeve helmuese te Asadit,po qe te marshoje kunder neperkes LHL Zana Cela,vetem ne vitin 2003,eshte pare!

 9. logjika says:

  E po ju artanet jeni te gjithe te çuditshem. Nje keshille nga mua zoti profesor i komunikimit te pa komunikushem me njerezit. Ate unazen, qe perfaqeson martesen tende me gruan, nuk e di je i martuar apo jo, mos e mba ne ate gisht se ai nuk eshte per unaze, por per te ja fut pules ne bythe ne mengjez per ta kontrolluar ka veze ate dite apo jo. Pra edhe gishtat e dores e kane te ndare punen e tyre. Ai quhet gishti bythes pules, pastaj me radhe, gishti unazes, gisht kryesor, gishti drejtues dhe ne fund gishti madh. Profesor: komuniko nje here me doren tende, pastaj me ne. More, po do shtoja: nuk e merr vesh ky njeri qe te gjithe e ofendojne me ato qe shkruan? Po si duket se ky ka lindur vetem per te dhene dhe jo per te marre, por llafe dhe mend se parate, ehheee, ai e di se ku i nxierr per ato qe shkruan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje